mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:00:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Samička četrti teden po kotit ne želi več sodelovati pri prehranjevanju mladičev
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samička četrti teden po kotit ne želi več sodelovati pri prehranjevanju mladičev  (Prebrano 25508 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #60 : sobota, 14.07.2012 : 18:35:28 »

Ja in? Če se samec ne potepa brez nadzora in lastnik z njim nima problemov zaradi prevelikega spolnega nagona, ni nobene potrebe, da bi bil kastriran. Poleg tega ga je moč kastrirat kadarkoli v življenju. Za psice je bolj riski, ker morajo biti bodoči lastniki res odgovorni. Ampak. Če mu ne moreš zaupati, da bo pazil na psico (ali pa jo vsaj pravočasno steriliziral), potem mu mladičke sploh ne moreš dati.
Ena gonitev? Zato da se popolnoma razvije, tako fizično kot psihično in da hormoni opravijo večino tistega, kar morajo opraviti. Čeprav se še vseeno pozna izguba zaščitne vloge hormonov.
Včasih imam občutek, da se vam zdi  manj hudo, če psica pogine med operacijo, kot če se slučajno zgodi ups. Sicer pa: iz napak se učimo in stavim kolikor hočete, da Prava Biba ne bo imela več nenačrtovanega legla ne glede na to, ali bi psico dala sterilizirat ali ne.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #61 : sobota, 14.07.2012 : 19:04:36 »

Vsekakor ne mislim polemizirati na to temo, a bistvena razlika je ali kot vzreditelj oddajaš pasemskega psa,
kjer nekateri celo v pogodbo zapišejo, da se psa ne sme S/K, ali pa oddajaš "nikogršnje", zavržene, vsekakor
pa nezaželene mladiče, za katere res želiš, da se ne bi razmnoževali naprej, da bi se kolona enakih mogoče
kdaj vsaj malo zmanjšala  Huh
In verjemita, da se res hudičevo vedno trudimO najti najboljše možne posvojitelje, da pa "pač imeti psa do šestega
meseca starosti" ni tako enaostavno, kot je to enostavno napisati. Nenazadnje lahko vsak pomaga na enak način
kot to delam sama oz. nekaj nas  Wink.
Pa še nekaj, niti slučajno se nam ne zdi nepomembno kdo S/K mladiče, kakor tudi ne ali bo pes poseg preživel ali ne.
Prekleto se prej pozanimamo in prepričamo, da bo zadeva narejena po najsodobnejši metodi in s tem za žival tudi najbolj
varna. In zato TUDI MEŠANCI in vsi "upsarji" ne morejo biti zastonj  Angry.

PraviBibi in "njenim" malim pa želim, da bi našli res dobre domove  Kiss
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #62 : sobota, 14.07.2012 : 20:17:09 »

Vsekakor. Kako bo zadevo uredil je stvar vzreditelja in kasneje lastnika (če ta še ima možnost izbire). Pomembno je da ima na voljo vse informacije, pretehta za in proti in za sprejeto odločitev tudi sprejme odgovornost.
Imeti mladiče doma do 6 meseca starosti je najslabša možnost od vseh.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #63 : nedelja, 15.07.2012 : 00:55:12 »

Vprašanje zame je že bilo odgovorjeno, je Lanabela čisto lepo jasno in razumljivo napisala, in če ponovno napišem, hormoni niso za okras. Lips Sealed
Plus, da je vsaka anestezija tveganje in tudi kasneje, čeprav je vse opravljeno v redu psica lahko pogine, da ostalih zapletov, ki jih ni malo ne štejemo. So plusi in so tudi minusi. Tole forsiranje kastracij za moje pojme ne opravičuje sredstev.
Amerika recimo, ni ravno dober zgled...  Lips Sealed pa še tam kolikor izgleda niso več taki zagovorniki kastracije mladičev, čeprav so oni začeli z njimi.
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #64 : nedelja, 15.07.2012 : 09:01:22 »

uh. No, obdržati jih do šestega meseca pomeni, da jih bo kasneje veliko težje oddati. Si pa težko predstavljam kako izgleda s/k pol kilskega kužka So pa v večini samčki, samička je samo ena.
Bomo videli, časa je še nekaj tednov preden jih oddam.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #65 : nedelja, 15.07.2012 : 09:14:04 »

Clancic o + in - glede zgodnje sterilizacije/kastracije: Long-Term Health Risks and Benefits Associated with Spay / Neuter in Dogs
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #66 : nedelja, 15.07.2012 : 10:05:55 »

Imeti pol leta doma celo leglo pomeni poleg orjaških stroškov (vse mladiče je treba v tem času cepiti trikrat proti kužnim boleznim, proti steklini, čipirati, xynkrat odpravljati gliste in jih imeti ves čas zaščitene proti klopom in bolham in jih nazadnje še pokastrirat, jedo kot uši najkvalitetnejšo hrano, ki sploh ni poceni) tudi ogromno delo (z mladiči je potrebno delati v skupini in z vsakim posebej, komplet vso zgodnjo socializacijo in vzgojo + osnove poslušnosti, ker če tega ne storimo, so posledice nepopravljive. Ne vem kako si dušebrižniki predstavljate, da bo nekdo ki niti nima nekih hudih izkušenj, niti ni to njegova redna in plačana služba, ampak mora zaslužiti nekje drugje, to shendlal. Pravzaprav  bi moral za spodoben učinek verjetno z vsakim mladičem posebej obiskovati malo šolo. Da o tem, da je pol leta starega mladiča, ki ni pasemski, nima razstavnih in vzrejnih potencialov....težko oddati celo zastonj niti ne izgubljam besed.
Za samčke sploh ni problema, Jaz bi od bodočih lastnikov samo zahtevala, da imajo psa vedno pod kontrolo in da mu ne dopuščajo svobodnih izletov. Omenila bi jim možnost kastracije, če se bi jim zdelo potrebno in popolnoma nič drugega. Za samičko pa bi zelo pazila, komu bi jo dala - če bi se mi zdel zaupanja vreden, ga ne bi posiljevala z obvezno sterilizacijo. Takemu, ki zaupanja ni vreden, pa psičke niti dala ne bi.

Se mi zdi, da se ful preveč zganja galama zaradi takih nenačrtovanih legel, kot je ta od Prave Bibe. Namreč tisti mladiči, ki zasedajo zavetišča prihajajo od nemarnih lastnikov, ki puščajo živali brez nadzora, za legla ne skrbijo, mladiče oddajo prvemu ki pride mimo ali pa jih počijo za grm. Če se nekomu "zgodi nesreča" in mladiče spravi gor kot se spodobi in jih pazljivo odda, pa škodi samo svoji denarnici.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #67 : nedelja, 15.07.2012 : 12:39:45 »

Ena možnost je tudi, kot sem storila jaz z mačjim leglom.
Oddala sem jih, ko je bil čas, ko pa so bili dovolj stari za s/k, sem se na kliniki zmenila za datum in uro. Vse posvojitelje sem obvestila in takrat so morali dostaviti mladiče. Ne bu ne mu! In dejansko so vsi prišli!
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #68 : nedelja, 15.07.2012 : 17:27:51 »

Ena možnost je tudi, kot sem storila jaz z mačjim leglom.
Oddala sem jih, ko je bil čas, ko pa so bili dovolj stari za s/k, sem se na kliniki zmenila za datum in uro. Vse posvojitelje sem obvestila in takrat so morali dostaviti mladiče. Ne bu ne mu! In dejansko so vsi prišli!

no, tudi jaz sem študirala nekaj takega, za kužiko pa, da jo obdržimo ali pa oddamo v resnično preverjen dom. Za morebitnimi novimi lastniki se že oziram, vendar je bilo aktualen le en, za katerega pa sem ugotovila, da bi 3/4 familije psa imelo 1/4 pa nasprotuje psu v stanovanju (če odštejem dva premala otroka, ki bi psa imela za igračko)...odpadejo....

Psički lepo napredujejo......tudi na posodico z vodo so postali pozorni. Danes se je samička odločila, da zgrize suh briket za vsako ceno, ampak potem je postal bratov rep bolj zanimiv.....drugače pa smo še zmeraj na namočenih briketkih, ki jih zdrobim z vilico ali pa na hrani samičke, ki jo prav tako zdrobim z vilico (zanimivo, da vsi oranžni in zeleni delci zelenjave ostanejo Wink ). Problem je samo kadar jim ponudim tuno, ker takrat bi jih pa še lastna mami požrla, da bi prišla do te specialitete......svojo seveda pomljaska v trenutku...

Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #69 : nedelja, 15.07.2012 : 17:29:37 »

Koliko mladiškov pa je?
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #70 : nedelja, 15.07.2012 : 17:29:59 »

Mladiškov =mladičkov Smiley
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #71 : nedelja, 15.07.2012 : 17:30:55 »

Mladiškov =mladičkov Smiley


štirje....trije samčki in ena samička
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #72 : nedelja, 15.07.2012 : 18:09:06 »

uh. No, obdržati jih do šestega meseca pomeni, da jih bo kasneje veliko težje oddati. Si pa težko predstavljam kako izgleda s/k pol kilskega kužka So pa v večini samčki, samička je samo ena.
Bomo videli, časa je še nekaj tednov preden jih oddam.

Sej to moje ni bil noben predlog zate Wink
Ampak bolj prikaz absurdnosti in že fanatičnosti, ki jo opažam pri telih kastracijah...
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #73 : nedelja, 15.07.2012 : 18:31:26 »

Sej to moje ni bil noben predlog zate Wink
Ampak bolj prikaz absurdnosti in že fanatičnosti, ki jo opažam pri telih kastracijah...

Dihaj, AngSeter, dihaj ...  Wink
Saj si napisala svoje poglede in smo jih tudi prebrali, nihče ti tudi ni ugovarjal glede vloge hormonov,
vsekakor pa to ni tema ZA/PROTI zgodnji S/K, ampak: Samička četrti teden po kotitvi ...
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #74 : nedelja, 15.07.2012 : 18:36:11 »

Dihaj, AngSeter, dihaj ...  Wink
Saj si napisala svoje poglede in smo jih tudi prebrali, nihče ti tudi ni ugovarjal glede vloge hormonov,
vsekakor pa to ni tema ZA/PROTI zgodnji S/K, ampak: Samička četrti teden po kotitvi ...

drži...vse ostalo bo na moji vesti......
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Samička četrti teden po kotit ne želi več sodelovati pri prehranjevanju mladičev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines