mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:37:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup sibirskega huskija
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nakup sibirskega huskija  (Prebrano 12141 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pipi55
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« : sobota, 07.04.2012 : 12:09:34 »

Že nekaj časa se odločam za nakup mladiča husky, a ne vem kje bi ga točno kupil. Se mi zdi da je najboljša opcija ze cistokrvni pes brez rodovnika, že če pogledamo s stališča cene. Zanima me pa ce mi kdo lahko pove kje bi dobil kakega takega mladička?

Hvala za odgovore!
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1 : sobota, 07.04.2012 : 12:26:06 »

Preberi si http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265, malo še pobrskaj po forumu in ugotovil boš, zakaj ''čistokrvni pes brez rodovnika'' - mešanec torej, nikakor ni najboljša opcija.
Na tem forumu ti nihče ne bo dal nasveta, kje kupiti nerodovniškega psa, ker tega ne podpiramo.
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #2 : sobota, 07.04.2012 : 12:50:49 »

O, ljubijezusinmarija, pipi55...  jezen
Ni problema  Smiley, jaz ti lahko dam dober nasvet - za mešančka je dalec najboljsa opcija zavetisce, kjer ti lahko svetujejo glede karakterja psa in tvojih pogojev (poves, kar psu lahko nudis) in skupaj izberete.   Tvoja "najboljša opcija" pa je, sorry, za   butnglavc  bruham
Beri, veliko beri!
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
pipi55
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 07.04.2012 : 13:16:05 »

Hvala vam za hitre odgovore!

Ne vem še čisto kaj je najboljse pa kaj ni ker nisem tolko dolgo že v svetu psov, sam še nisem nobenga imel. Tak da nevem tocno kako in kaj.... Oprostite ce sem kaj takega izjavil.
Logiran
pipi55
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 07.04.2012 : 13:53:21 »

Preberi si http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265, malo še pobrskaj po forumu in ugotovil boš, zakaj ''čistokrvni pes brez rodovnika'' - mešanec torej, nikakor ni najboljša opcija.
Na tem forumu ti nihče ne bo dal nasveta, kje kupiti nerodovniškega psa, ker tega ne podpiramo.

Sem si prebral vse do pike natančno in zdaj razumem zakaj ste me tko "napadli"....
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #5 : sobota, 07.04.2012 : 15:10:46 »

No super, zdaj verjamem, da se boš znal pravilno odločiti  Afro
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : sobota, 07.04.2012 : 18:01:17 »

Kakšnega huskija pa si želiš, bolje rečeno, kaj bi rad z njim počel?
Logiran
pipi55
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #7 : sobota, 07.04.2012 : 22:42:41 »

Kakšnega huskija pa si želiš, bolje rečeno, kaj bi rad z njim počel?

Želim si tipičnega črno/belega huskija, z njim bi pa ravnal na začetku kot z normalnim psom, kasneje pa mogoče ga seznanil s kakšno vleko samo ne na tekmovalni ravni. Mislim da ga bo tako najboljše utridit in zletati
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #8 : nedelja, 08.04.2012 : 07:49:58 »

hehe, z njim bos delal kot z "normalnim" psom? No, tega termina v pasjem svetu ne poznamo  Grin

Za husky-a bi znal biti dryland zelo zanimiv sport, pa se ti bi se dodobra premigal - DRYLAND
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
pipi55
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 08.04.2012 : 10:08:28 »

hehe, z njim bos delal kot z "normalnim" psom? No, tega termina v pasjem svetu ne poznamo  Grin

Za husky-a bi znal biti dryland zelo zanimiv sport, pa se ti bi se dodobra premigal - DRYLAND

Ja vsak pes je nekaj posebnega Cheesy
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : nedelja, 08.04.2012 : 15:35:34 »

Vprašala zato, ker je za res dobrega tekmovalnega psa z rodovnikom treba kar daleč. Take za "normalno" uporabo pa imamo tudi pri nas zelo dobre. In ja, z njim se dela kot z "normalnim" psom, s to razliko, da moraš narediti odpoklic najkasneje pri 7 tednu, če hočeš, da bo kasneje MOGOČE lahko kdaj spuščen. Zlavfa se ga pa povsem brez problema ob kolesu.
Logiran
pipi55
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 08.04.2012 : 19:27:36 »

Vprašala zato, ker je za res dobrega tekmovalnega psa z rodovnikom treba kar daleč. Take za "normalno" uporabo pa imamo tudi pri nas zelo dobre. In ja, z njim se dela kot z "normalnim" psom, s to razliko, da moraš narediti odpoklic najkasneje pri 7 tednu, če hočeš, da bo kasneje MOGOČE lahko kdaj spuščen. Zlavfa se ga pa povsem brez problema ob kolesu.

7 tednov je enako slabe 2 meseca? Ni tako da mora biti mladič še takrat pri svoji mami?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #12 : ponedeljek, 09.04.2012 : 15:51:50 »

Ja, zakon pač ne upošteva da se mladiči vseh pasem ne razvijajo enako hitro. Recimo, da jih lahko uči tudi vzreditelj ko so še v leglu in ti potem samo še nadaljuješ začeto.
Logiran
pipi55
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 09.04.2012 : 17:24:53 »

Ja, zakon pač ne upošteva da se mladiči vseh pasem ne razvijajo enako hitro. Recimo, da jih lahko uči tudi vzreditelj ko so še v leglu in ti potem samo še nadaljuješ začeto.

V kolker vem je to mal težje pri huskijih...
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #14 : ponedeljek, 09.04.2012 : 17:28:05 »

če je vzreditelj "taprav" je to normalno, da se "uči" že v leglu.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : ponedeljek, 09.04.2012 : 18:17:23 »

Zakaj bi bilo to pri huskijih kaj težje kot pri drugih? Kadar vzreditelj ne dela z mladiči individulano ( večina jih žal ne. Se sicer ukvarjajo z mladiči, ampak ne individualno, ker to pri leglu 8 ali več vzame preveč časa) je treba mladiča polarca vzeti pri dopolnjenem 7 tednu (zakon gor ali dol) in delat z njim.
Logiran
pipi55
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #16 : torek, 10.04.2012 : 06:58:26 »

V kolkor vem je *** edina lokacija za vzrejanje v SLO ki se ukvarja z sibirskimi huskiji...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #17 : torek, 10.04.2012 : 09:48:24 »

Če je pod ***mišljena bolj znana psarna, kjer se ukvarjajo tudi s šolanjem, se ti ni treba bati, da z mladiči ne bi delali kot je treba. Niso pa edini vzreditelji huskijev pri nas.
Logiran
pipi55
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #18 : torek, 10.04.2012 : 09:57:51 »

Pod *** sem res mislil bolj znano psarno. Kolikor sm brskal po spletu, nisem drugih  vzrediteljev huskijev zasledil...
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #19 : torek, 10.04.2012 : 12:31:42 »

Pipi če iščeš kompanjona, s katerim boš za veselje športal potem je *** povsem dobra izbira.
Logiran
pipi55
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #20 : torek, 10.04.2012 : 19:39:20 »

Alba vidim da imaš huskija.... Koliko casa dnevno pa športaš znjim in kaj delaš dejansko?
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #21 : torek, 17.04.2012 : 11:44:57 »

Jaz z mojo psičko tekmujem in treniram canicross, to je tek s psom. Ker je Alba stara že 8,5 let ne tečeva vsak dan, ampak recimo 2 dni ja, potem pa je dan za počitek ali pa kakšen počasnejši tek in daljšo razdaljo. namreč pri tej športni disciplini tečemo 4-5 km ampak gre za izredno hiter tek, oziroma šprint, pes pa na polno vleče celo pot. Res krasen šport. Za lažjo predstavo imaš tule dva linka o tekmovanjih, ki sta bila v Sloveniji in sicer novembra smo gostili evropsko prvenstvo rodovniških polarcev, 1.4. pa smo imeli dryland tekmo v Ločici pri Polzeli.

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1896

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1824

Če te pa še kaj zanima, pa le vprašaj Wink
Logiran
pipi55
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #22 : petek, 20.04.2012 : 22:53:14 »

Jaz z mojo psičko tekmujem in treniram canicross, to je tek s psom. Ker je Alba stara že 8,5 let ne tečeva vsak dan, ampak recimo 2 dni ja, potem pa je dan za počitek ali pa kakšen počasnejši tek in daljšo razdaljo. namreč pri tej športni disciplini tečemo 4-5 km ampak gre za izredno hiter tek, oziroma šprint, pes pa na polno vleče celo pot. Res krasen šport. Za lažjo predstavo imaš tule dva linka o tekmovanjih, ki sta bila v Sloveniji in sicer novembra smo gostili evropsko prvenstvo rodovniških polarcev, 1.4. pa smo imeli dryland tekmo v Ločici pri Polzeli.

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1896

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1824

Če te pa še kaj zanima, pa le vprašaj Wink

Koliko časa dnevno si jo pa razgibavala ko je bila mlajša? Wink
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #23 : sobota, 21.04.2012 : 06:57:47 »

Albo sem dobila staro leto in pol. Poleti pa sem kupila še mladička madžarsko vižlo, s katerim sem z vleko začela nekje pri 5 mesecih, mapak je bil pripet kakih 100m, da je spoznal oprsnico. Drugače je prosto tekal. Pazi le, da ne hodita v velike klance. Za vsakih 100m vleke pa ful pohvaliti.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup sibirskega huskija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines