mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:07:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: PROTEINI V URINU
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: PROTEINI V URINU  (Prebrano 11970 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
qwxy
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« : četrtek, 19.04.2012 : 16:46:34 »

Pozdrav!

Sem opazila, da je bila tema že odprta, pa vseeno ... naj zastavim malo drugače.

Včeraj je naš kuža, ki še ni v letih, začel veliko piti in urinirati ... dežurali smo celo noč, ko je na eno uro in pol izločil tudi po deci ali več seča. Danes smo ga odpeljali na veterino, kjer so mu naredili različne krvne teste in teste urina in ugotovili predvsem dvoje ... da je dehidriran in da ima v urinu povišane proteine, kar bi lahko kazalo na okvaro ledvic. Ob vseh testih in ogromnemu znesku, pa še zdaj ne vem nič konkretnega, nič oprijemljivega. Veterinarka je predvsem izpostavila proteine v urinu in razlagala o nekih nadalnjih preizkavah, ter da je potrebno počakati kako bo v prihodnje in bla bla bla. Za mojega psa bi dala/naredila vse, toda več kot toliko nimam niti sama ... razočarana sem nad tem, kako veterinarji vse nekako zavijajo v povoje, da na koncu veš še manj, kot si vedel preden si psa peljal tja.

Trenutno ne vem kaj naj naredim, kaj naj si mislim, kako naj ukrepam in kako mu lahko tudi sama doma pomagam. Niti ne vem natančno kaj pomeni postavljena diagnoza zame in za psa, ali na to vpliva prehrana ipd. Je to končna diagnoza ali se lahko stanje izboljša oz. proteini iz urina izginejo?Huh Prosila bi za čim več izkušenj in mnenj glede mojega primera.


Že v naprej lepa hvala.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 19.04.2012 : 18:31:00 »

Proteini v urinu vsekakor niso dober znak in kažejo, kot je že povedala veterinarka, na nepravilnosti v delovanju
ledvic.
Tudi naša psica (stara 1 leto) je imela pred kratkim hudo vnetje sečil, ki se je najprej pokazalo s prekomernim
pitjem (več kot 3 litre/dan) in seveda posledično obilnim in pogostim uriniranjem, urin pa ji je uhajal tudi med
spanjem.
V urinu so našli vse: kri, proteine, povišane levkocite in seveda bakterije, bil pa je tudi veliko preveč razredčen.

Jemala je antibiotik, naknadno pa so naredili tudi test zmožnosti koncentriranja urina (kar kaže na delovanje
ledvic) tako, da sem morala ujeti njen prvi jutranji, popoldanski in zadnji večerni urin.

Verjetno so podobno in ne samo proteine, iskali tudi v urinu vašega psa in vam dali kakšne napotke oz. psu
predpisali ustrezno terapijo.
Vsekakor pa imate, tudi glede na ceno,  pravico do ponovnega razgovora z veterinarko in tolmačenja rezultatov
na tak način, da jih boste razumeli in boste vedeli kaj čaka psa.
So pa težave z ledvicami lahko dolgotrajne in se jih nikakor ne splača zanemariti, ker je stvar lahko samo še
slabša.
Logiran
qwxy
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 19.04.2012 : 19:34:14 »

Hvala čarka za odgovor.

In kako je z vašim psom, kako ga oskrbujete? Take stvari so res težke:(

Ja, meni se tale veterinarka ne zdi prav zelo strokovna. Jutri imava še eno infuzijo. Dejansko ji vsi pridobljeni rezultati niso dovolj in mi ne zna povedati nekaj konkretnega česar bi se oprijela. Tako, da razen ifuzije per ni zdravljen z ničemer ... oz. preden sva zapustila kliniko je dobil baje antibiotično injekcijo. Naj povdarim, da je bil pes danes na kliniki skoraj cel dan, dobil infuzijo, kri so mi vzeli ene 4x, 3x urin... neke teste sem morala nesti celo v Zdravstveni dom (mislim da za kalij, klorid in natrij) in jim dostaviti izvide. Problem je, da ne povedo nič konkretnega, česar bi se lahko oprijela in posledično mi seveda nekako ne povedo kako naprej, kaj sploh ima in kaj ga (naju) čaka, pa sem jo že vsaj 2x vprašala vprašala:( Študiram, da bi zahtevala izvide in jih nesla na kako drugo kliniko ... zelo opevajo Animal Hospital v Postojni??!!!


Lp
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 19.04.2012 : 20:11:17 »

Tudi mi na VF v Lj., nismo dobili odgovora v enem dnevu. Takrat so nas le seznanili z možnimi težavami
oz.spremembami na sečilih.
Če pes dobiva infuzije je to res znak, da je prišlo do dehidracije, ki je življenjsko ogrožujoča.
Očitno psa trenutno dobro oskrbujejo, večratni odvzemi krvi pa pomenijo, da delajo analize
večih parametrov, da bi lahko postavili diagnozo oziroma ugotovili, kaj, poleg beljakovin in
prevelike količine vode, še izgublja pes, kar lahko povzroči motnje v delovanju drugih organov,
tudi srca.

Vsekakor pa je zaupanje med veterinarjem in lastnikom zelo pomembno, nekako pa se
morate zavedati, da ne bo na drugi kliniki nič ceneje, kvečjemu v seštevku dražje, ker bodo
nekatere preiskave naredili ponovno.
Je pa po moje en dan premalo, da bi pri takšni situaciji, ki je nastala, lahko pričakovali vse odgovore.
Da je težava v delovanju in učinkovitosti ledvic so vam že povedali, ko bodo imeli rezultate vseh analiz
(verjetno v nekaj dneh) pa vam bodo veliko lažje predstavili in razložili kako in kaj naprej, dolgoročno.

Verjamem, da je za vas težko, ker bi psu želeli pomagati takoj, a pri takšnih situacijah je najpomembnejša
strokovnost in zaupanje vanjo.

In kako je z našo? Med vsemi tremi psi, je največja pijandura  Wink, kljub temu pa ledvici zmoreta skoncentrirati
urin (vsaj ponoči). UZ je izključil kamne v ledvicah in mehurju, vsakič, ko se podhladi (rada se vleže na tla, ne
glede na zunanjo temperaturo) se to pokaže v še večji količini popite vode, drugih zaznavnih zdravstvenih
težav pa nima  Smiley.

Logiran
qwxy
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 19.04.2012 : 20:51:38 »

Čarka, kaj bi bila prijazna in mi povedala še nekaj reči, če boste znali:
- Kakšne vse preiskave so naredili vaši psički, preden so ji postavili diagnozo?
- Je odpoved lahko povezana z diabetesom in prehrano (čeprav je bil pri naj sladkor baje v mejah normale)?
- Kako so zdravili vašo?
- Koliko vode dati piti psu? Meni so rekli večkrat po malo ... kaj to pomeni?
- Je dobro uvesti kako drastično spremembo prehrane?
- Kako se opazi, da je pes dehidriran?
- Kolikokrat vaša po novem odvaja vodo in v kakših količinah?
- Je bila tudi vaša na ifuziji? Je kako nadomestilo za infuzijo, ki bi se lahko doma dajalu psu?

Mi ga trenutno vozimo ven na dve uri in vsakič polula zelo veliko.

Mojega psa sta tam oskrbovala 2 veterinarja, za katera nisem dobila občutka, da se strinjata med seboj kaj delata oz. naj povem drugače ... dobila sem občutek, kot da nista iskena in da mi nekaj prikrivata.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 19.04.2012 : 21:09:05 »

A pa so kaj rekli zakaj je do tega prislo? Ker tole je dobesedno cez noc, ce prav razumem.
V bodoce pa sprasevat, cim vec. Skopirat vse izvide in jih vzet domov.
A so kaj omenjali kreatinin in ureo?
Je pes vceraj kaj cudnega pojedel?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 19.04.2012 : 21:12:28 »

Tule je kar lepo razlozeno: http://dogaware.com/health/kidney.html.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
qwxy
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 19.04.2012 : 21:27:11 »

Ja, lahko bi rekli, da je prišlo čez noč ...

Zakaj je do tega prišlo niso povedali, čeprav sem jih spraševala veliko, ampak so vsa moja vprašanja zaobli ... povedali polno a hkrati nič konkretnega Angry

Joj, kreatininia se ne spomnim. Bom jutri vprašala ko greva na infuzijo (dejansko ne vem če je res nujna). Pa zahtevala kopije izvidov. Trenutno mam fotkanega smo tistega iz zdravstvenega doma, ker sem ga šla sama iskat.

Sama se ne spomnim, da bi pes kaj čudnega pojedel. Hmmmm Shocked

Lahko pa povem, da je bil januarja operiran na sklepu. Zaradi nastale otekline je bil zdravljen z Melowidyl-om ... danes mi je ver. rekla, da je lahko prišlo do poškodb zaradi zdravila ... samo to ni nekaj fiksnega, je samo golo sklepanje. Skratka, nič še ne vem, razen da je pes dehidriran in da ima proteine v urino kar potencilano kaže  na okvaro ledvic (ma niti v to niso 100%). Sedaj ga imam doma, pije ko nor in lula ko nor Cry Prav hudo mi ga je gledat. Dejansko mi je vse skupaj malo čudno ... sam pristop in vse. Poleg izvidov iz ZD-ja so mu nrdil še:
- urinogram
- urinski sediment
- hemogram + dif. k. s. pred operacijo (= ne vem kaj to sploh pomeni)
- 7 različnih posameznih biokemijskih preiskav
- urine pc radio test
- infuzija 1 stekleničke
- antibiotik Dimitor 10 ml
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #8 : petek, 20.04.2012 : 09:12:21 »

Tule je kar lepo razlozeno: http://dogaware.com/health/kidney.html.

Te povezave sem pa res vesela, hvala Nanook  Kiss
Našla sem praktično vse, kar me je še zanimalo tako za našo poscanko kot za drugega, ki ni mogel lulat  Sad

gwxy, kaj vse so naredili natanko ne vem, bilo pa je veliiiiiko preiskav  Shocked (tudi glede na ceno)
Vendar pa naša psica ni dobila infuzije, ker je očitno ni potrebovala.

Kako regulirati pitje pri psu ne vem, ker je tudi naša takrat pila kot nora, sama sem nekako regulirala tako,
da je bila precej zaprta v bivalni kletki, ker vsakič, ko je bila zunaj nje, je stala pred skledo in potem je tudi teklo
z nje  Sad
Mislim pa, da je psu treba zagotoviti možnost dostopa do vode, sploh, če ledvici ne regulirata količine
izločene vode in lahko še hitreje pride do dehidracije.

Normalna količina zaužite vode pa znaša do 100g/kg telesne teže psa (oz. 1dl na kg), kar pa velja za aktivnejše
pse.

Upam, da bo danes pri vas že kaj bolj jasno  Huh
Logiran
qwxy
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 23.04.2012 : 06:57:37 »

Da se malo javim...

Se srinjam s čarko Wink glede spodnjega ...

Tule je kar lepo razlozeno: http://dogaware.com/health/kidney.html.

Drugače pa naj povem, da sva bila v petek tam ... naredili so UZ ledvic in mehurja in je vse ok. Dali antibiotično injekcijo in še antobiotike za domov, ki jih sedaj pridno jemljeva Infuzije ni več rabil. Sedaj smo bolje, ker zgleda da je bilo bolj prehodne narave ... spimo celo noč, ven hodimo normalno kot prej, pijemo isto kot prej ... sm ful vesela  Cheesy Naj povem, da mu je full pomagalo, da sem mu doma namesto navadne vode ponudila doma narejeno čisto blago izotonično tekočino (voda + med + sol) ... sem povprašala in je baje to čisto ok.
Zahtevala sem tudi vse izvide in sedaj bom poiskala še drugo mnenje ... zihr je pa le zihr Tongue

Vprašala bi še dvoje:
- Kako je z ampulamu za klope, ko se enkrat pojavi sum na ledvica, kajti slišala sem, da imajo močan učinek na notranje organe?Huh? Nekje sem zasledila, da se lahko doma naredi nek zvarek, z eteričnimi olji zelišč, s katerimi potem špricaš psa in baje full deluje? Kaj mogoče kdo ve če je kaj na tem oziroma recept kako ga pripraviti. Rada bi čim manj zastrupljala svoje pse (imam namreč dva).
- Kateri briketi so res ok ... sedaj jih hranim z Evkanubo ali Hill's-om, pa sem brala, da ni dobro, da briketi vsebujejo žita, sojo, krompir, itd. Sedaj si ogledujem sledeče (povezave sledijo spoda).

****

Ali hranite psa samo z briketi ali še s čem drugim? Jaz osebno dodajam briketom še riž, meso ali drobovino piščanca / purana ter zelenjavo (brokoli, korenje, cvetača).

Kako pa ste pri vas čarka?

LP vsem in hvala čarki in Nanook za odgovore objem


Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #10 : ponedeljek, 23.04.2012 : 07:44:27 »

- Kako je z ampulamu za klope, ko se enkrat pojavi sum na ledvica, kajti slišala sem, da imajo močan učinek na notranje organe?Huh? Nekje sem zasledila, da se lahko doma naredi nek zvarek, z eteričnimi olji zelišč, s katerimi potem špricaš psa in baje full deluje? Kaj mogoče kdo ve če je kaj na tem oziroma recept kako ga pripraviti. Rada bi čim manj zastrupljala svoje pse (imam namreč dva).
Zvarek narediš z mešanico gazirane mineralne vode (se bolje zmeša) in eteričnih olj, ki delujejo kot repelenti - citronela, evkaliptus, čajevec, sivka, bolhač ... ipd. Za sprej lahko uporabiš tudi mešanico vode in belega kisa (alkoholnega, za vlaganje). Že skoraj v vsaki zoo trgovini se da kupiti tudi naravne ampule/ovratnice, brez insekticidov, ki delujejo na isti princip. Pa elektronske odganjalce klopov v obliki obeskov (za živali in za ljudi). Moja izkušnja z naravnimi repelenti (domači zvarki, naravne ampule in ovratnice) je na žalost taka, da vse to skupaj (!) ni bilo dovolj in smo bili lani spomladi kar dobro napadeni od klopov sram Lips Sealed Je pa tudi res, da našega črnega psa fuuuul bolj napadajo kot psičko, ki je bež barve, pa imata popolnoma enako zaščito in hodita po istih poteh (v gozdu smo res takorekoč vsak dan).  Huh

Kar se pa tiče Eukanube in Hillsa - res da je to zdaj tko bolj kmečka in posplošena izjava, pa vendarle ... imata veliko reklame, prodajata se pri veterinarjih in imata "ime"; poleg tega je za Eukanubo (in mačjim Iamsom) eden največjih trgovskih magnatov na svetu, P&J (ki je,  mimogrede, tudi na najbolj črni listi ko gre za testiranja na živalih). To ju seveda dela popularno, še vedno, in vzdržuje  prepričanje, da sta super. No, definitivno nista za odpis, že ful let sta na tržišču, uveljavljena, gre za super premium hrano ... obe sem tudi sama kupovala, čeprav že ful let nazaj, ko drugega skoraj ni bilo; ampak v vseh teh letih je prišlo na trg že ogromno druge ponudbe, tako da imaš na izbiro takorekoč kar ti srce poželi in ni potrebe vztrajati na starih lovorikah, ki nenazadnje držijo tudi ceno za svoje ime. Wink Ampak to je samo moje mnenje.

Logiran
qwxy
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 23.04.2012 : 08:04:27 »

Hvala sunnyday  objem Ker ni rožice ti pošiljam kr hug  sram)... povej mi, katero hrano torej priporočaš? Bila bi zelo hvaležna, ker se še učim ... kot kaže Undecided

Če nočeš reklamirati mi lahko pošlješ tudi na mail ali zs. Bila bi zelo hvaležna. Sama se odločam za konkretno spremembo v prehrani, a še nisem dognala kaj je najboje za moja dva sladkorčka. Tudi sama imam MNEJE o Hill's-u in Eukanubi, ki jima nikakor ni v prid.

Mešanico bom sprobala ter se sočasno oglasila v trgovini za male živali, kjer bom kupila nekaj naravnega za oganjanje klopov ... moja 2 na srečo nista črna ... sta bele in rnino rjave barve, hvala bogu veselje

LP
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 23.04.2012 : 09:28:02 »

Očitno je šlo za neko akutno vnetje, ki se bo z antibiotiki uredilo  Smiley

S pisanjem SD se popolnoma strinjam, preštudirajte kakšna je prehrana za dolgotrajno zaščito ledvic,
kar je v tistem linku dobro napisano, kakšnih drastičnih dietnih sprememb pa jaz, če so parametri
delovanja ledvic OK, ne bi izvajala. Na tržišču je res veliko kvalitetnih brioketov, le prave je treba
najti, seveda pa še vedno ostane možnost domače kuhinje, kar bo kosmatincu sigurno nadvse všeč  Wink
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #13 : ponedeljek, 23.04.2012 : 09:50:34 »

Na tržišču je res veliko kvalitetnih brioketov, le prave je treba najti, seveda pa še vedno ostane možnost domače kuhinje, kar bo kosmatincu sigurno nadvse všeč  Wink
Ja sej, svetovat je v tem primeru ful težko ... če ni nekih specifičnih potreb (diete iz kakršnegakoli razloga), potem je treba enostavno probat, brat deklaracije, ponudit psu in spremljat iztrebke oz. prebavo ter seveda apetit. Če pa te konkretno zanima, kaj vse smo že sprobali (vsega se sigurno ne bom spomnila ...) in kakšni so bili rezultati, pa tudi lahko napišem Wink.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #14 : torek, 24.04.2012 : 14:21:23 »

- hemogram + dif. k. s. pred operacijo (= ne vem kaj to sploh pomeni)

Diferencialna krvna slika pomeni, da so en mal bolj podrobno pogledali kri.
Meloxidyl je nesteroidno protivnetno zdravilo (NSAID). Med nezelenimi ucinki je tudi ledvicna odpoved. KLIK

Bi bilo mozno videt izvide? Da jih skeniras in posljes?
 
Klopi: jst za moje naredim miks etericnih olj (geranija, sivka, se nekaj zraven) - zmesam z vodo v sprici za roze in jih pospricam pred sprehodom (na par dni, recimo). Starcka (ki ima kukr eno odpoved ledvic) spricam s prastarim v garazi najdenim sprejem, ki prav tako super deluje. Na bazi etericnih olj, citronela neki, se ne spomnim vec, letos ga pa tudi se nisem nasla.

Briketi: kar psu ustreza. Ce je zdrav, ima ok dlako, iztrebke, nima tezav s kamni ipd., potem je v redu.

Pri odpovedi ledvic se na zacetku najprej zmanjsa vnos fosforja, sele kasneje pride do restrikcije proteinov. Za ledvickarje so najpomembnejsi kvalitetni proteini, torej meso, jajca, ribe. Veliko nas dodaja tudi ribje olje kot vir omega 3 (v kapsulah) in CoQ10.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: PROTEINI V URINU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines