mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:40:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Bubamara z malimi
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bubamara z malimi  (Prebrano 11408 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : nedelja, 17.06.2012 : 20:19:41 »

Mlada prijazna muca s svojima dvema.







Logiran

AnastasiaH
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 06.09.2012 : 19:57:39 »

Živjo!

Mi lahko samo poveš koliko tednov imata mala dva? Namreč odločam se za posvojitev mucka, ni važno ali samička ali samček in to čim mlajšega oz. v mejah pravilnika o oddaji. Ali sta že kaj navajena na mačje stranišče?
 Upam da nisem sitna, ampak samo tako sem lahko srečen lastnik in posledično bo srečna tudi živalca Smiley

Hvala.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2 : četrtek, 06.09.2012 : 20:03:51 »

AnastasiaH, najbolje da pokličem v zavetišče v času uradnih ur, od ponedeljka do petka med 8.30 do 12.30 in tel: 051 30 44 35. Tam boš dobila vse odgovore Smiley
Sem pa prepričana, da sta mucki navajeni na mačje stranišče.
Logiran
AnastasiaH
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 06.09.2012 : 20:13:56 »

To bom definitivno storila in se seveda tudi oglasila v zavetišču, da se dokončno odločim. Sama sem namreč vedno skrbela za mlajše od treh tednov naprej in to vedno potepuške. Sedaj pa me mika, da bi tudi sama postala mačja botrica eni fajni cvetki, ker sem pred pol leta izgubila zvestega živalskega sopotnika. Prebolela sem in pogrešanje živalice ni razlog za posvojitev, vendar pa se mi zdi nesmisel, da ne bi vso to svojo ljubezen nekomu posvetila in zakaj ne nekomu, ki je pred prihodom v zavetišče niti ni bil deležen. Vseeno bi pa rada, da se že od malega navadi na mojo roko, tako kot so bili navajeni potepuški najdenčki, ki so izgubili mamo pod avtomobilskimi kolesi. V Gmajnicah vem da oddajajo pri devetih tednih, ne vem pa kako je pri vas. Jaz sem pripravljena za enega skrbeti že prej, ker imam čas in s tem lahko umaknem enega srečneža iz zavetišča, preden se v nabasanem in polnem še česa naleze, pri tem pa seveda vem, da sama nosim odgovornost kastracije ali sterilizacije. Tako da sploh ne vem ali je tak dogovor možen, ker vem tudi za pravilnik o oddaji a vprašati ni greh seveda.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #4 : četrtek, 06.09.2012 : 20:22:58 »

Mačke v ZH so definitivno navajene na človeško roko, to si lahko brez skrbi Wink

Glede oddaje mladičev pa Uradni list RS pravi takole :
36. člen
(mladiči)
Mladičev ni dovoljeno odvzeti od samice pred dopolnjenim dvanajstim tednom starosti.

Drugače je seveda, če mladiči nimajo mame in človek prevzame skrb za njih.

Jaz sem pripravljena za enega skrbeti že prej, ker imam čas in s tem lahko umaknem enega srečneža iz zavetišča, preden se v nabasanem in polnem še česa naleze, pri tem pa seveda vem, da sama nosim odgovornost kastracije ali sterilizacije.

Mačka oz. maček, ki se ga posvoji v ZH se nima ''česa nalesti'', saj so ustrezno veterinarsko preskrbljeni. Vsi pa gredo v nove domove S/K, tako da glede tega ni vprašanj. V zavetišču je trenutno kar nekaj mladičkov in definitivno lahko najdeš vsaj enega zase Smiley
Verjamem, da se boš pravilno odločila! Afro
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #5 : četrtek, 06.09.2012 : 20:27:23 »

Horjulski mački so itak kvečejmu preveč socializirani in navajeni človeških rok, tudi če so posvojeni nekoliko starejši. Še zlasti če gre za bivše dudarčke. Sicer pa so slike letošnjih tudi v temi Zavetišče Horjul.
Ah, sva pisali istočasno, uraa.
Logiran
AnastasiaH
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 06.09.2012 : 20:32:05 »

Hvala za nasvet iz prave roke, čeprav sem brala drugače da predvsem v takem v takem navalu poletnih mladičev, da se med njimi rado razvijejo okužbe, ravno zaradi tega sem tudi svoje najdenčke do oddaje imela v svojem domu pod ustreznimi razmerami. Zato sem kar malce zmedena trenutno.  Kako poteka pa to v zavetišču, pa priznam, da ne vem. Verjamem pa seveda, da je za najdenčke odlično poskrbljeno, večkrat namreč sem se z svojim 'društvom', ki išče najdenčke oz. skrbi za to, da če vidi zanemarjanje, da se ne obrne stran, pogovarjala o tem da še preveč izstopate glede na oskrbo. Pri vas sem že bila na ogledu, čeprav sem se na koncu odločila za psa iz Gmajnic, pa kvečjemu samo zato, ker je med nama ena velika bomba ljubezni nastala ko sva se zagledala.

In glede starosti mladičev predvsem mislim na mladiče brez mame.

Ogledujem si tudi slike ampak nekako ne dajem veliko na njih, prisegam na oseben stik in pika  Grin


Hvala lepa za tako hitre in predvsem informativne odgovore ki bodo prispevale k moji večji odgovornosti glede predhodnega premisleka.

Lep pozdrav!

Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #7 : petek, 07.09.2012 : 08:41:29 »

Glede oddaje mladičev pa Uradni list RS pravi takole :
36. člen
(mladiči)
Mladičev ni dovoljeno odvzeti od samice pred dopolnjenim dvanajstim tednom starosti.

Drugače je seveda, če mladiči nimajo mame in človek prevzame skrb za njih.

Offtopic, ampak ker je ravno taka tema - kdaj pa je dovoljeno oddati mlade muce brez mame? Prijatelju je muca poginila pri porodu in tamale je spravil gor, vendar nismo znali priti do zaključka kdaj se jih zakonsko lahko odda oz. kdaj so dovolj socializirani za odhod v nov dom.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #8 : petek, 07.09.2012 : 10:23:12 »

Zakonsko sicer ne vem če je to opredeljeno. V praksi pa velja enako, da gredo v nov dom šele ob dopolnjenem 12. tednu starosti, ker je zelo pomembna tudi socializacija v leglu, če že mame nimajo.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #9 : petek, 07.09.2012 : 10:26:22 »

Je tudi v zakonu - 12 tednov.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #10 : petek, 07.09.2012 : 10:31:03 »

Hvala za odgovor  Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #11 : sreda, 14.11.2012 : 08:39:18 »

Bubamarica  Kiss

Logiran

pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #12 : sreda, 14.11.2012 : 10:22:17 »

Hehe, sonček je ni dovolj grel, da je morala rit potisnit pod blazino.
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #13 : nedelja, 25.11.2012 : 20:19:13 »



Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #14 : nedelja, 25.11.2012 : 22:09:29 »

Prava lepotička. ljubezen
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Bubamara z malimi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines