mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:30:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jack v novem domu  (Prebrano 329342 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #75 : ponedeljek, 13.08.2012 : 16:13:49 »

Mi jo tudi imamo, tole knjigo, in je prav kulska. Afro
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #76 : sreda, 15.08.2012 : 07:07:54 »

Dobro jutro od mene in Jacka, ki ima danes 5 mesecev  Kiss
Se vedno trenirava in podaljsujeva cas ( zaenkrat sva na 15 min) brez razgrajanja, samo jokanje ostaja   Cry  Po metodi carke, ga tudi jaz zdej po sprehodu zaprem v box in ignoriram kako uro. Spi ko top-ni mu treba slediti komurkoli po stanovanju. Grin Posledicno se veckrat, ko je utrujen, kar sam odpravi v box in tam spi  Smiley
Misija samota brez stresa se nadaljuje  Wink
Se vedno cakam vase predloge glede literature...  Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #77 : sreda, 15.08.2012 : 08:55:08 »

 Afro bravo

Se vedno cakam vase predloge glede literature...  Smiley

Tu smo verjetno večinoma "sam svoj iskustveni mojster"  Wink, glede na to, da pa sama veliko  bereš , boš
lahko od tega in drugega nekaj potegnila, pa ni hudič, da vama rata  Afro

Medtem pa delaj zapiske, da boš čez kakšno leto ali dve lahko izdala priročnik:
 Kako premagati ločitveno stisko v enem mesecu  Grin Tongue
- Avtorica: Jackinmi - neustrašna  Kiss
- Glavni igralec: cigajnar - Jack pritlehni  ljubezen
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #78 : sreda, 15.08.2012 : 13:22:23 »

Afro bravo


- Avtorica: Jackinmi - neustrašna  Kiss
- Glavni igralec: cigajnar - Jack pritlehni  ljubezen

  Grin Grin Grin mu ful paše nadimek

ena fotka našega najmlajšega, kako "trpi" svoje pasje življenje  Cheesy

Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #79 : sreda, 15.08.2012 : 13:23:07 »

Ah ja, ta stiska. Smo šli tudi mi čez to, pri moji "stalnici" in pri začasnikih. Pri Winnie se je obneslo to (ampak je trajalo vsaj kakšnega pol leta, če ne še več), da sem jo dala na prostor, da je dobila nekaj res dobrega (sušeni piščančji fileji so se odlično obnesli  Tongue) in vsakič rekla isto: "Prostor, čakaj, adijo." Zdaj se že skoraj veseli, ko kam grem.  Roll Eyes Pa kovinsko kletko sem zamenjala za platnen boks, v katerem se je bolje počutila, je pa res, da kletke nikoli ni uničevala in jo je platnen boks brez problema zadržal, kmalu pa sem jo potem začela puščat spuščeno in sploh ni bilo več problema, ker se zavali na posteljo in je srečna. Še vedno pa vsakič pred odhodom naredim isto, drugače začne tulit.
Tudi pri obeh začasnikih, ki sem ju do sedaj imela, sem poskusila s kletko, pa se ni obnesla. Pri prvem je bila sploh panika, ker je bil rešen iz ene kletke in sva jo po hitrem postopku ukinila (in ga po hitrem postopku spakirala v nov dom, kjer ni nikoli sam  predaja), ta drugemu pa je bila za premagovanje stresa dovolj družba moje psice, seveda pod pogojem, da so vse stvari pospravljene na varnem. Ta je lahko bil tudi zaprt v kletki, če je bila moja psica v istem prostoru.

Najboljši nasvet, ki ga lahko dam je, da imejte eno rutino, katere se res striktno držite in poskusite čim bolj mirno vse skupaj prenašat. Meni je res uspelo šele doma, v hiši, kjer se mi je psica sicer smilila, ni me pa bilo strah sosedov. Ker v bloku me je bilo vsakič strah it domov, saj nisem vedela, kaj me bo pričakalo in pes čuti, ko vsakič s strahom in pod stresom hodiš domov in je samo še slabše.

Sem prepričana, da ste na pravi poti in vam bo kmalu uspelo.  Smiley Jack, ti pa kar pogumno, je doma prav lušno, ko ni šefov zraven.  Evil

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #80 : sreda, 15.08.2012 : 15:49:23 »

Tudi pri nas se je odlično obnesla komanda ˝Čakaj˝. Tako je tudi preko komande nekako razumela, kaj se od nje pričakuje  Smiley. To, nič kompliciranja in poslavljanja in nervoznega letanja in muvanja (tvojega, ne pasjega Tongue) po stanovanju in stalna rutina pred dohodom. Saj sčasoma pogruntajo, da imajo mir za lepotni spanec, ko nas ni 
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #81 : sreda, 15.08.2012 : 17:47:20 »

 ,^Uspelo 5 minut samote v popolni tišini in miru in ker nisem mogla verjeti svojim ušesom (prisluškovala v preddverju bloka), sem se vrnila in se globoko zadrževala, da sem bila ravnodušna in ga nisem niti pogledala. BRAVO JACK!!! bravo bravo bravo S polžjimi koraki proti cilju ...  Cool
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #82 : sreda, 15.08.2012 : 18:47:26 »

Bravo Jack!!!  Cheesy
Mhm, poznam to zadrževanje iskrenih čustev, čeprav jih jaz takrat, ko ji moram ob odhajanju, ko me pogleda, kot da bi šla v neznano in za skoz, surovo zabičati "pridna bit!!" in hladokrvno zapreti vrata za sabo. Tongue Mi je hudo vsakič posebej.  Roll Eyes
Nimam sicer izkušenj z ločitveno stisko, bi pa ponavljala teh pet minut izhoda čim pogosteje, da bi sosedi že mislili, da me preganjavica daje. Sklepam, da bi tudi v tem primeru sčasoma doumela, da se itak vedno vrnem in da ni razloga za paniko. Moja je cvilila prvih nekaj dni, a ne intenzivno, mi je pa intenzivno sledila po stanovanju. Pravzaprav ne samo po stanovanju, celo po kuhinji, ker imam pult in umivalnik v različnih kotih. Po ene 14 dneh je bila sama v sosednji sobi (ki se vidi iz kuhinje) in ne bom pozabila tega dne, kako sem ponosno kukala izza vrat. Sem se razpisala.. ahh, spomini..  Smiley  Hočem povedati, da se je tudi ona sčasoma naveličala vstajati in mi slediti za niti ne dva metra.. po tednu dni tudi med sobami in wc.. Sem bila doma in itak je imela blazno veliko dela.. Sklepam, da če se tudi izhodi intenzivno ponavljajo, da se hitreje ublaži tudi ta stiska. Mogoče sem pa samo spregledala, da to že počnete in tu samo smetim. Mogoče je pa tudi Jack drugačen, v vsakem primeru je pa na dobri poti!  Afro
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #83 : sreda, 15.08.2012 : 21:04:41 »

Bravo šefica  Afro in seveda tudi Đekson  bravo Kiss

Ja, čim pogosteje mu je treba mešati štrene  , da si bo končno rekel: Baba nevrotična, zdaj pa se že poberi, da se
lahko odpočijem od tega prepiha Tongue  Grin  Azn
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #84 : četrtek, 16.08.2012 : 07:38:36 »

Ja, čim pogosteje mu je treba mešati štrene  , da si bo končno rekel: Baba nevrotična, zdaj pa se že poberi, da se
lahko odpočijem od tega prepiha Tongue  Grin  Azn


  Bravo punce! Točno to mu bom delala!!!Do sedaj, sem ga šparala in ga puščala samega samo 1x na dan za 5 - 15 min. Ostalo smo tak oprilagodili življenje, da je bil povsod z nami Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #85 : četrtek, 16.08.2012 : 09:46:52 »

Saj še zdaj potrebuje kratko samoto, ampak čim bolj nepredvideno, tako po dolžini kot po delu dneva  Wink.
Ko bo enkrat zmogel prvih 30 minut brez "zvoka in opravkov", bo to-to, ker je stiska največja ravno v začetku,
ko se umirijo pa itak zadrnjohajo, če so bili prej zmatrani  Afro
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #86 : četrtek, 16.08.2012 : 11:12:24 »

Dobro vam gre, bravoooo Cheesy Pa res - kar hecajte ga malo s to odsotnostjo, enkrat zjutraj, enkrat popoldan, pa kar tako vmes .... Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #87 : četrtek, 16.08.2012 : 11:38:45 »

Čau!

Danes je Jacko naredil rekordnih 10 minut samote v tišini. Bala sem se, kako bo, ker sem vzela torbo za v trgovino in odhod ni bil tako nepredvidljiv. Pustila sem eno okno odprto in ker sta se dve sosedici ravno hladili pod blokom, sem ju prosila, da mi poročata, če bo jokal. Ko sem šla, je bila tišina, ko sem se vrnila je bila tišina in vmes, kot sta rekli, je bila tišina  Cheesy Potem sem stopila skozi vrata, pospravila stvari in se usedla za računalnik, on pa je še vedno v boksu in spi kot top  Kiss Danes ga čaka še nekaj samote v malih dozah in te dni prav tako. Drugi teden pa začneva podaljševati ... 27.8. moram v službo  Shocked Shocked Shocked in to bo tik tak  Cry

Še ena cvetka: naš Jack Pritlehni me je spremil v knjižnico in ker je bil to tak neverjeten napor (knjižnica je 600m stran) se je močno utrudil. Ob prihodu v blok se je zaslišalo samo "donf" in potem je sledil pogled:" A je čisto zares nujno, da se nesem čisto sam v drugi štuk?Huh"



 Grin Grin Grin
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #88 : četrtek, 16.08.2012 : 11:43:28 »

 Grin  Kiss Bravo! 
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #89 : četrtek, 16.08.2012 : 11:45:01 »

Kaj je posrečen  Grin Kiss po moje je ta vaš Jack ful pameten  Cool
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines