mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 01:43:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Pomurska psička Aika
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 87   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomurska psička Aika  (Prebrano 223236 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #435 : nedelja, 09.12.2012 : 14:55:00 »

No, je pa res govorila izključno za bronhitis, ne vem, kako je z drugim. Nasploh opažam, da ima celotna ekipa neke vet. ustanove kar neke splošno "dogovorjene" tendence glede zdravljenja s takšnimi ali drugačnimi metodami ali zdravili. Na VF kortizol zelo radi dajejo, na Gorkičevi se ga vsi zelo izogibajo in ga dajejo le izjemoma.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #436 : ponedeljek, 10.12.2012 : 10:10:21 »

Stvar je v tem, da Aika dobiva antibiotik (sicer zaradi drugih razlogov) že zadnjih 7 tednov.
In sicer zadnje 3 tedne Hiconcil, ki se ga uporablja tudi za zdravljenje akutnega bakterijskega
bronhitisa in akutnega poslabšanja kroničnega bronhitisa, njej pa se je stanje izrazito poslabšalo
sedaj, vmes med jemanjem, v zadnjih 10ih dneh.

Če je prej pokašljevala po parkart približno enkrat na dan, ima sedaj večkrat na dan prav napade
kašlja. Potrebno je paziti, da se na razburja od veselja, ker to vodi v kašljanje. Gibanje
zunaj mora biti omejeno in dovolj počasno, sicer dobi napad kašlja, kašlja preden zaspi
(ponoči potem ne), kašlja zjutraj, ko se prebuja in to večkrat. Kašljanje ne vodi vsakič
do davljenja.

Razmišljam, če je mogoče narediti še kaj v okolju, da bo manj dražilcev. Ne vem, čisto vsakodnevno
mokro brisanje tal, zračenje še večkrat, pranje njene postelje vsake 3 dni ...

A kdo dodaja svojemu psu kapljice ameriškega slamnika?

Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #437 : ponedeljek, 10.12.2012 : 10:25:01 »


A kdo dodaja svojemu psu kapljice ameriškega slamnika?



Jst sm jih, ko so (J & B + en dopustnik) imeli kužni kašelj (poleg čisto običnega sirupa za pomiritev kašlja in medu).
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #438 : ponedeljek, 10.12.2012 : 10:34:47 »

Kakšno doziranja pa si uporabila, SD? Kar približno ali prav določeno št. kapljic na kg telesne teže?

Sem razmišljala, da bi ji dajala tudi sirup za pomirjanje kašlja, ampak je problem, da to lahko stanje še poslabša,
če je bronhitis slučajno vseeno bakterijskega izvora.

Mislim sicer, da bi bila sirupa kot dodatka v prehrani zelo vesela  Cheesy
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #439 : ponedeljek, 10.12.2012 : 10:47:28 »

Skuiki - jest sem imela vedno največje težave z bronhitisom pozimi (poleg alergij spomladi seveda Angry) .

Suh zrak v stanovanju.
Meni je pomagalo, če je bil na radiatorju obešen kvazi vlažilec zraka (saj veš, posoda, pa voda notri in morebiti kapljica/dve eteričnega olja - meni je krasno pasala smreka/bor; ampak za občutljiv pasji nos to najbrž ni Tongue).

Prehod toplo/hladno je bil tudi problem. Samo ne vem kako bi psu "šnofljo" zavila v šal.  Undecided

Od sirupov ti pa priporočam domače smrekove vršičke v sladkorju.
Meni so blažili napade, če ni bilo res hudo ( v tem primeru pa, ja, Ventolin pa pumpca  Lips Sealed).

Stiskamo tačke & pesti za vaju.  Kiss
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #440 : ponedeljek, 10.12.2012 : 10:51:55 »

Kakšno doziranja pa si uporabila, SD? Kar približno ali prav določeno št. kapljic na kg telesne teže?
Dozirala sem po filingu glede na navodila za otroke in odrasle ... tako, da sem primerjala s kilažo psov. Za Aiko bi recimo dala nekje slabo polovico doze za odraslega človeka.
Logiran
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #441 : ponedeljek, 10.12.2012 : 12:13:44 »

sanco1a, kateri antibiotik je pa dobival?
Aika je dobila ihalacijski suspenziji Flixotinde in Ventolin, nagibam pa se k temu, da bi najprej poskusili,
samo z Ventolinom, brez kortikosteroidov.

Skuiki, iz prve roke, kot dolgoletna astmatičarka, ti lahko povem, da sta Ventolin in Flixotide pršili, ki se dopolnjujeta in ne učinkujeta enako ob morebitnem vnetju bronhijev. Ventolin je bronhodilatator, ki "reši" situacijo in pomaga pri širitvi dihalnih poti - npr. pri okužbi se mišice v bronhijih zakrčijo in imaš občutek, da težko dihaš, lahko kašljaš in te duši, zato je Ventolin prva pomoč pri klasičnem brohitisu ali npr. alergijskem bronhitisu, ker ti sproti mišičke v bronhijih in lažje zadihaš, vendar moraš potem še pozdraviti vnetje. Flixotide pa deluje protivnetno in zdravi vnetje. Eno je odpreti dihalne poti, drugo (traja dalj časa) pa je pozdraviti vnetje in pozdraviti / celiti sluznico. Flixotide je kortikosterioid s katerim se zdravi vnetje, zato ga jemlješ tudi več časa (lahko tudi 3-4 tedne). To je precej laična razlaga, upam pa, da ti bo kaj v pomoč, želela pa sem poudariti, da samo Ventolin ne bo imel učinka, pri stanju, ki ga opisuješ, saj tudi Flixotide nima takojšnjega učinka, temveč se stanje izboljša po uživanju pršila pri terapiji, ki je bolj dolgotrajna (npr. Ventolin jemlješ cca. 8-10 dni po predpisanih vpihih + Flixotide, npr. 2-3 vpihe Ventolina na 8 ur + 1-2 vpiha Flixotida, nato pa Ventolin opustiš in nadaljuješ zdravljenje do konca samo s Flixotidom - jaz kot otrok sem recimo cca. 1-2 meseca rabila, da se je moje vnetje saniralo in sem ob vsakem morebitnem hitrejšem tempu ali teku takoj začela kašljati, da se skoraj nisem mogla ustaviti, dokler ni bilo stanje v celoti stabilizirano). Kar se tiče uporabe kortikosteroidov, tako pri ljudeh kot tudi pri živalih so mnenja deljena. Nekateri so za, drugi proti, jaz pa lahko za svoje "ljudske" izkušnje govorim, da sem od ranega otroštva do poznega najstništva bila hud astmatik in mi kaj drugega žal ni pomagalo. Je pa moja astma potem izzvenela in so nastopile alergije, s katerimi se učim živeti.
LP, pa držimo tačke in pesti, da se stanje Aiki izboljša.  Kiss

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #442 : ponedeljek, 10.12.2012 : 12:21:58 »

Ameriski slamnik ji sigurno ne bo skodil (vzami preparat za otroke, ki ne vsebuje alkohola). Jaz ga tudi uporabljam za Spelo. Dajem dozo za otroke (ima med 45 in 50 kg).

Kar se tice kortikosteroidov - niso ravno bonboncki, ampak tako hudo grozni pa spet niso. Sploh, ce gre za lokalno uporabo. Mislim, da bi bilo dobro, da upostevas navodila veterinarjev, ce jim ne zaupas, pa zamenjaj veterinarja. Izvajati predpisano terpaijo le na pol je najslabse kar lahko naredis.

@sanco Enroxil ni enako amoksiklav.

m.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #443 : ponedeljek, 10.12.2012 : 13:01:13 »

Ja, vem, sem malo pobrkljala.
Kar pa se kortikosteroidov tiče, sem govorila izključno za bronhitis - namreč, da so mojemu stanje še poslabšali, kljub držanju navodil. Ni pa bilo nobene sistemske škode za telo, saj je bila terapija z Medrolom kratkotrajna, seveda.
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #444 : ponedeljek, 10.12.2012 : 14:54:20 »

Skuiki, a so težave s srčkom izključili?
Lani se je Švrku zelo vlekel hud kašelj. Po kuri Amoksiklava ni bilo nič boljše, kvečjemu slabše. Šele po zamenjavi antibiotika se je stanje izboljšalo. ravno iščem, če imam kje napisano, kaj je v drugo dobil.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #445 : ponedeljek, 10.12.2012 : 20:41:35 »

Jaz bi pa dodala samo še to: Pred veliiiiko leti, je bila moja, takrat dojenčkasta druga hči, potencialni kandidat
za astmo, zaradi kar nekaj ponavljajočih se bronhitisov.
Imeli smo terapijo z Ventolinom in Flexotidom, vendar me je pediatrinja zelo natančno podučila, da ji moram po
dodanih zdravilih obvezno meriti tudi pulz, ker eno od teh zdravil, precej vpliva tudi na srčno ritmiko. Če je bil pulz visok
(ne spomnim se več vrednosti), smo morali naslednjo dozo ob predpisani uri obvezno izpustiti.

Ne želim seveda pametovati, a če ima Aika, kot domneva SilbaMia, tudi kakšne težave s srcem, zna biti, da zdravilo
vpliva tudi na to ...
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #446 : torek, 11.12.2012 : 12:26:32 »

Uuu, skoraj bi ti pozabila odgovoriti, še dobro da Aika ravno poka na ves glas
z igračo, da sem se spomnila Smiley

Najprej se je igrače bala in ni vedela, kaj naj z njo (no, saj s palicami, Wubo in
ostalim, kar ni bilo žoga, tudi ni znala nič početi). Sploh če je steklenica počila,
se je prestrašila in odmaknila.

Zdaj pa jo navdušeno lovi in prinaša nazaj in vse (no, predvsem
mačke) spravlja ob živce, ker jo žveči in dela hrup  Cheesy

Zanima jo tudi, kam ta prijazni g. Pes hodi na sprehod  Smiley
He, he, lepo da ji je všeč.  Cheesy G. Pes se po centru giblje okoli Tabora, Hrvatskega trga in Trubarjeve, na ta velike sprehode pa se odpelje z avtom in pristane kjer pač pristane, ob Savi, na Barju, ob Ljubljanici zunaj mesta, ...

Kje se pa Aika sprehaja?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #447 : torek, 11.12.2012 : 13:18:29 »

čarka - Ventolin Smiley
Meni ga je enkrat zdravnica predpisala pri bronhitisu. Sem si ga enkrat vpihnila in nikoli več. Herc mi je razbijal da je bilo za znoret Shocked Lips Sealed
Logiran
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #448 : torek, 11.12.2012 : 13:41:05 »

@Čarka, seveda je možno, da so tudi takšni stranski učinki. Je treba upoštevati več dejavnikov. Kot že rečeno, v Aikinem primeru tut srčne funkcije.
So marsikateri, ki na Ventolin zelo slabo odreagirajo, zato dobijo kakšno drugo pumpico oz. se terapija drugače prilagodi.
Se pa strinjam predvsem s tem, kar je napisala Maja01 in sicer, da je boljše izvesti terapijo v celoti, kot pa delno, ker sicer ni nobenega haska.
Pa Aika sori, če smetim tvojo temo, upam, da si kej boljše  Kiss
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #449 : četrtek, 13.12.2012 : 14:35:44 »

Če ne pride do kakšnih dodatnih zapletov, gre Aika v ponedeljek na operacijo hernije.
Danes je bila na kontrolnem UZ in kontrolnih jetrnih in ledvičnih testih.

Hernija je tako velika, da operacija ne bo ravno enostavna, ne vejo namreč še, kje
je prišlo do pretrganja trebušne stene,  žal je mogočih kar nekaj
post-operativnih zapletov, do katerih res upam da ne pride.

Ob kontrolnem UZ je bila zapažena cista na jetrih, če bodo jo lahko dosegli, bodo
med posegom narediti tudi biopsijo jeter, sicer bomo stanje ciste kontrolirali
z dodatnimi UZji.

Držite pesti v ponedeljek in mislite na Aiko  ljubezen
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 87   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Pomurska psička Aika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines