mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:17:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: FRANCOSKI BULDOG - KATERI BRIKETI SO NAJBOLJŠI
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: FRANCOSKI BULDOG - KATERI BRIKETI SO NAJBOLJŠI  (Prebrano 19647 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tyra(FB)
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : sreda, 04.07.2012 : 10:46:33 »

Pozdravljeni!

22.7 bom šla po svojo psičko pasme Francoski Buldog. Našla sem veliko podatkov in informacij o tej prečudoviti pasmi,
česar pa nisem našla, je pa prehrana, ki jo rabi ta pasma.

Zanima me kakšne izkušnje mate z briketi kot so Hills, Royal Canin in ostalimi. Prosim vas za pomoč saj bi rada preprečila kakršne koli probleme z prebavo moje psičke.

Rada bi vedela kakšne brikete dajate vi  vašemu Francoskemu Buldogu, ali mu občasno tudi kuhate? Je kuhanje sploh priporočljivo, saj sem slišala, da če navadiš psa na brikete naj bi bilo najboljše. Ali je to res? Koliko krat na dan dajete hrano vašemu FB?

Zahvaljujem se vam za vaše odgovore
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : sreda, 04.07.2012 : 11:19:26 »

Za dati odgovor na vprašanje o tem, katere brikete dati psu po 22. 7., oz. kakšna prehrana je primerna za francoskega buldoga, je edini pristojen vzreditelj.
Za debate, s katerimi pripravljenimi (beri: briketiranimi ali drugimi) hranami hranijo pse naši uporabniki, je članom na voljo rubrika Vrste hran za pse, dodatki, ugodni nakupi ...

'Najboljši briketi' ne obstajajo, ker je vsak pes individum in tisti briketi, ki ustrezajo enemu psu, ni nujno, da bodo ustrezali tudi vsem ostalim. Psom se hrane ne menjava kar tako, ker bi nam bil všeč nek drug prozvajalec, temveč menjava vedno štarta na tistem, kar pes trenutno je. In tvoj pes, ki je verjetno še pri vzreditelju, svoj način prehrane že ima in z njim je potrebno nadaljevati. Če bo s psom vse v redu, boš čez čas, ko boš spoznavala njegove potrebe, začela razmišljati o spremembi hrane. Zagotovo pa je za spremembo najslabši trenutek takrat, ko se pes seli iz legla v nov dom.

Torej - pogovori se z vzrediteljem.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 04.07.2012 : 11:22:08 »

Debat o doma (stalno ali začasno) pripravljeni hrani za pse je že nekaj odprtih, zato ne potrebujemo nove teme.
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #3 : sreda, 04.07.2012 : 11:32:25 »

In tvoj pes, ki je verjetno še pri vzreditelju, svoj način prehrane že ima in z njim je potrebno nadaljevati. Če bo s psom vse v redu, boš čez čas, ko boš spoznavala njegove potrebe, začela razmišljati o spremembi hrane. Zagotovo pa je za spremembo najslabši trenutek takrat, ko se pes seli iz legla v nov dom.
Običajno dajo vzreditelji vsaj za nekaj dni nekaj hrane, kakršno jo je mladič jedel v leglu, vsakemu novemu lastniku tudi v popotno culico.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #4 : sreda, 04.07.2012 : 13:28:20 »

nič običajno  Grin

vzreditelj vedno da hrano za seboj v culico. ne poznam nobenega vzreditelja, da je ne bi dal, saj je vsakemu normalnemu vzrediteju interes, da njegov mladič nima problemov z drisko in ostalimi oslarijami, ki se lahko pojavijo z menjavo hrane. če pa je kupljen kar tako, potem pa tudi odgovora kaj je pes jedel sedaj in kaj naj naprej ne bo dobila.

Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 04.07.2012 : 20:58:30 »

Ja, FB so lahko zelo, zelo prehransko občutljivi, zato je nujno, da se sledi navodilom vzreditelja
 in se ne eksperimentira malo po svoje  Huh.
Logiran
Tyra(FB)
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 05.07.2012 : 06:39:53 »

JA saj razumemna froum sem se prijavila sicer z mislijo da mi boste pomagali ampak vidim da te pomoči ne bom dobila. Žalostno ker sem na novo in če bi vse po svojem delala nebi prosla za pomoč...tako da  če je res tak problem ker sem odprla prav definirano temo, ker vem da so FB zelo občutljivi psi bom raje posikala nek drugi forum kjer mi bodo pripravljeni pomagat ne pa me kregat ker sem odprla eno temo..... Se pa zahvlajujem ostalim za vsaj nekaj....
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #7 : četrtek, 05.07.2012 : 06:45:13 »

raje priznaj, da si/boš kupila psa "kar tako" in da vzreditelj ne obstaja, da podpiraš šteparijo in ne napadaj ljudi, ki na tvojo žalost prekleto dobro vemo kakšne probleme boš lahko imela s tem psom ... boš takrat tudi tako "osorna", ko te BOMO začeli napadat, da si naredila neumnost??? boš takrat tudi tako "osorna", ko boš za zdravljenje zmetala vsaj še enkrat toliko kot bi te stal rodovniški FB???

draga Tyra(FB), ČE bi vzreditelj obstajal, ne bi iskala takih vprašanj na forumih ... tem ali katerih drugih...

sem bila dovolj jasna??? ti pa iz srca želim, da bi bil tvoj pes zdrav, če že čisto podoben FBju ne bo ...
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #8 : četrtek, 05.07.2012 : 06:51:21 »

Tyra(FB) prva oseba, na katero bi se ob takih vprašanjih morala obrniti, je vzreditelj, ne pa forum. Če pa si psa kupila kar tako ... Malo si preberi članke na temo kakšna je razlika med pasemskim psom in ''čistokrvnim brez rodovnika'' pa ti bo marsikaj jasno ( upam?) .
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 05.07.2012 : 07:21:19 »

JA saj razumemna froum sem se prijavila sicer z mislijo da mi boste pomagali ampak vidim da te pomoči ne bom dobila. Žalostno ker sem na novo in če bi vse po svojem delala nebi prosla za pomoč...tako da  če je res tak problem ker sem odprla prav definirano temo, ker vem da so FB zelo občutljivi psi bom raje posikala nek drugi forum kjer mi bodo pripravljeni pomagat ne pa me kregat ker sem odprla eno temo..... Se pa zahvlajujem ostalim za vsaj nekaj....

Dobro jutro.
Preprosto ne razumem zgornjega.
Želiš povedati, da si prebrala samo moj stavek o odpiranju novih tem? Pa da nismo pomagali, ko smo te napotili na vzreditelja?
Ali pa, da sem nesramna, ker ti nisem povedala, da so Hills, Royal Canin in ostale hrane šit za eno mojo psico? Za drugo je pa vseeno, kaj 'vanjo vržem', ker nima težav s prebavo. Prva psica jih pa ima in to hude, če ji ne dam točno tistega, kar dobro prenaša, česar mi ni mogel povedati noben na nobenem forumu. Sicer nimam francoskega buldoga, pa je v resnici vseeno, ali govorimo o francozu ali kateremkoli drugem psu, naj bo to rodovniški ali ne, naj bo mešanec ali ne.

Res mi ni jasno, kaj ljudje pričakujete od forumov? Da bodo poskrbeli za vse namesto vas, četudi povsem napačno? Bodo potem tudi krivci za vse vaše težave, ki jih boste morebiti imeli s svojimi psi?

Še enkrat - vzreditelj je tisti, ki ti z mladičem da tudi prve napotke o hranjenju. In še enkrat - hrane se psu ne menjava zato, ker so na nekem forumu napisali, da je ena boljša od druge. Še posebej se to ne dela z mladičem, ki se je pravkar selil iz legla v nov dom. Saj menda ne pišem kitajsko?
Logiran

čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 05.07.2012 : 07:57:45 »

Tyra (FB),
če ne verjameš Jani (sama imam popolnoma enako stanje doma in sem rabila kar precej časa,
da smo ugotovili kateri dietni briketi so za psico pravi), pa se razlej malo med različnimi
proizvajalci hrane. Nekateri pakirajo hrano, ki je menda prilagojena in namenjena prav francozom.
In ne pišem kar tja v en dan, nekaj mesecev sem skrbela za psičko FB, sicer brez rodovnika in sem
jo hranila z briketi, ki jih je bila vajena iz prejšnjega doma. Sem pa se v tem času veliko naučila
tudi o njih, pa ne samo o prehrani, ki se lahko kaže tudi v kožnih težavah, še o marsičem ... Undecided

Zato je nakup rodovniškega psa, pri preverjenem vzreditelju, v tem primeru več kot pametna in
dobra odločitev, ker se ti bo vsak cekin več, ki ga boš plačala v štartu, 10x obrestoval.

So pa frenčiji karakterno krasni psi  ljubezen



Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #11 : četrtek, 05.07.2012 : 08:10:03 »

Pri tako "zdravstveno potencialno zahtevni pasmi" si na kaj drugega kot res preverjenega, odgovornega in skrbnega vzreditelja ne bi upala niti pomislit. huh
Logiran
Tyra(FB)
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 07.07.2012 : 06:35:07 »

Veste kaj moj FB ma vse papirje in vse. Ampak ko berem skozi forume je tak da vsak daje drugačno hrano. Ker vem da so glede hrane FB zelo občutljivi, nočem pa je hraniti z nekimi Pedigre in nevem kaj kao dobro hrano, ker ni.

Natis ti pa mi ne bluzit ker me ne poznaš, dejstvo je da sem se obrnila na ljudi, ki imajo FB in ne na neke kr neki, ki mislijo da se spoznajo na vsako pasmo, ker tvoja reakcija in nepoznavanje osebe s katero se poskušaš menit je pretirana.

Moji psički so omogočeni vsi pogoji ni debate!! Ampak me pač zanima glede hrane, ker je ne mislim hranit z Pedigree res.

Poleg tega pa če te že zanima, ti ki si tako pameten/na Natis pri iskanju sta mi pomagala vet. inšpektorica in veterinarka, tak da mi ne bluzit da moja psička ni rodovniška!!! ker nimaš pojma

Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #13 : sobota, 07.07.2012 : 07:55:52 »

In zakaj potem ne vprašaš vzreditelja, s čim on hrani svojo psičko in mladičke?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #14 : sobota, 07.07.2012 : 08:08:34 »

Seveda vsak daje malo drugacno hrano, saj je tudi vsak pes malo drugacen. Niso vsi enaki, zato tudi hrana ni vedno pri vseh enaka.
Ce noces hraniti s Pedigree hrano, ti ni treba, saj te nihce ne sili. Pac vprasaj vzreditelja s katero hrano hrani mladice in odrasle pse in naredi tako se ti. Edini, ki ti lahko pove, katera hrana je najboljsa za tvojo psicko, je tvoja psicka. Ce na hrani A ne bo imela prav nobenih tezav, torej izpuscajev, prdcev, driske, vnetih uses, zadaha, praskanja itd., potem ji ta hrana ocitno ustreza.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : sobota, 07.07.2012 : 08:10:21 »

O kakšnem Pedigreeju je govora, če praviš, da bereš forume? Potem zagotovo veš, da ti ga tukaj prav nihče med nami ne bi niti v sanjah priporočal. Hrano za psa se kupi v specializirani trgovini za male živali in ne na bencinski pumpi ali v lokalnem marketu. Potencialno primernih hran za tvojega psa je nekaj deset različnih. Katera je ob prevzemu tvojega psa zanj primerna, pa ti lahko pove izključno samo vzreditelj in, kot pravi Nanook, tvoj bodoči pes.

Veterinarski inšpektor in veterinar sta za nakup psa običajno prav toliko kompetentna, kot kdorkoli drug. To, da je nekdo poznavalec scene rodovniških psov, ni domena stopnje ali tipa izobrazbe, prav tako ne službenega položaja. Poznam nekaj veterinarjev, ki ti bodo z vso vnemo priporočali nakup in parjenje mešancev.
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #16 : sobota, 07.07.2012 : 09:25:44 »

Po moznosti iz svojega legla.  Lips Sealed
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #17 : sobota, 07.07.2012 : 17:36:38 »

Veste kaj moj FB ma vse papirje in vse. Ampak ko berem skozi forume je tak da vsak daje drugačno hrano. Ker vem da so glede hrane FB zelo občutljivi, nočem pa je hraniti z nekimi Pedigre in nevem kaj kao dobro hrano, ker ni.

Natis ti pa mi ne bluzit ker me ne poznaš, dejstvo je da sem se obrnila na ljudi, ki imajo FB in ne na neke kr neki, ki mislijo da se spoznajo na vsako pasmo, ker tvoja reakcija in nepoznavanje osebe s katero se poskušaš menit je pretirana.

Moji psički so omogočeni vsi pogoji ni debate!! Ampak me pač zanima glede hrane, ker je ne mislim hranit z Pedigree res.

Poleg tega pa če te že zanima, ti ki si tako pameten/na Natis pri iskanju sta mi pomagala vet. inšpektorica in veterinarka, tak da mi ne bluzit da moja psička ni rodovniška!!! ker nimaš pojma



glej draga tyra meni dol visi, če sta šla s teboj sama direktorica VURSa pa direktor/ica veterinarske zbornice ... in tako kot je napisala maja01 ....

NOBEN lastnik mojega mladiča takih neumnosti ne sprašuje na forumu ... ZAKAJ ... ker sem jim na voljo 24/7 po tem, ko mladiča odnesejo in tudi že ves čas pred odhodom mladička. ČE ŽE sprašujejo na forumu potem jim jaz tudi odgovarjam tam zato, da se še kateri drug lastnik moje pasme nauči kaj iz tega. definitivno pa NIHČE ne postavlja teh vprašanj karnekje. da bi bodoči lastniki mojih mladičev takole pisali po forumu težko težko dvomim, da bi postali lastniki mojega psa.

še vedno pa moram priznat, da ti ne verjamem, da si naredila domačo nalogo pri nakupu psa, ker (ponovno) ljudje, ki jih ti navajaš kot "kompetentne" za mene NISO in nekdo, ki pride k meni kupovat mladiča na tak način GA NE DOBI.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #18 : sobota, 07.07.2012 : 18:00:11 »

naslednjič, ko mi boš pisala na moj OBJAVLJEN mail (za spremembo od tebe se ne skrivam za nick-i) take kozlarije in grožnje prej dvakrat vdahni in izdahni in ves svoj čas usmeri raje pogovoru z vzrediteljem, če res obstaja ....


ZA KOZLAT!!!!  Angry Angry
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: FRANCOSKI BULDOG - KATERI BRIKETI SO NAJBOLJŠI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines