mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:50:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: psu nenormalno tece slina iz gobca
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: psu nenormalno tece slina iz gobca  (Prebrano 17683 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« : sobota, 11.02.2012 : 15:57:57 »

Imamo cuden problem, ki se v vecini pojavi cez vikend.

Aika je sedaj stara 9,5 let in imamo problem s slinjenjem. Gre za nenormalno slinjenje, tako da ji slina kar kaplja iz gobca. Najprej sem mislila, da gre za slinjenje ob cakanju na hrano, pa vendar temu ni tako. Slini se tudi med spanjem. Slina ji kaplja iz gobca nekje na 5 sekund ena kaplja, delajo se tudi mehurcki. In tako kot pride, tudi izgine.

Prilagam eno (bolj svoh) slikco, kaksne luze se pojavljajo ... tole je na primer po 10-ih minutah slinjenja. Ce mi bo uspelo, bom nalozila se filmcek.

Je imel kdo ze kak podoben problem?


* aika-mala.jpg (63.91 KB, 400x524 - pogledano 563 krat.)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 11.02.2012 : 16:20:26 »

Urša, jaz bi šla zobe nekam pokazat. Po moje je nekaj narobe v gobcu, zaradi česar se tako slini. Morda je le naklučje, da se ji razboli čez vikend.
Držim pesti, da bo dovolj samo kakšen zob spulit.
Logiran

linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #2 : sobota, 11.02.2012 : 16:33:42 »

Jana, zobje zgledajo ok. In tudi ni videt, da bi jo kaj bolelo. Zacne se slinit in se samo od sebe neha. Danes se je zacelo okoli treh, ko itak ni bilo nobenega veta vec (razen dezurnih, tolk nujno pa spet ni).

Evo se link do posnetka
https://www.facebook.com/video/video.php?v=3196725446254&saved
(upam, da se ga vidi).

PS: Grem zdej se enkrat gledat njen gobec od znotraj! Se pa se vedno slini! Sad
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #3 : sobota, 11.02.2012 : 16:35:00 »

Ne dela ... upam, da dela tale:
https://www.facebook.com/photo.php?v=3196725446254
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 11.02.2012 : 16:37:38 »

Meni dela tudi prvi Smiley
Ja, zobje lahko nam laikom zgledajo čisto ok, pa v resnici niso.
Srotka Aika Kiss
Logiran

linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #5 : sobota, 11.02.2012 : 16:41:58 »

Aha, potem dejansko ne morem nic videt. Sem si predstavljala, da bi kaj slabse jedla, ce bi jo kak zob bolel oziroma ne bi bil ok, pa da kosti ne bi mogla jest. No, potem pa vse kaze, da bomo mogli iz k zobaju.

Hvala Jana! Cheesy
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #6 : sobota, 11.02.2012 : 16:53:22 »

Linch, vzrokov za to je lahko kar precej. Od tezav z zobmi, stomatitisa, do kaksnih bolj sitnih, povezanimi s slinskimi zlezami (vnetje, tumor), problemi v poziralniku, ... lahko je tudi karkoli infekcijskega, sploh povezanega s CŽS.
Vsekakor bo treba k veterinarju it zadevo pokazat. Ne bere se kot urgenca za ta hip, ampak jutri pa le pojdite cimprej.
m.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #7 : sobota, 11.02.2012 : 21:06:11 »

Torej bi bilo mozno, da je kaj povezano z epilepsijo?

Sej pokazat nimam kej, bomo pa sli na posvet. Mal jo srcek ze heca, ker ob razburjenju kaslja, pa sem tako mislila mal Domanjkovo poklicat. Ampak jaz mislim, da v vsakem primeru najboljs, ce obiscem Univerzo, ane? Glede na to, da je razpon moznih tezav kar precej velik.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #8 : sobota, 11.02.2012 : 22:29:15 »

Mislim, da bo najboljse, da greste na faks, ja. Jaz bi sla do Pavlinove, pa vas bo ze ona naprej posiljala, kamor bo treba.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #9 : sobota, 11.02.2012 : 23:29:29 »

Ja, itak k Pavlinovi ... sem vesela, da je ze nazaj s porodniske ... no, verjetno ze nekaj casa, ampak tud ze nekaj casa nismo bili na Univerzi.
Gremo naslednji teden. Samo preverim kdaj dela popoldne! Cheesy
Hvala za vse nasvete.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #10 : torek, 21.02.2012 : 09:36:17 »

Vceraj sem govorila s Pavlinovo, ko je koncno delala popoldne in sem zelela tja pripeljat Aiko, a sva na koncu pristali na mailu. Tja sem ji poslala filmcek in cesa takega se ni videla. Jutri jo moramo zjutraj pripeljati tja, da jo bosta pregledali skupaj z dr. Erjavcevo.
Zelo se je posvetila temu in mi predstavila nekaj moznih vzrokov. Jutri gremo pregledat gobec, kri in vodo, potem pa bomo videli kako naprej. Mozno: zobje, zleze slinavke, povecana zelodcna kislina ali epilepsija. Toliko zaenkrat. Vec pa, ko pridemo od veta.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #11 : torek, 21.02.2012 : 10:05:46 »

Ojoj, linc, držimo pesti, da bo samo kakšen zob za ven.
Bomo mislili na vaju Kiss
Logiran

linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #12 : torek, 21.02.2012 : 15:22:41 »

Jana, zaenkrat se bolj nagiba k epilepsiji .. .sploh, ker jo dejansko ima. No, napada ni imela ze dooooolgo casa. Ce bo samo to, bo ok. Ce se bo pa kaj slabsalo, pa ne bo ok. Sad
Seveda javim in hvala za drzanje pesti! Cheesy
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #13 : sreda, 22.02.2012 : 09:22:36 »

Evo, Aika od veterinarja. Cheesy

Naj najprej povem, da je bila za svojo starost neizmerno pohvaljena ... nikoli ji ne bi dali 9,5 let! Cheesy

Zobki so pregledani ... so neverjetno lepi, edino en zobek je malo slabsi, vendar ne toliko, da bi ga morali izpuliti (ce bo kdaj pod narkozo ga bomo dali ven, drugace ni problema in ne dela tezav).

Srcek na osnovnem pregledu pregledan ... je v redu, kar sem zelo presenecena, ker ob razbujenju velikokrat kaslja.

Kri odvzeta ... se cakamo izvide.

No, glede na vse okoliscine gre po vsej verjetnosti za epilepsijo. Sad Sicer gre za ponoven "izbruh", saj jo je v mladosti ze imela. Nisem zadovoljna, ampak ce bo ostalo samo pri slinjenju na vsake toliko, bo ok. Upam samo, da se zadeva ne bo zacela slabsati!!!

Toliko od nas ... ce bo pa se kaj posebnega na krvi, pa javim.

In kot vedno ... Pavlinova je res super. Pa tudi Erjavceva je bila super in zelo prijazna! Cheesy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #14 : sreda, 22.02.2012 : 14:49:07 »

Kakorkoli, četudi gre za ponovn izbruh epilepsije, je super, da je vse ostalo v redu. Tudi kri bo, boš videla Wink Smiley
Aiki  Kiss
Logiran

Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: psu nenormalno tece slina iz gobca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines