mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 14:19:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jack v novem domu  (Prebrano 330392 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #150 : četrtek, 30.08.2012 : 11:19:36 »

Jacko ljubezen ljubezen, ta tvoj pikast trebušček Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #151 : četrtek, 30.08.2012 : 11:28:09 »

Đekson, kakorkoli že  pevka, si pa res en ta boljših, ever  ljubezen
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #152 : četrtek, 30.08.2012 : 11:29:17 »

Moj knedl je danes tulil 36 minut s kratkimi premori. Cry
Skrbi me... Undecided
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #153 : četrtek, 30.08.2012 : 11:40:30 »

Jackinmi, ne obupat.  Kiss Imela sem začasnika, zdaj je Lucijan Wink, pri nas je bil ca. 2 meseca in dva meseca je tulil ob vsakem odhodu pa še vmes po dvakrat, skakal na okensko polico in sploh zganjal totalno paniko. Iskala sem mu dom, kjer bi imel vsaj pasjo družbo ali pa nekoga, ki ne bi bil toliko odsoten. Pa je našel idealen dom, a brez družbe ...  Undecided Tudi časa za kakšno posebno dolgo uvajanje ni bilo, je pa hodila posvojiteljica sprva med malico domov ga malo počekirat. A pesjan se je super unesel Kiss, čeprav me je strašno skrbelo, kako bo. Lips Sealed Vem, da je vsak zgodba zase, pa vendar upam in držim pesti, da se bo tudi Pritlehni kmalu sprijaznil Kiss. Sploh glede na to, da mu včasih že lepo uspeva, ne spreglej tega! Temu mojemu ni nikoli, brez izjeme je bila cela štala vsak dan znova, večkrat Roll Eyes.
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #154 : petek, 31.08.2012 : 05:52:02 »

Jackinmi, ne obupat.  Kiss  Vem, da je vsak zgodba zase, pa vendar upam in držim pesti, da se bo tudi Pritlehni kmalu sprijaznil Kiss. Sploh glede na to, da mu včasih že lepo uspeva, ne spreglej tega! Temu mojemu ni nikoli, brez izjeme je bila cela štala vsak dan znova, večkrat Roll Eyes.

Ne bom SunnyDay! Ni šans. Samo razmišljam, kje delam napako.  Undecided
Zdej poskušam tudi tako, da ga zaprem v dnevno in grem v spalnico brat ali kopalnico se tuširat in ko je priden - kar je skoraj vedno- ga ob vrnitvi zelo pohvalim in dobi priboljšek. To si še upam, ne bi si pa upala ga pohvalit, ko grem zares stran, saj ne vem, ali je tišina trajala samo toliko kolikor sem jaz hodila po stopnicah in me je slišal, ali pa je bil tiho tudi vmes. Skratka pohvala samo ob zanesljivi in preverjeni tišini Smiley)

Še ena stvar, ki nama gre na bolje je tudi ta, da me ponoči manjkrat pride iskat  Roll Eyes ... Namreč on spi v dnevni, mi pa v spalnicah in ker so vrata odprta, pride ponoči včasih k meni in me začne lizat in tup tup tup z repkom po nočni omarici ...  Grin v smislu: "ej šefica, kje si, a ne bi ti prišla k meni v dnevno spat a?" Smiley ... Včasih ga samo pošljem nazaj na njegov prostor, včasih ga pospremim do ležišča in grem potem nazaj. Skratka se obnašam bolj kot "šefica" in manj kot "mama" Wink  ... in mu ne dovoljujem več, da je moj 3. otrok na 4ih šapkah. Moj Pritlehni je pes in mora ostati pes, pe če ga imamo še tako radi.  Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #155 : petek, 31.08.2012 : 06:24:26 »

Nikar tako črno, kolikor jaz berem, sta vidva naredila že ogromen korak naprej in bo kmalu vse skupaj kar samo steklo.  Cool Kiss Jack pa bo tiho kot miška. Kiss  Wink bravo bravo
Če pogledam danes nazaj, je moja Boni napredovala šele kakšen mesec po prihodu k nam. Predvsem zato, ker se je očitno navadila na nas, na nov dom, na naš ritem. Npr. zjutraj si je gospodična zamislila, da gremo na daljši sprehod, pa nisem šla, saj me je čakala služba. To je zgledalo tako, da sem jo skoraj na silo vlekla nazaj domov po 20 minutah. Zdaj.....se gospa sama obrne in gre nazaj brez težav, saj ve, da bo potem lahko drnjohala od tapravega sprehoda popoldan.  Wink
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #156 : petek, 31.08.2012 : 07:18:11 »

To si še upam, ne bi si pa upala ga pohvalit, ko grem zares stran, saj ne vem, ali je tišina trajala samo toliko kolikor sem jaz hodila po stopnicah in me je slišal, ali pa je bil tiho tudi vmes. Skratka pohvala samo ob zanesljivi in preverjeni tišini Smiley)

 Včasih ga samo pošljem nazaj na njegov prostor, včasih ga pospremim do ležišča in grem potem nazaj. Skratka se obnašam bolj kot "šefica" in manj kot "mama" Wink  ... in mu ne dovoljujem več, da je moj 3. otrok na 4ih šapkah. Moj Pritlehni je pes in mora ostati pes, pe če ga imamo še tako radi.  Kiss

Naši, ki krdelno nimajo težav s samoto, postanejo vedno glasni že, ko slišijo, da se odpirajo vrtna vrata  Roll Eyes Bi skoraj upala trditi tudi za Jacka, da
bi ob vsem svojem svetobolju tudi on glasno kazal srečo, ko te sliši na stopnicah pevka. Torej, mislim, da je to točka zanj  Afro

Pri drugem delu, pa si vsekakor oba zaslužita točko, super  bravo

Hooooruk v nove zmage ....  Kiss Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #157 : petek, 31.08.2012 : 08:18:34 »

jackinmi, nehaj se psihirat in se toliko ukvarjat s tem (v svojih mislih). Saj vem da je težko, ker si v bloku in so tukaj še ostali, ki jih to moti, ampak pes te čuti... daj reči mu ˝na taff˝ -Jack počaka-, priden (brez dolgega iiiiiii-ja in pejd ven. Zapri vrata in pojdi iz hiše, ne stat za vrati in na stopnicah, ker te čuti. Pa počasi podaljševat čas odsotnosti.
In to je to. Vse tvoje psihične priprave na odhod in nervoza kaj bo, samo škodujejo.
Evo - to je to Wink
Pa brez zamere, nikakor ni bilo mišljeno slabo Kiss Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #158 : petek, 31.08.2012 : 11:11:03 »

... in mu ne dovoljujem več, da je moj 3. otrok na 4ih šapkah. Moj Pritlehni je pes in mora ostati pes, pe če ga imamo še tako radi.  Kiss
Jackova, ti si zelo zelo pametna ženska! Jaz te občudujem, res Kiss

Boš videla, čez nekaj mesecev se bomo temle "jokajočim" prigodam samo še smejali slupaj Cheesy Po mojem vama gre super!

Pa to, kar Kocka pravi, je tudi res (vem po sebi) - bolj ko "doktoriraš" iz nekega problema, bolj se vanj zapletaš. Je težko bit "flegma", če nisi v resnici, ampak enkrat ti nekaj klikne in nekako sam rataš RES bolj trdoživ in flegma. In takrat se obrne na bolje. Meni je pomagala vsa podpora dragih forumskih kolegov, pa ene dva Smetkina odločna govora. In mi gre res na bolje Smiley

Vidva sta pa itak že zdaj carja - kaj šele bo Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #159 : sobota, 01.09.2012 : 07:47:47 »

jackinmi, nehaj se psihirat in se toliko ukvarjat s tem (v svojih mislih). Saj vem da je težko, ker si v bloku in so tukaj še ostali, ki jih to moti

Ja kocka, vem, da psihiram  sram Roll Eyes ... nisem flegma. Lahko se samo delam, da sem. Če dam primer, moji otroci podnevi ne smejo naglas govoriti (vriskati) po hodniku ... kaj šele po 10. uri zvečer. Tamala, pri 4. letih je vedela, da ne sme, ker bo zbudila dojenčka, ki spi...  Wink in ni bilo problema. Smo pač v bloku in jaz spoštujem druge ljudi in njihov mir. To ne pomeni, da mi oni to vračajo, daleč od tega. Ampak taka pač sem.  Smiley

MamaF@ Nisem tako pametna, samo poslušam nasvete pametnih in izkušenih(čarka  objem ) ampak hvala vseeno  Smiley Kiss

Jack je bil včeraj dvakrat čisto tiho ob odhodu in prihodu. Enkrat sem ga našla, da je ležal na blazini veselje in ne pri vratih z nosom v špranji  Grin ... tako da gre na boljše in bo šlo še na boljše, ker Jacko je frajer in pol  Kiss Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #160 : sobota, 01.09.2012 : 18:19:23 »

Jaz bi naredila tako, da bi kar sredi gledanja TV, ali pa pucanja wcja, ali pa kuhanja golaža Roll Eyes Tongue čisto nepredvideno vstala in šla ven za 5 minut. Tako nimaš časa psihirat in ne potrebuješ nobenih priprav. Vstaneš, zakleneš vrata in greš 2 kroga okol bloka in prideš nazaj. Simpl ko pasulj Smiley in potem seveda podaljšuješ čas, zdaj se to še da zelo enostavno, ker se ni treba preveč oblačit in obuvat Wink
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #161 : sobota, 01.09.2012 : 19:17:24 »

Pri nas so pa ravno taki nenadni odhodi izzvali večjo paniko. Če sem ga pa lepo pripravila, jaz grem, tukaj čakaj, pa še mogoče dobiš piškotek, je bilo vse mirno in brez besed.  Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #162 : sobota, 01.09.2012 : 22:11:59 »

... tako da gre na boljše in bo šlo še na boljše, ker Jacko je frajer in pol  Kiss Smiley

... njegova šefica pa še večja  Cheesy  objem

Pri nas se rutina odhoda s priboljški tudi obnese, pri vseh, takoj jo skapirajo tudi vsi začasniki,
ampak krdelo pač naredi svoje  Afro, pri Rikiju  Kiss pa smo tudi vsako jutro na novo ubirali bližnjice
in skrivalnice, da nas ni videl zapirati vhodnih vrat in to slabih pet mesecev  Undecided, ampak tulil
in uničeval pa ni več, zato se mi je to zdel še najmanjši problem  Wink.


Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #163 : nedelja, 02.09.2012 : 07:40:14 »

Saj vključiš v nenadne odhode tudi rutino z ukazom in priboljškom, samo da tvoje priprave odpadejo in se čas pred odhodom, ko napetost narašča, skrajša. Sem nerodno napisala...
Seveda pa je pri vsakem psu najbolje, da ga skrbnik pogrunta in se potem ene rutine drži. Jaz sem pač pristaš takega načina bolj ˝na hard˝ in sem bolj na hitro naštimana Roll Eyes, kar se tega tiče, zato so tudi moji nasveti bolj taki, tahitri. Tudi Mico smo navajali na ta način (komanda, počohat in odhod brez česarkoli). Ob odhodu je sicer malo tulila (smo jo slišali zunaj), ampak smo kar šli in je zelo na hitro pogruntala, da pridemo nazaj in je nehala Smiley
Imama pa človeškega mladiča, kjer moja tehnika odpove Undecided - tam pa poslavljanja traja vsaj 5 minut z obvezno vsaj nekajurno predhodno najavo odhoda (in seveda ne ostane sam, ampak je nekdo z njim), ampak mislim, da sem v najzgodnejši dobi malo zamudila z desenzibilizacijo Lips Sealed Se izboljšuje, ampak vseeno ni lahko Smiley
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #164 : nedelja, 02.09.2012 : 16:08:00 »

Jaz sem pa, ko je bila Lana še mladič, šla iz stanovanja za 5 minut, ko je po sprehodu padla v komo. Ko sem se vrnila, se je zaradi odklepanja vrat zbudila, ampak je bila še vedno zaspana in sem jo ful pohvalila. Saj verjetno to že delate, a če slučajno ne, vam mogoče koristi. Pa saj, bo počasi Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines