mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 12:29:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Flik
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flik  (Prebrano 19759 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #60 : nedelja, 01.07.2012 : 08:33:54 »

Seter ni nemški ptičar...( brez zamere Meli  Wink )

Nimam kaj  zamerit, ker je dejstvo in nikjer nisem trdila drugače. Tudi pasemsko ju nisem primerjala ampak le njuno inividualno osebnost in posebnost v katerih sta si v večjih točkah podobna predvsem kar se primernega posvojitelja in pogojev posvojitve tiče. Zato je zgornje sicer korektno, ne pa relevantno v kontekstu mojega pisanja. Strokovno oceno pasme ti tu prepuščam, bom govorila samo o psu Fliku samem Smiley

Toliko psov je na tem svetu, ki iščejo dom tako ali drugače, tale pes Flik bo svojega iskal, dokler ga najde tapravega zase, čeprav bolje prej kot slej, do takrat mu pa ne bo hudega, še najmanj bo predelan v pikast pelcmantl za Cruello Roll Eyes
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #61 : nedelja, 01.07.2012 : 09:02:42 »

Takole bom rekla: ne vem, kako je potekala komunikacija med zavetiščem in zainteresirano posvojiteljico. Očitno pa ni bila tako neuspešna, glede na to da je bila gospa pri Fliku na obisku. Kaj se je zgodilo potem ne vemo, zakaj in kako so jo zavrnili kot primerno posvojiteljico tudi ne.

Je pa tako: ko sama iščem dom živali, postanem skrajno previdna, ko se pojavi kakšen emocionalno razvrvan posvojitelj, ki bi točno to žival in nobene druge. Večinoma je zadaj kakšna fiksna ideja - žival je podobna pravkar preminuli, ki je bila dolga leta pomemben družinski član, nekdo se je vpičil v izgled živali ...

Kot skrbnica živali in tista, ki mora poskrbeti, da pride žival v najboljši možen dom, bi želela da se emocije malo ohladijo in da se trezno pogovorimo o tem, če je ta dotična žival primerna za posvojitelja in on zanjo. Ker ta žival nima nič s preminulim družinskim članom, je povsem svoj individuum, na katerega ne moremo projecirati svojih želja po vrnitvi naše ljube živali.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #62 : nedelja, 01.07.2012 : 09:07:32 »

Citat
Pa  načeloma, se ne zmenim za take stvari namenoma ne več od unih dveh bosancev izpred dveh let.... resnično popolna distanca od vse te  živalorešiteljske scene( me pa zaboli ko vidim setra ali pa  nemškega ptičarja v zavetušču- bilo katerem)

No, sej...

No sej...  KAJ !?!???
 vidim da si iz citata namenoma spustila   določen del... ( še ni pozabljeno)


Sicer pa ja  prav imate   Wink ... nedvomno,  sem popolnoma prepričana ,da Fliku je  miljonkrat bolje v  pesjaku v zavetišču kjer je eden izmed mnogih, kot pa ,da bi ga" boh ne daj"  Lips Sealed  dale neki ženski ki 30x pokliče ( ma ja bruh no bruham )  zanj.
kaj pa če bi ga res s seboj na dopust peljala... nima vrta, pred 12 imi leti se ji je pes šetkal( je nekdo rekel) itd... zna bit da ni čisto normalna... nima veze za njene reference... ni taprava .  Wink

.... V Trstu v zavetišču  so tud setri... Bi šla pa tja posvojit... a ne  Wink Smiley  če bi se ji  šlo za bilo-katerega setra....

sicer pa ne vem zakaj se jaz sploh tukaj v tale enopartijski sistem spuščam( bom tud Flikca odmislila iz glave).... jaz imam svoja dva psa in dovolj z njima opravit ne rabim  se še z drugimi obremenjevat... lepa  vroča nedelja ... gremo bazen dofilat da bosta  dva psa še namesto unih, ki ne morejo uživala 
Lepo se imejte ...uživajte poletje...  Keep up the good work  Afro

se poslavljam

p.s. Skuiki... ravno zato ker je popolnoma drugačen je hotela angleža...  Sej je povedala ,da je imela Gordona Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #63 : nedelja, 01.07.2012 : 09:24:28 »

Sicer pa ja  prav imate   Wink ... nedvomno,  sem popolnoma prepričana ,da Fliku je  miljonkrat bolje v  pesjaku v zavetišču kjer je eden izmed mnogih, kot pa ,da bi ga" boh ne daj"  Lips Sealed  dale neki ženski ki 30x pokliče ( ma ja bruh no bruham )  zanj.

No dej, ti resno tole?
Saj vendar išče dom, ali ne? Pišeš, kot da ga ne bi želeli oddati, samo ker ga ta gospa/ tvoja znanka še ni/ ne bo dobila. Malo mimo je tole, ali bruh ali kako.
Logiran

uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #64 : nedelja, 01.07.2012 : 09:26:17 »

Je pa tako: ko sama iščem dom živali, postanem skrajno previdna, ko se pojavi kakšen emocionalno razvrvan posvojitelj, ki bi točno to žival in nobene druge. Večinoma je zadaj kakšna fiksna ideja - žival je podobna pravkar preminuli, ki je bila dolga leta pomemben družinski član, nekdo se je vpičil v izgled živali ...

Točno to! Sploh pa tak, ki poudarja svojo "Pomembnost" na vsakem koraku. Kaj je članstvo v nekih klubih pomembno pri posvajanju živali?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #65 : nedelja, 01.07.2012 : 10:01:39 »

Vsa čast vam, ki oddajate "pse s posebnimi potrebami". Jaz sem samo enega niti ne tako zelo hudo posebnega, pa moram kar priznati, da je zelo težko. Vzeti psa v oskrbo, delati z njim, ga socializirati, učiti samokontrole, videti napredek....čisti užitek. Oddati takega psa neznancu, ki ga lahko oceniš samo na podlagi nekaj pisem, pogovora, občutka, intuicije? Grozljivka. Ko se ti pri vsakem kandidatu posebej odigrajo pred očmi čisto vsi možni katastrofični scenariji....In ja, priznam, da sem posvojiteljico namenoma pustila en teden brez odgovora. Ker po napisanem sodeč bi jo morala gladko zavrniti, a sem imela dober občutek. Za ogled kar tako za brez veze se nisem hotela zmenit, ker je potem zavrnitev veliko težja in ne gre brez solz in užaljenosti. pa sem počakala, da vidim reakcijo. Če bi se mi usedla na telefon ali me usirala po netu, psa zagotovo ne bi niti videla.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #66 : nedelja, 01.07.2012 : 10:58:46 »

Se strinjam z vsemi predhodnicami, da je odločitev oddaje psa v rokah vodje zavetišča in nikogar drugega in če le-ta presodi, da potencialni posvojitelj ni primeren za določenega psa, je praviloma potrebno, da se taki odločitvi zaupa. Po drugi strani pa je prav tako potrebno zavedati se, da zavetišče deluje kot javna služba in kot tako naj bi imelo spodobnost odgovoriti zainteresiranemu posvojitelju. Nič več kot to.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #67 : nedelja, 01.07.2012 : 11:27:17 »

No dej, ti resno tole?
Saj vendar išče dom, ali ne? Pišeš, kot da ga ne bi želeli oddati, samo ker ga ta gospa/ tvoja znanka še ni/ ne bo dobila. Malo mimo je tole, ali bruh ali kako.

 Pišem kot se bere... Meli  Wink...

Nikjer se nisem postavila na nobeno stran...  zakaj kako itd. Kolikor jaz poznam Milenko ( preko Šuma več ali manj... gordonov je zelo malo v Slo pred 10imi leti jih je bilo še manj) In  čisto iskreno, da bi jaz osebno oddajaja tega psa... neglede na travme , ga dam takemu, ki ima znanje s setri. To bi mi bil prvi pogoj. ( nima veze komu... Milenka , Mojca, Tinka,  Francka, Ančka , Jure,  Tone itd)
Ne lovskimi psi nasplošno, ne rešenimi takimi in drugačni z "posebnimi potrebami" ampak SETRI
Pomislite zakaj jih pri nas ni veliko ( angležov in gordonov) pustimo irce ,ki so bili pred leti nazaj popularni zaradi filma.
 Tega nobena ni nikoli pomislila... ( pa sprašujem vas tule ne POLONE direkt...)
 
 No in sedaj kronološko kako se bere tale saga
Najprej 3 strani o Fliku, bogi gor bogi dol išče primernega lastnika... potem velik ograjen vrt (   Lips Sealed... če je velik vrt potem je seter zadovoljen..... 1 napaka- prej bolj zadovoljen v grasonjeri na 18m3 in 24/7 z lastnikom kot na petih ograjenih hektarjih)

Drug pogoj vedno na povodcu... ja ja zakoni... in ja povodec
 kaj pa mogoče...  2 pogoj da ga  novi bodoči lastnik pelje v šolo( kljub temu da je že šolan), da gresta v razno razne aktivnosti kjer se bosta povezala in začutila ?
Seter je načeloma  bolestno navezan na svojega lastnika. V kolikor lastnik ne more bit 24/7 z njim rabi družabnika še enega psa.

To bi bili pogoji  poznavalcev  setrov za  oddajo. Vsak seter  s travmo je sesut psihično. Dejstvo. Nazaj postavi ga lahko samo nekdo ki ga razume- oziroma se poštekata... seter deluje  na simbiozo z lastnikom, ne na ukaz in učenje.

No in nazaj nadaljevanje  kako se tole vse skup bere...
Po treh straneh užaljena Milenka...  pretera s čustvi in jezo... se strinjamo.
Pod njo pa tole
Citat
Veseli me, da je Šum, kljub temu, da se je prosto sprehajal po BS3, doživel dvanajst let in pol. Njegov brat, za katerega ste ga hoteli pred dobrimi dvanajstimi leti zamenjati, ker se vam je zdelo, da ima lepši odtenek rjave barve, je žal doživel deset let manj zaradi genetske napake, tako, da ste imeli srečo 2x.

Fliku pa želim en res dober dom, kjer bo na neograjenem vedno na povodcu!

 No tule sem se pa na prebrano odločila da napišem...Očitno pa je razbrati da je bilo   mnenje  upoštevano.
kljub nadaljevanju........ post nazaj  res un  kick pod pas...
in kot zunanji opazovalec bi lahko bila nesramna a ne ?  in napisala
"Who are you to judge"

Iz istega legla si imela psa , oba genska bolezen, ona ga je imela 12,6 let ti 2 leti... zakj se niste posvetovali s sosedo in ga zdravili... ravno tako kot se nekomu očita ,da ni primeren ker so pa ja vsi poznali v soseki tega psa ,da se je šetal bi se lahko našel nekdo drug in takole podrobil... nesramno izpade a ne?
 
 uredu se  rapisari o tem... zdej vsaj zakaj ni dobila odgovora... 
Polone ni... razumemo, ima namestnico- ki bi lahko kratko in jedrnato dala odgovor ... "odgovorna oseba je trenutno odsotna prosim za razumevanje , ko se vrne vas obvestimo."
 Pa ne bi bilo 30 mailov al 50 klicov ....
 ampak ne   ena pridna tule na forumu se pa najde in  izpostavi .... v smislu da nekaj s tako osebo pa ja ne more bit čist "gladko" da  takole navira...
Citat
Bruh, no, res.

A  sem res samo jaz tole opazila.... ni bila ena od vas toliko da bi  poslale SMS ali mail na odgovor... ampak ste čakale da se je stvar preselila na forum... kaj ste pa pričakovale da se ne bo... ZH je javno izpostavljen... forumi ... FB...časopisi
Javna podoba !?! ( ni to nekej za na kruh namazat- od tega  je marsikakšno življenje v Zh-ju odvisno- očitno se ne zavedate


  zaključek... vsega oz moje strani
 Hvala Meli da si napisala kar si, mogoče vam tega do sedaj še nihče ni povedal direkt ali pa napisal.
Zakaj ne;
 Ker  delujete kot klan/  sekta, kjer se takoj najde skupek istomislečih, in dobesedno NAPADETE vsakega ki  ne piha v isti rog z vami( oz lahko ,da še celo deli mnje ampak ne sodeluje v vseh vaših skupnih chatih... torej "on ni naš") navali !!!
In ja  bere se kot da ta  klan odloča kdo bo lahko posvojil psa iz ZH in kdo ni primeren...
 in če se ta klan na podlagi nečesa odloči.... kdor koli hoče  dobit nek odgovor ali omilit zadevo ali mogoče vseeno kaj  svetovat ... NIMA ŠANS
 POPLUVAT -NAPAST- SPODIT- UTIŠAT.

 pa  dejte prebrat nazaj... moje poste...
 Jaz in  kdor vas ne pozna ne ve kdo ste
 Ja za Polono vemo da piše v imenu ZH... In te ki ste napisane pod moderatorja se nekako smatra da ste sodelavke oz pišete pod ZH
 ampak niste ... nekdo drug je
kdo sedaj odloča kater pes se posvoji? Forumašice na mojpes.netu...ZH...  ZH ne da odgovora... ampak ko človek  javno zahteva odgovor ga pa dobi od forumašic

čudn sistem


 evo takole ...  tasvoje sem vam povedala... zdej pa navalite
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #68 : nedelja, 01.07.2012 : 11:39:18 »

damayanti, če lahko bi se podpisala pod tale post  predaja
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #69 : nedelja, 01.07.2012 : 11:43:47 »

Moja predloga bi bila dva:
- da se tale debate prestavi iz Flikove teme v temo za debato,
- in da ZH uradno obvesti posvojiteljico o tem, zakaj ji ne želijo oddali Flika
(če je do sedaj niso, kako piše gospa). Kakor je navedeno v popisu, je gospa
morala biti z nekom v ZH v kontaktu, glede na to da piše, kako je Flika dvakrat
obiskala. In verjetno je ta oseba pristojna tudi za komuiciranje s posvojitelji,
ko je vodja zavetišča odsotna.



Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #70 : nedelja, 01.07.2012 : 11:47:02 »

Forum je forum in na njem večinoma pišejo "forumaši".

Gospa je naslovila post na:
Vsi   dragi  moji, ki   berete  ta  forum, imam  velik  problem

in zaključila z:
Zelo  bom  vesela   komentarjev  

Zakaj nam torej zdaj ti naprej mečeš, ker komentiramo?
Nikjer je nisem obsojala, da je neprimerna posvojiteljica, ker tega ne morem vedeti. Obsodila sem le način pisanja in nekatero vsebino. Žalila nisem nikjer ali se motim.

Odgovor ali neodgovor je na strani ZH, jaz Flika ne oddajam in se ne počutim odgovorna kakorkoli vstopati v vlogo odgovornega, zato tu s tem nimam prav nič.

Seter, ja seter, prepuščam poznavalcem poučevati o njihovih posebnostih, kot praviš. Ker ne vemo točno, kaj je bil vzrok zavrnitve, tukaj te specifike niso niti toliko pomembne še. Slišijo se krasni psi po opisu sodeče, očitno so res nekaj posebnega, povdarjaš večkrat, da seter deluje  na simbiozo z lastnikom, ne na ukaz in učenje, za razliko od ostalih očitno.

Sem se spet nekaj novega naučila.

Logiran

No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #71 : nedelja, 01.07.2012 : 11:54:27 »

Bom jaz takoj navalila in ti povedala, da nikoli nisem govorila z nobeno osebo v zavetišču Horjul o gospe (ali kateregakoli drugega kandidata za posvojitelja kadarkoli) ali njeni kompetenci in primernosti za kateregakoli psa iz ZH. To je zopet tvoje branje med vrsticami in ne branje napisanih vrstic.

Drugič, kljub temu, da je bil moj pes Šumov brat, ni imel enake bolezni kot Šum (za katerega gospa ne piše, da je imel genetsko napako, zopet tvoje branje med vrsticami, morda?). Moj pes je imel degenerativne spremembe nma hrbtenici (grbo kot kamela) in kolkew tako slabe, da ni mogel hodit. Daj, povej mi prosim, kaj bi ti naredila s tako hudo bolanim psom in kako bi ga zdravila, ko je enkrat diagnoza posatvljena in ti več veterinarjev reče, da ni nobene pomoči več? Toliko o tem, zakaj je imel Šum 12 let in pol, moj pes pa dve in pol.

O nenadzorovanem sprehajanju s tasbo nimam več kaj debatirat. Najprej si poskušala mojo izjavo degradirat s tem, da ne vem, kaj je nenadzorovano pohajanje psa in kaj je sprehod z lastnikom, ki ni v vidnem polju, potem si mojo izjavo časovno ovrednotila na "pred dvanajstimi leti" in se mi ne da več. Dejstvo, da se je Šum prosto sprehajal ostaja, prič za to pa je tudi vrh glave dovolj.

Fliku pa ponovno želim dober dom v katerem bodo izpolnjeni pogoji, za nejgovo dobrobit!
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #72 : nedelja, 01.07.2012 : 12:16:54 »

Še vedno  ne  skontaš, kaj  hočem povedat... a ne da ne?
 sej nima veze... lej....

p.s.
In kaj ima Šum veze s Flikom?
Šum je bil gordon flik je anglež
 Da bi  jaz posvojila takega setra kot je Flik ( angleža) recimo...  je to druga zgodba  in drug pristop kot bi ga imela do posvojenega gordona

 brez veze....
 ne da se mi več
 kot sem  že rekla ... tasvoje sem povedala...
 adijo
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #73 : nedelja, 01.07.2012 : 12:29:02 »

Priznam, da mi to setrstvo ne da miru in me predhodno pisanje nekoliko mori.

...
Ne lovskimi psi nasplošno, ne rešenimi takimi in drugačni z "posebnimi potrebami" ampak SETRI...
...
... seter deluje  na simbiozo z lastnikom, ne na ukaz in učenje.

Popolnoma razumem pasemske preference, sama očitno tudi padam na določen tip psa, ma ne morem mimo tega da sem dobila občutek, da so setri eno stopnjo nad ostalimi, da samo setri rabijo simbiozo z lastnikom" ostalim navadnežem zadostuje ukaz in učenje.

Predvidevam, da ni bilo tako mišljeno in v bistvu dobronamerno, ima pa takle branje grenak priokus, ob vsem tem trudu poudarjanja, da so vsi psi, ki v zavetiščih iščejo dom enakovredni ter si vsi zaslužijo najboljše nove domove,... in ne samo ti podobni neki trendi pasmi.

Menda si za vse želimo, da ne bi trpeli v pesjaku v zavetiščih kjer so eden izmed mnogih, temveč da najdejo pravo osebo zase Smiley

Poleg tega ni podatka, ali je Flik rodovniški, ko že tako povdarjamo setra.
Kaj če hipotetično gre za mešanca med setrom in xy in je po izgledu čist setrski in po značaju niti najmanj?
Torej je poleg pasemskih značilnosti vseeno najbolj pomembna obravnava psa kot individualca, kar sem prepričana da je v primeru Flika zagotovljeno.
Logiran

irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #74 : nedelja, 01.07.2012 : 12:29:36 »

Ker ponavadi s teranomt zapiševa opažanja s sprehoda v ZH s posameznim psom  in če to sploh še koga zanima:

Flik je prijeten  in sproščen spremljevalec na sprehodu - navezan; ne kaže nobene težnje/ želje, da bi moral hoditi samostojno ali biti nenavezan v vidnem polju.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Flik
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines