mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:49:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Strdki pri ledvicah
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strdki pri ledvicah  (Prebrano 5567 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
VovkU
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« : sreda, 16.05.2012 : 12:13:51 »

Zdravo

Moj pes je bil marca pri veterinarju zaradi vnetja ledvic. Dobil je antibiotike in 2x 2 injekciji na vsak stran telesa, okrog ledvic. Zadnje dni opažamo, da ima na obeh straneh strdke, prav tam, kjer je dobil injekciji. Na eni strani je strdek kvadraten, okrog 2x2 cm, na drugi pa je malo manjši. Oba sta vsak dan trša.
Zanima me, kaj bi to lahko bilo. Slišala sem, da je to samo strjena kri in da bo sčasoma izginilo. Boli ga ne, ne glede na to, kako močno pritisnemo. Gre res samo za strdke krvi, ali moramo nazaj k veterinarju? Ima/je imel kdo podobne izkušnje?

LP, Ula
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1 : četrtek, 17.05.2012 : 15:25:18 »

Malo težko verjamem, da se "strdki" lahko pojavijo dva meseca po prejemu injekcije. Kakršnokoli anomalijo pri psu (sploh pa tako, v obliki bul) naj obvezno in čimprej vidi veterinar.
Logiran
VovkU
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 24.05.2012 : 13:50:33 »

Niso se pojavili na novo, počasi so se oblikovali, ampak smo jih šele pozno opazili. Sicer pa je po novem eden od njiju izginil, drugi pa se je zmanjšal vsaj za polovico, tako da bomo še malo počakali, če pa ne bo v roku enega tedna vse OK, pa takoj nazaj k zdravniku.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 24.05.2012 : 14:52:46 »

Sem že vidla kako se je po enem mesecu pojavila oteklina na mestu cepljenja in ja... izkazalo se je da je bilo krivo glih cepljenje pa čeprav po tolikšnem času...
Logiran
VovkU
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #4 : petek, 01.06.2012 : 18:19:40 »

Strdki so povsem izginili na obeh straneh. Zgleda je vse ok ^^ Hvala vse za pomoč Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #5 : petek, 01.06.2012 : 18:27:17 »

Katere injekcije pa to dajejo pri vnetju ledvic?
Logiran
VovkU
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #6 : sobota, 09.06.2012 : 13:53:40 »

Ena je bila proti bolečinam, druga pa antibiotik, obe 2x. Kaj točno je blo, pa ne vem.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #7 : sobota, 09.06.2012 : 14:37:09 »

Če se bule ponovno pojavijo, se le oglasi pri vetu. Ne da te strašim, ampak pri mojem psu se je bula pojavila na mestu pika klopa in izginila. In se pojavila, pa izginila... ko se je spet pojavila, sva šla na punkcijo in je bil rak. Jaz sem panična odkar se je to zgodilo in pravim: bolje preventiva kot kurativa.
Logiran
VovkU
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #8 : sobota, 16.06.2012 : 20:28:19 »

Ojoj, hvala za nasvet. Od tega prehlada dalje se tud jaz super pazim.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Strdki pri ledvicah
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines