mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 18:49:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Pomurska psička Aika
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 87   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomurska psička Aika  (Prebrano 223221 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #630 : torek, 29.01.2013 : 19:34:14 »

Zanimivo, tole berem pravkar o anaplazmozi:
"The most frequently observed clinical findings in dogs that would alert you to A. phagocytophilum infection are joint pain and lameness resulting from polyarthritis. Other less commonly observed clinical signs include gastrointestinal problems such as vomiting, diarrhea, or both or respiratory signs such as coughing and labored breathing. Central nervous system disease (meningitis) can also occur, resulting in seizure activity, ataxia, or neurologic manifestations such as dullness or stupor, but these findings are infrequently observed."

Vir: http://veterinarymedicine.dvm360.com/vetmed/article/articleDetail.jsp?id=506867

Aja, zakaj zanimivo, zato ker morda sem spada par simptomov, ki jih ima Aika, niso pa se do sedaj
staklnili z nobeno diagnozo in smo jih zdravili samo simptomatsko.

Sicer pa hvala vsem za to, da mislite na tega našega bolehnega psiča  Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #631 : torek, 29.01.2013 : 19:50:07 »

Vse enkrat mine in bil bi že čas, da greste do veta samo še enkrat na leto po pikico  Kiss
Hitro se pozdravite in tudi tukaj pošiljamo kakšno zdravo misel v vašo smer  Kiss
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #632 : torek, 29.01.2013 : 19:56:01 »

Aika in vsi tvoji - pri nas smo ful veseli, da mate zdej vsaj diagnozo in upamo, da bodo droge hitro prijele!  Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #633 : torek, 29.01.2013 : 20:50:36 »

Aika in Skuiki, zdaj pa dokončno zavihajta rokave   objem, da bo že enkrat konec teh voženj k veterinarjem  Angry
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #634 : torek, 29.01.2013 : 21:22:54 »

Ampak caki. Undecided A ni bla ona z Doxyjem ze zdravljena, potem ko je bla pri Zorku in je reku, da valda da ma klopne pri tolikih klopih in je dobila kuro brez testa? Ce se nimata zdravil ... A boste sli spet na Doxy? Jst mam kuro za 4 tedne se od Bita doma (minus 3 dni). Takrat so rekli, da lahko prinesem nazaj, da bodo odkupili, ampak jst tega do danes se nisem zmogla narest. Cry
Aikic Kiss
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #635 : torek, 29.01.2013 : 21:32:12 »

Aika in Skuiki, zdaj pa dokončno zavihajta rokave   objem, da bo že enkrat konec teh voženj k veterinarjem  Angry
Revice res, malo pa vseeno razumem.  Sad
Tole zrihtata, pa sta po moje še letne pikice oproščeni.  Wink Kiss
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #636 : torek, 29.01.2013 : 21:58:05 »

Ampak caki. Undecided A ni bla ona z Doxyjem ze zdravljena, potem ko je bla pri Zorku in je reku, da valda da ma klopne pri tolikih klopih in je dobila kuro brez testa? Ce se nimata zdravil ... A boste sli spet na Doxy? Jst mam kuro za 4 tedne se od Bita doma (minus 3 dni). Takrat so rekli, da lahko prinesem nazaj, da bodo odkupili, ampak jst tega do danes se nisem zmogla narest. Cry
Aikic Kiss

Ja, je bila. Ampak kura je bila (skoraj 100% sem, mi bodo pa jutri to preverili v kartoteki), samo 14-dnevna. Morala bi biti pa vsaj enomesečna, za te zagatne bakterije.

Glede na to da ima tudi gnojna pljuča, so izbrali drug antibiotik, ki bo pokril tudi tole, tako da, hvala, SD  Kiss Te čisto razumem, da se nisi spravila do VF s tem Sad
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #637 : torek, 29.01.2013 : 22:49:15 »

Tisti, ki ste se s tem spopadali pri svojih psih, je lahko test na klopne tudi lažno pozitiven ali je lahko samo lažno negativen?
Je imel slučajno kdo primer, ko enomesečna kura z antibiotikom ni bila dovolj in se je zadeva ponovila? (Glede na to da je to "teoretično" možno.)
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #638 : torek, 29.01.2013 : 23:09:39 »

Glede lažno pozitivnega testa ne bi vedela.

Pri nas smo pred ene šestimi leti erlihijo "ugotovili" po nesreči (daroval je kri, pa so jo pregledali), ko je bila že kronična. Pes ni kazal nobenega znaka, ampak res nobenega. Fliknili so ga na antibiotike in titer se je bistveno znižal, ampak bil je pa še. Izbruhe zdaj preverjamo glede na ena krvna telesca (samo nisem ziher katera) saj je erlihija pri njem stalno prisotna. Par let po ugotovitvi erlihije je pes začel drugače skakat iz avta in ugotovili so, da je ponovno izbruhnila erlihija, je spet dobil antibiotike in zdaj že ene tri leta ni nič. Tok, tok, tok! Mu je bilo pa med drugo kuro slabo (so bili tudi drugi antibiotiki) in sva dobila še en prah, ki se ga je zmešalo z vodo in sem mu to pasto, ki je nastala, brizgala v usta. Tudi pes od ene prijateljice ima erlihijo in tudi pri njem je prišlo do ponovnih izbruhov, ki pa so bili rešeni z antibiotiki.

Moja izkušnja z erlihijo torej ni ravno ful slaba (itak, da ni fajn), najdeš pa na netu svega i svašta in lahko res dobiš občutek, da ti bo pes čez eno minuto kar umrl zaradi erlihije. Amapk saj veš kako je z netom - ko sem prvič pri mačku našla rdeč rob nad zobom sem klicala Smetko, ker na netu piše, da ma moj maček raka ...

Vidve kar pogumno naprej in se hitro čisto in popolnoma pozdravita.  Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #639 : torek, 29.01.2013 : 23:40:25 »

Tisti, ki ste se s tem spopadali pri svojih psih, je lahko test na klopne tudi lažno pozitiven ali je lahko samo lažno negativen?
Je imel slučajno kdo primer, ko enomesečna kura z antibiotikom ni bila dovolj in se je zadeva ponovila? (Glede na to da je to "teoretično" možno.)
Po besedah mojega veterinarja je to možno, seveda pri hitrih testih. "Tazaresni" pa pokažejo pravo sliko - št. protitelesc v krvi in baje (po besedah znanke, ki dela na inštitutu za mikrobiologijo) tudi lahko že ugotovijo ali gre za ponovno okužbo, torej svežo ali pa ponoven izbruh zaradi že stare okužbe.

Skuiki, kar mirno kri, ni vedno vse tako črno kot morda izgleda na prvi pogled Smiley Ti bo še maja01 kaj povedala (mislim, da je kar dosti o tem pisala v temo o erlihiji na tem forumu).

"Naša" Bajka je bila zaradi ponavljajočih se simptomov in ugotovljenega vedno nova visokega titra (št. protitelesc na anaplazmozo) v treh letih že trikrat na kuri antibiotikov. Vedno Doksiciklin in vedno vsaj 4 tedne.
Ona je šepala, enkrat je kazalo tudi na kakšno vnetje ledvic ali mehurja, pa še bolj živčna kot običajno je bila, zdaj je videti, da je bolezen pustila kakšne posledice na sklepih, saj še vedno pošepa, predvsem po spanju ali v vlažnem vremenu. Sicer pa ji nič ne manjka.
Roko dobrega pol leta nazaj ni kazal (ne zame ne za veterinarja) nobenih "tipičnih" (telesnih) znakov, je pa na katero od klopnih bolezni takoj pomislila Smetka, pa so ga dali testirat. Bil je namreč "čudno" umirjen, poklapan, hkrati pa živčen in razdražljiv. No, rezultat je pokazal okužbo z erlihijo, koliko staro, ne vemo. 4 tedni doksociklina. Potem se je razpoloženje in očitno tudi njegovo počutje bistveno izboljšalo Smiley

Pogumno naprej objem
Logiran

Unikatne tablice in portretki
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #640 : sreda, 30.01.2013 : 06:43:02 »

Aika in skuiki  objem objem in da bi terapija hitro pomagala!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #641 : sreda, 30.01.2013 : 08:14:20 »

Ampak kura je bila samo 14-dnevna. Morala bi biti pa vsaj enomesečna, za te zagatne bakterije.

Mhm, manj kot 4 tedne (28 dni) ne sme bit.


Tisti, ki ste se s tem spopadali pri svojih psih, je lahko test na klopne tudi lažno pozitiven ali je lahko samo lažno negativen?
Je imel slučajno kdo primer, ko enomesečna kura z antibiotikom ni bila dovolj in se je zadeva ponovila? (Glede na to da je to "teoretično" možno.)

Hitri testi so čisto nezanesljivi, ampak vi ste zagotovo gledali titer (št. protiteles v krvi), kajne? Titer ne more biti lažen, vsaj ne da bi jaz vedela. A ste slučajno ugotavljali tudi prisotnost bakterije v krvi?

Poznam primer psice izpred kakšnih 6 let, ko tudi ena kura ni bila dovolj, ampak če se ne motim, je bila samo 3-tedenska in tudi mene so pred dobrimi 5 leti prepričevali, da to zadošča in sem sama ravno zaradi tega primera zahtevala za 4 tedne ... pozneje je blo 4 tedne že po defoltu. No, pri tisti psici je v kratkem času (recimo v razmaku 2 mesecev ali nekaj takega) sledil ponoven izbruh, obakrat je bila psica zelooo slaba, tko že "za umret". Druga kura je bila, če se prav spomnim, potem kar 6-tedenska.

Titer je lahko tudi še po enem letu po zdravljenju visok, pa pes nima težav, zato tudi npr. po kuri nima smisla ponavljati testa.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #642 : sreda, 30.01.2013 : 09:30:25 »

mamaF, pri Aiki so simptomi približno takšni kot pri Bajki pa še nekaj stvari zraven.

SD, potem ko so se jeseni spet pojavile težave, je nekdo od veterinarjev na posvetu
razmišljal, kaj pa če so klopne zadaj, ampak se je potem to vedno ovrglo, zaradi
kure z Doxiciklinom (za katero pa ne vemo, kako dolga je bila, ker v kartoteki ne piše,
ampak jaz sem skoraj gotova, da bi si zapomnila mesec dolgo dajanje antibiotika, tudi
količina antibiotika ni bila dovolj velika). Ta
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #643 : sreda, 30.01.2013 : 09:35:51 »

mamaF, pri Aiki so simptomi približno takšni kot pri Bajki pa še nekaj stvari zraven.

SD, potem ko so se jeseni spet pojavile težave, je nekdo od veterinarjev na posvetu
razmišljal, kaj pa če so klopne zadaj, ampak se je potem to vedno ovrglo, zaradi
kure z Doxiciklinom (za katero pa ne vemo, kako dolga je bila, ker v kartoteki ne piše,
ampak jaz sem skoraj gotova, da bi si zapomnila mesec dolgo dajanje antibiotika, tudi
količina antibiotika ni bila dovolj velika). Ta ...

Eh, po pomoti oddala Smiley

Hotela sem napisati, da se je takrat prvenstveno tako "zdravilo" artritis in da
ni posebno čudno, da potem temu ni nihče več posvečal posebne pozornosti, glede
na vse Aikine težave.

Sem pa v bistvu že tako navajena, da je Aika ves
čas na neki terapiji, da se niti ne obremenjujem
preveč s tem, če je le njeno počutje kolikor toliko OK Smiley
(Grozno je takrat, ko je čisto sesuta in niti ne vstane,
sedaj je pa precej dobre volje, glede na težave, ki jih ima.)
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #644 : sreda, 30.01.2013 : 10:30:42 »

Sem pa v bistvu že tako navajena, da je Aika ves
čas na neki terapiji, da se niti ne obremenjujem
preveč s tem, če je le njeno počutje kolikor toliko OK Smiley

 bravo objem
Logiran
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 87   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Pomurska psička Aika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines