mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:16:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jack v novem domu  (Prebrano 329337 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #270 : nedelja, 30.09.2012 : 16:53:15 »

Jaz bi pa pred nakupom kake drage zadeve (ki, OK; bi v skrajnem primeru lahko služila tudi kot "talna zofa" za tvoji gospodični) poskusila nekaj podobne oblike, a cenejšega - da se potem ne bi tolkla po glavi, zakaj sem namesto novih čevljev zase zapravila 50+ evrov za pasjo posteljo, ki je na koncu niti povohati noče Evil Se dogaja, kar Cats vprašaj, koliko posteljic je že Mila (ne)sprobala, pa pri psih zna biti enako Angry

Sama sem Roku za začetek dala na tla kar dve obledeli blazini s stolov na terasi pri tašči (tiste malo daljše, ki so za stole z visokim hrbtnim naslonjalom). Taka blazina je dolga skoraj meter, široka ene pol metra, skratka ravno prav za Jackovo postavco Smiley Debelina pa je tudi okrog 5 cm - dve skupaj torej 10. Ker se je tako ležišče obneslo, je ostalo kar v moji "delavnici", tašči pa sem kupila dve novi blazini, za kateri sem plačala 15 € (za obe). Če bi se mi dalo, bi sešila še lepo prevlekico, v katero bi stlačila obe blazinici in na koncu bi izgledala prav luštna "posteljica". Brez roba sicer, ker se Roko rad razteguje v spanju Wink Pa še v stroj lahko butneš vse skupaj, če je potrebno Smiley
Poleg tega ima še eno pleteno košaro s pralno mehko blazino, ki sem jo kupila tudi šele potem, ko sem videla, da rad leži v taki košari (in je ne uničuje!) pri prijateljici Bajki. Pa še eno doma narejeno blazino v kletki, najbolj fensi so pa itak tepihi "krpare" ali postelja predaja

Se najde tudi kaj v tem stilu atletske postavice, ki rade pridejo mokre in umazane na posteljo Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #271 : nedelja, 30.09.2012 : 19:32:34 »

Jaz se nekako strinjam z mamoF, kar se nakupa dragih postelj tiče, ni nujno, da bo za rito Pritlegnega tudi prava  Roll Eyes.
Pri nas se zelo obnese otroški zložljiv 5 cm jogi, kupljen pri Le****cu, za 12€, gor pa otroška nepremočljiva rjuha,
(Eco za 8€) enake velikosti, pralna tudi na 100o, ker se vse skupaj zloži in pospravi, če je treba  Wink
Vse skupaj pa je menda 120x60cm (ali nekaj takega)

Ampak Jacko pa je res v dimenzijah enega cigo-basseta  Shocked Tongue
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #272 : torek, 02.10.2012 : 04:52:08 »

Hvala za nasvete!!!  Smiley

Trenutno smo rešili zadevo z eno mojo blazino, ki je ne uporabljam. Oblekla sem jo v rjuhico in Jacku je ful všeč. Je mehko, pralno in ravno prav veliko. Mi je pa zelo všeč tudi čarkina zamisel!  Wink Denarčke bomo pa prišparali za spomladi, ko greva naprej v šolo Cool. Včeraj nama je inštruktor povedal, da sva dobra in da, če bova tako nadaljevala, lahko razmisliva o nadaljevanju z B-BH izpitom spomladi  Cheesy veselje 

Jackotu gre res dobro, edino pri igranju, ko se drugi psi zabavajo z vlečenjem cufe, razih vrvi, pliškov .... on nima velikega interesa  Huh. Ko mu za sprostitev začnem mahati z igračko in laufati po travniku mi sicer sledi, jo skuša zagrabiti, a ko jo enkrat ujame in "zmaga" jo spusti in ga potem več ne zanima. Raje vohlja po tleh ali me gleda v smislu: " Kaj zdej šefica? Boš dala povelje al ne?  Shocked Tongue Poskusila sva veliko različnih igrač, od piskajočih, do vrvi, pliškov, novih, domačih ... pa mu ne potegne ... Njemu je še vedno najpomembnejša hrana  predaja
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #273 : torek, 02.10.2012 : 09:21:25 »

Kar se igre tiče je bilo tudi pri nas podobno. In kaj zdaj? Hja, nič Wink. Tu pa tam smo se malo cufali (stebla koruze so bila najboljša, na primer, pa še kakšna bolj "eksotična" reč - ampak ne "uradna" igrača), sicer pa pač ne.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #274 : torek, 02.10.2012 : 10:51:41 »

To so pa črnogorci. Pri nama je enako. Igrača na treningu? Mah ... brezveze, enkrat pocufat, potem je pa bolj zanimivo druge gledat Tongue Ali pa delat kaj naprej ali pa gledat proti izhodu, če bomo zdaj koončno šli v avto počivat Evil
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #275 : torek, 02.10.2012 : 10:55:46 »

Pri nas fuuuul zažiga doma skvačkana cufa iz rok SILBE MIE.  Grin Cheesy Wink Ostale so bolj tako tako...še posebej kakšne živih barv.  Roll Eyes
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #276 : torek, 02.10.2012 : 13:15:32 »

To so pa črnogorci. Pri nama je enako. Igrača na treningu? Mah ... brezveze, enkrat pocufat, potem je pa bolj zanimivo druge gledat Tongue Ali pa delat kaj naprej ali pa gledat proti izhodu, če bomo zdaj koončno šli v avto počivat Evil
... tako nekako ja  Grin

Sicer pa je razumljivo, da ima Pritlehni na poligonu med pavzo preveč dela z iskanjem izgubljenih in osamljenih briketkov in priboljškov svojih sošolcev  Grin ...
Da ne govorimo, kako se čudim psom, ki imajo igračo za motivacijo namesto hrane! Smiley Shocked Svaka čast! Moj dragi Jacko deluje samo na trda goriva  Grin
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #277 : torek, 02.10.2012 : 13:20:30 »

Ja, kar se tega tiče so ful različni. Tudi mojega črnogorca včasih, ko smo že utrujeni in motivacija že pada in tudi hrana ni več tako zanimiva, uspet za naslednji "krog" vaj zmotivirat s posebnim orožjem ... navadnim papirnatim robcem Tongue
Je treba biti samo zelo pazljiv, da ga ne ukrade, ker potem sledi samo še uničevanje na prafaktorje in gotova "smrt" motivacijskega pripomočka Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #278 : torek, 02.10.2012 : 13:26:37 »

Da ne govorimo, kako se čudim psom, ki imajo igračo za motivacijo namesto hrane! Smiley Shocked
Psička mojih staršev, pomurska cigančica, je hvala bogu NORA na žogico in je totalna odvisnica od nje. Spat z njo, 24 h/dan fuzbal špilat ... ni da ni, umret za žogco. Če bi morali delati na hrano, bi bila pa res totalna kriza, ker je na strogi dieti. Undecided Je pa po drugi strani precej nepraktično, ker če hočeš par ponovitev vaje in moraš vmes vsakič žogico metat in se potem začne pes igrat z njo ... Roll Eyes
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #279 : torek, 02.10.2012 : 13:43:40 »

Takle modrc si omisli, pa boš stalno imela dovolj robcev za motivacijo, mamaF.  Grin


http://silkpurseproductions.files.wordpress.com/2012/09/wtf-fail-23.jpg?w=500&h=550
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #280 : torek, 02.10.2012 : 14:14:43 »

Genau za v Nemško šolo Grin Bi še kdo drug imel fuuul motivacije, se mi zdi Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #281 : sreda, 03.10.2012 : 06:57:30 »

 Grin Grin Grin modrc

Psička mojih staršev, pomurska cigančica, je hvala bogu NORA na žogico in je totalna odvisnica od nje. Spat z njo, 24 h/dan fuzbal špilat ... ni da ni, umret za žogco. Če bi morali delati na hrano, bi bila pa res totalna kriza, ker je na strogi dieti. Undecided Je pa po drugi strani precej nepraktično, ker če hočeš par ponovitev vaje in moraš vmes vsakič žogico metat in se potem začne pes igrat z njo ... Roll Eyes
v tem primeru, pa je super, da je žogica zanimiva. Smiley
Pri nas v šoli, je ena boxerka, ki bi za svojo cufo naredila vse Smiley)) ... pa ena koker španjelka, ki sicer dela na hrano in za igračo, ko pa pridemo do odpoklica, pa so dirke po celem poligonu ... ne pali nič. Irski volčji hrt pa se je za briketke pripravljen stlačit v tunel ... in najbolj hecno je, da ko on že veselo papa briketke, je njegova rit še vedno zunaj - na drugi strani tunela  Grin  Različni so tile naši pesjani in ful lepo jih je spoznavat. Veliko se naučiš tudi ko opazuješ druge. Sem vesela, da sva šla v šolo z Jackotom. Koristno in prijetno!!! Smiley
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #282 : nedelja, 07.10.2012 : 06:02:58 »

Dobro jutro!  Smiley

Z Jackotom smo spet preživeli en lep teden. Vreme je prijazno za sprehode in ker moja tamala okreva po pljučnici in potrebuje svež zrak, smo bili veliko zunaj. Jacko je ugotovil, da mu je plaža veliko bolj všeč zdej jeseni, kot poleti  Cool, ker lahko sproščeno teka in lovi golobe, se žoga na travniku, igra skrivalnice za drevesi ... Cheesy. Spoznal je tudi nekaj novih pasjih prijateljev in se z vsemi dobro ujel  Wink. Od kar hodiva v šolo se tudi večjih psov veliko manj boji, ne nasrši se več že od daleč in ne "potegne ročne"  Grin. Včeraj je celo bernardincu Jaku veselo umival zobe in liskal ušesa  Grin.
V šoli nama gre dobro in ker so sedaj ob vsem na vrsti tudi triki (moral jih bo znati 3), sva začela malo vaditi. Naučil se je preval, a še vedno potrebuje pomoč (da mu s priboljškom nakažem, kam se naj obrne), zna prositi in zna dati petko s tačko. V knjigi 101 trik  mi je všeč veliko trikov a bi morda zaenkrat poskusila še "prinesi robček"  in pa "delaj se mrtvega". Pri tem, bomo uporabili pručko namesto mize, jasno  Grin.

Katere trikce ste se vi predstavljali v šoli na izpitu?  Smiley
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #283 : ponedeljek, 08.10.2012 : 20:45:02 »

Jacko je danes preživel 8 ur samote. Prvič v življenju najbrž. Najprej je bil sam 5ur, potem sem ga prišla obiskat, ga peljala ven, nahranila in šla spet delat ... še 4 ure.
Po prvem obisku je bilo vse ok.
Po prihodu domov pa ...  Undecided Polulan kavč Angry, ki sem ga na srečo preventivno pokrila z odejo Cool  in spraskana vrata med dnevno in hodnikom Evil - ki bi naj bila zaprta, pa niso bila več zaprta ob moji vrnitvi.  Huh
Danes je pač bil prvi dan. Jutri je nov dan in upajmo, da bo boljše.  Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #284 : ponedeljek, 08.10.2012 : 20:49:48 »

Zakaj pa si ga prišla vmes sprehajat Shocked? Tako si mu le ˝omogočila˝ dve ločitveni stiski namesto ene. Naslednjič ga pusti lepo pri miru, saj komot zdržijo 9 ur sami breza hrane in sprehoda, samo vodo potrebujejo. Po načelu - ne diraj lava dok on spava Smiley.
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines