mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 14:47:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Ugriznil vodnika, ugriznil domače, ugriznil otroke, ponori na pse...
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ugriznil vodnika, ugriznil domače, ugriznil otroke, ponori na pse...  (Prebrano 27175 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #15 : nedelja, 22.07.2012 : 15:14:06 »

Dajte mu vsaj možnost, da preživi na dostojen način z drugimi ljudmi.

Ravno to je namen teme, kako psu dati to priložnost z drugimi ljudmi?

V zavetišču psa ki je napadalen ne bodo mogli oddati naprej, torej je rezultat znan.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 22.07.2012 : 15:16:04 »

PRVO BI SE SPODOBILO, DA SE SAMI POTRUDITE!!! bruham
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #17 : nedelja, 22.07.2012 : 15:19:41 »

Poveži se s kakšnim društvom. Pokliči v pristojno zavetišče, dogovori se za srečanje in se z njimi odkrito pogovori. Ker izgleda, da ste se že odločili za oddajo...
Ubogo pasje bitje Cry
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 22.07.2012 : 15:22:53 »

Ravno to je namen teme, kako psu dati to priložnost z drugimi ljudmi?

V zavetišču psa ki je napadalen ne bodo mogli oddati naprej, torej je rezultat znan.
Kakorkoli - odločbo o tem, kaj se bo s psom dogajalo, ti lahko da samo strokovnjak. Če so bili ugrizi prijavljeni, predvidevam, da bi morali že dobiti uradno odločbo o obveznem solanju nevarnega psa (te tudi napotijo na točno določeno mesto, kolikor vem). Če pa ugrizov niste prijavili - poguglaj "prevzgoja nevarnega psa" - ti bo vrglo ven že prvi zadetek, več kot primeren za nadalnje ukrepanje. Kontaktiraj jih se pošteno pogovori in se čimprej naroči na individualno uro oz. prisluhni nasvetom strokovnjakov!
Logiran

Unikatne tablice in portretki
bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 22.07.2012 : 15:30:05 »

Pokliči v pristojno zavetišče, dogovori se za srečanje in se z njimi odkrito pogovori.

Sem jih že klical, žal dežurni pravi da ni pravi naslov za takšne stvari in bom moral poklicati jutri.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #20 : nedelja, 22.07.2012 : 15:30:27 »

Ravno to je namen teme, kako psu dati to priložnost z drugimi ljudmi?

V zavetišču psa ki je napadalen ne bodo mogli oddati naprej, torej je rezultat znan.

Ne vem sicer, kako si predstavljaš rešitev z danes na jutri (danes je nedelja in tole je forum, za jutri pa praviš, da moraš najt rešitev), ampak tole se ne da rešit takole. Najbrž si že sam videl po pisanju predhodnikov.

Kakorkoli boš obračal, boš moral nekaj ukreniti. Evtanazija zdravega psa ni dovoljena, torej ti ga veterinar brez predhodno ugotovljene (neozdravljive) bolezni ne sme uspavati. Vemo sicer tudi, da je človeška domišljija neizmerna in tudi veterinarji so samo ljudje. Vsekakor tak načrt ni pravi. Pa vendar najbrž še vedno boljši, kot za 10 ali več let v osamo pahnjen pes. Da je zanj odgovoren danes in jutri tisti, ki ga je posvojil, nam je najbrž vsem jasno.

Si mislil vrnitev v isto zavetišče, kjer ste ga posvojili, ali kakšno drugo? Prelaganje odgovornosti za morebitne nadaljne napade v zavetišču ali pri morebitnih novih posvojiteljih? Ste povedali čisto vse, kar je potrebno?
Logiran

čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #21 : nedelja, 22.07.2012 : 15:32:34 »

Najprej, ampak res najprej, pa je potrebno narediti CT glave!
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #22 : nedelja, 22.07.2012 : 15:35:56 »

mislim, da je vse kar je napisal samo "opravičilo", da pes gre ....

danes je nedelja ura je 16:35 in ob  15:49 si napisal:

......

Od domačih se mu tako ali tako nihče več ne misli približati in čakajo na ponedeljek da ga "odstranim" kakor vem in znam (drugače ga bodo pač oni na jagrski način). Torej (poleg moraliziranja ki ne bo spremenilo nobenega dejstva) kakšne opcije mi ostanejo?

OPCIJE  Angry Angry Shocked Shocked zajebali ste full časa in naredili ogromno napak zdaj bi pa rešili v 15 urah?Huh

o kristus Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed


jana sva istočasno pisali in moje naslednje vprašanje bi bilo .. .si res povedal VSE???
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #23 : nedelja, 22.07.2012 : 15:36:44 »

mamaF, nimajo namena se ukvarjati z njim. Zavetišče, evtanazija ali jagrski šus v glavo, edino to je še dilema. O preteklosti psa, vzgoji, načinu sobivanja, pretekli socializaciji pa še vedno niti besedice.
Mudi se jim na dopust.
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #24 : nedelja, 22.07.2012 : 15:40:36 »

14 mesečni 30 kilogramov težek mešanec z dalmatincem

Skratka...
ta pošast ki je nastala v zadnjem mesecu in je vsak dan hujša, ni niti pod razno več podobna mojemu psu - bitju ki sem ga imel pol leta nazaj

Kakšno pa je bilo to bitje (pes) pol leta nazaj?
Logiran
bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #25 : nedelja, 22.07.2012 : 15:42:10 »

zajebali ste full časa in naredili ogromno napak zdaj bi pa rešili v 15 urah?Huh

Kot že rečeno, en mesec rešujem situacijo, odkar je napadel prvič mene, ga "rangiram" s služenjem hrane, hranim samo še iz roke, vodim v pasjo šolo da se socializira (včasih bolj včasih manj uspešno), hodimo skupaj na pohode s KD itd...

Vendar dokler tvoj pes grize samo tebe se še lahko zajeb*, ko pa enkrat začne napadati vse po vrsti, pa tisti, ki živijo okoli tebe pač razumljivo ne mislijo tega več tolerirat. Tebe ne bi motilo če bi tvoj nečak pripeljal bullterierja v hišo ki bi te napadal, pa ne bi smela imeti nobene besede pri tem kdo te terorizira v lastnem domu?
Logiran
bidi
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #26 : nedelja, 22.07.2012 : 15:43:45 »

Kakšno pa je bilo to bitje (pes) pol leta nazaj?
Dobesedno vesela igrača. Tak da bi ga upal dati k 2 leti staremu otroku, pa bi se tam lahko igral z njim brez skrbi.

Nepredvidljivo napadalen je postal pred 1 mesecem.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #27 : nedelja, 22.07.2012 : 15:45:04 »

Če te pes ugrizne oz. grize, kot si sam napisal, poiščeš strokovno pomoč, osebo, ki se ukvarja s prevzgojo nevarnih psov. Ne pa navadne pasje šole. Če imaš res željo, da psa socializiraš imaš zgoraj dosti nasvetov.
In če je postal napadalen pred 1 mesecom, kar tako, iznenada  - nujno k vetu!
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #28 : nedelja, 22.07.2012 : 15:47:42 »

PES NI NIČ KRIV!!!!

tale nečak bi me poslušal do onemogosti, in bi zadevo defitivno reševali na drugačen način, kot jo rešuješ sam.
1. napodila bi ga do vet-a (če bi bilo to skoraj čez noč) da ga preslika (psa ne nečaka)
2. napodila bi ga k izurjenemu strokovnjaku za prevzgojo OBEH

definitivno pa mu ne bi dala 15 ur, da zadevo reši na tak način kot si napisal ....

še vedno pa sem mnenja, da nisi povedal vsega in da ste se vsega lotili na napačen način.
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #29 : nedelja, 22.07.2012 : 15:48:58 »

Dobesedno vesela igrača. Tak da bi ga upal dati k 2 leti staremu otroku, pa bi se tam lahko igral z njim brez skrbi.

Nepredvidljivo napadalen je postal pred 1 mesecem.

Bidi, kaj ste delali s psom, ko je bil še bitje-pes (do 6 mesecev) in kaj ste delali s psom nadaljnih 7 mesecev? Kot razumem je pes kar iznenada pri 13 mesecih postal "zver".
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Ugriznil vodnika, ugriznil domače, ugriznil otroke, ponori na pse...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines