mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:10:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje, ko smo v službi
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lulanje, ko smo v službi  (Prebrano 5934 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
twety
novinec
*
Sporočil: 39


« : četrtek, 12.07.2012 : 21:17:10 »

saj vem da je bilo o lulanju napisano vse in še več... ampak moram še jaz vprašati za mnenja.
Imamo border colia,  ko smo ga dobili sem vzela dva tedna dopusta, potem delam en teden pretežno popoldne in ponoči, torej bo sam max 3. ure, za takrat je navajen na kletko (boks v stanovanju). Zvečer gre ven okrog 23h in potem ob 5h in nas ponavadi ne pričaka nobena lužica zjutraj.
Problem pa bo, ko delava oba zjutraj. Takrat bo kuža star 12 tednov. A naj jo ravno tako dam v kletko za 8 ur. Po celem stanovanju je ne bi rada pustila, ne vem no, da ne zgrize vsega... razen če bi jo pustila v kopalnici, tam skoraj nima kaj uničiti..Huh
Kje ste imeli vi mladičke ko so bili še tako majhni in ste bili v službah?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1 : petek, 13.07.2012 : 06:25:28 »

Pri nas spi okoli 9 ur v kletki. Brez težav. Mora pa imeti kletko prave velikosti za to pasno psa. Naša se notri prav dobro počuti.  Wink
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2 : petek, 13.07.2012 : 07:06:47 »

Ja, Luna, ampak tvoja je odrasla, tu je pa v igri 3-mesečni mladič Smiley.
Ja, kopalnica (če je varna - sploh na kakšna čistila je treba pazit) in/ali kletka, nimaš kaj, bo preživel, brez skrbi. Pa notri plenična podloga (nepremočljivo, za ližice), posteljica in voda. Pa kakšna res neuničljiva igrača, npr. kong s priboljški. Pa nobenih čustvenih izpadov in poslavljanj pred odhodom Wink.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #3 : petek, 13.07.2012 : 07:07:30 »

*ližice = lužice
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #4 : petek, 13.07.2012 : 07:12:52 »

SD, sem razumela, da je že navajen na kletko. Vse, kar si naštela, pa je še kako dobro upoštevati!  Wink Cool
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #5 : petek, 13.07.2012 : 07:16:37 »

SD, sem razumela, da je že navajen na kletko.
Ja, ja, to itak, fuul fajn, da je vajen, samo brez luže bo verjetno težje zdržal kot odrasel pes in je fajn, da ima naštiman "WC" Smiley.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #6 : petek, 13.07.2012 : 07:30:44 »

Hja, 8 ur mladiček ne bo zdržal brez lulanja.
Najboljša možna varianta je, da bi ga kdo vsaj 1x peljal na pi-ka, če je to le možno .
Kletka je sicer možna varianta, vendar mora res biti dovolj velika, da ima v notranjosti možnost ločenega spalnega dela in
prostora, kjer bo na plenično podlago lahko opravil potrebo.
Druga varianta je omejen del stanovanja, v katerem je tudi odprt bivalni boks za počitek in "prostor" kjer mu damo plenično
podlago za opravljanje potrebe.
Vsekakor najpomembnejše pa je, da se ga pred našim odhodom dobro sprehodi in utrudi (seveda starosti primerno), ker bo
potem sigurno precej ur spal in počival, da se mu da na razpolago igrače in to tudi take, ki imajo v notranjosti priboljške, s
čemer se bo tudi miselno zaposlil, priporočam pa tudi kakšno zvočno govorno kuliso (radio, TV), da ne bo 8 ur v tišini in poslušal
ter čakal na znane korake.

Mi (3 odrasli) imamo pri naših mladih začasnikih vedno popoln strateški plan, da ti niso nikoli sami več kot 4 ure (zaprti v bivalne bokse), ker se mi zdi to več kot dovolj, pa tudi sobno čisti so takorekoč takoj, namreč tudi 8 urna služba mimogrede postane 10 urna, to pa je za vsakega psa too-much, čeprav bo marsikdo rekel, da njihov komot in brez težav.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #7 : petek, 13.07.2012 : 07:33:36 »

Opsa, SunnDay, vidim, da piševa enako, kako tudi ne  Wink Grin
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #8 : petek, 13.07.2012 : 08:07:09 »

Naša kletka je bila druga največja možna ravno zato, ker smo vedli, da ne bo vedno možno, da bi kdo psičko ven peljal med službo. Psička je  velikosti BC.

Meli smo plenične podloge čez vse, čez pa umetno travo, da ni mogla scufat podlog, kar je sicer bilo zeloooo zabavno opravilo  Evil in da je bila vedno na suhem, ker je vse steklo skozi na podlogo...
V enem kotu je bilo ležišče s skledico za vodo, igračke, žvečilke... 3/4 boksa je bilo v bistvu prostega za neumnosti.

Na začetku je bila kaka lužica, so pa kar hitro izvenele.
Logiran
twety
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #9 : sobota, 21.07.2012 : 23:30:35 »

Najlepša hvala vsem, preživeli prvi dan, je bila v kopalnici, iz katere je bilo odstranjeno, vse kar bi lahko bilo nevarno, pa vseeno ji je uspelo priti do lijaka po zobne ščetke..  Huh, v glavnem hvala za odgovore vsem. Ji pa ne gre lulanje na en prostor, se kar polula kjer jo prime zato je bila tudi vsa kopalnica polulana in posledično tudi ona, ker je norela not okrog..., tako da bi poskušala tisto varianto z umetno travo... upam da je ne bo pojedla  Undecided
Drugače je pa navajena na kletko ja.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje, ko smo v službi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines