mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:41:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 ... 134   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jack v novem domu  (Prebrano 329376 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #915 : ponedeljek, 28.01.2013 : 09:32:23 »

Na kašen način pa se da pri psu povečati samozavest? Moji jo tudi včasih zmanjka.
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #916 : ponedeljek, 28.01.2013 : 11:07:55 »

Jaz nisem strokovnjak, niti se ne počutim nikomur svetovati ničesar razen: naj si piošče pomoč, če vidi, da ne gre z običajnimi priporočili preprostih nasvetov za pasjo vzgojo. Lahko samo napišem, kako vadiva midva z Jackom da bi rešila najin problem.  Smiley

Samozavest se da izboljšati predvsem s pozitivnimi novimi izkušnjami. V našem primeru, bova to poskušala npr. preko igre, kjer vadi hkrati še samokontrolo (igrače kot za brain training so super Wink), pa trikci pri katerih pa je treba pazit, da se zaključijo preden se pes znervira oziroma paziti, da se v primeru neuspeha vedno na koncu ponovi vajo, ki jo gotovo zna, da se ga lahko pohvali. Zelo dobrodošle so tudi vaje, kjer kuža hodi po različnih podlagah (blagu, polivinilu, plenični podlogi, časopisu ...) ali po poligonu (zunaj v naravi preskoči nastavljeno palčko, kamen, desko ... ). Pomembno je tudi, da ga v situacijah, ko ga je strah ne pomilujemo in ne tolažimo, ne smemo pa niti psa vleči npr. čez oviro, ki se je boji. Cilj je v tem, da sam počasi premaga strah in je potem nagrajen. Na splošno pa "pomaga" če ima pes neko rutino, v kateri se dobro počuti, jasna pravila in doslednega vodjo, da mu lahko zaupa in se ne počuti v totalni frki vsakič, ko ga je nečesa strah in ne poskuša vedno znova reševati svoje tesnobe po svoje (npr. z uničevanjem, begom, agresijo, lajanjem ipd.) ampak jo postopoma premaguje na način, k i ga je v njegovo dobro ali pa če hočemo v skupno dobro določil vodnik. To v našem primeru pomeni tudi postopno navajanje na samoto s podaljševanjem in nagrado na koncu, dokler ne bo Jack lahko sam v dnevni in kuhinji ne da bi se poskušal reševati in pobegniti ven skozi vrata, okna ... kakorkoli pač.

Tako kot ne ponujam zdravil, ki jih meni predpiše zdravnik svojim bolnim prijatljem in tako kot ni enotnega recepta npr. za dobro spanje dojenčka ponoči, tako tudi najbrž ne pomaga vsaka metoda vsakemu psu. Zelo pomembno se mi zdi, da vsak najprej ugotovi, kje je v resnici problem.  Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #917 : ponedeljek, 28.01.2013 : 11:11:42 »

Saj nisem tako mislila in nimamo nobene krize, res, samo včasih se  neznanih situacij na sprehodu malo prestraši. Če bi bilo karkoli narobe, itak ne bi iskala pomoči po netu.  Hvala vseeno in veliko sreče vam želim. 
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #918 : ponedeljek, 28.01.2013 : 11:42:21 »

Saj nisem tako mislila in nimamo nobene krize, res, samo včasih se  neznanih situacij na sprehodu malo prestraši. Če bi bilo karkoli narobe, itak ne bi iskala pomoči po netu.  Hvala vseeno in veliko sreče vam želim. 


Tole se pa malo vzišeno sliši, pa brez zamere. Kaj pa je narobe, če kdo išče informacije na netu? A ni prav temu namenjen forum? Iskanju informacij, izkušenj, izmenjavi znanja?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #919 : ponedeljek, 28.01.2013 : 13:14:58 »

jackinmi, najmanj, kar sem hotela sprožiti s popolnoma nevtralnim, bolj kot ne zgolj firbčnim vprašanjem, je bilo izzivanje kakšnega konfliktnega vzdušja. Nasplošno imam načelo, da za manjše težave - naj bo zdravstvene ali vedenjske - iščem mnenja po netu, pri resnih situacijah  rešujem zadevo z osebnim, neposrednim stikom s strokovnjakom, kot si svetovala tudi sama. In moja citirana replika nikakor ni letela nate, ki se res trudiš po vseh možnih poteh.
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #920 : ponedeljek, 28.01.2013 : 13:19:35 »

Ok, sem očitno narobe brala med vrsticami, oprosti  objem.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #921 : ponedeljek, 28.01.2013 : 14:33:37 »

Jackinmi, držim pesti, da bosta žela same uspehe!  Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #922 : ponedeljek, 28.01.2013 : 15:58:39 »

Mislim, da nas je kar precej takih, ki se nekako navadimo na določene posebnosti psa in jih sprejmemo
kot "svoje", ker pač niso tako moteče, da bi nam resno grenile življenje.

Ko pa zadeva kulminira in postane močno moteča oziroma skoraj nevzdržna, velikokrat tudi ne vemo kam
po pomoč, da bo ta res prava in primerna za našega delikventa.

Sama sem skoraj vsakodnevno v kontaktu s Šefico, žal pa moje znanje nikakor ni tako, da bi ob situacijah, ki so
se vrstile, lahko dajala res prave in primerne napotke za rešitev težav v katerih so "plavali" vsi Jackovi.

Poznam pa nekoga, ki ima neprimerno več izkušenj, vsekakor pa tudi veliko "danosti", da kot zunanji
opazovalec vidi stvari in jih zna tudi dobro povezati v kontekst. In "ponudba" je bila več kot dobrodošla
za Šefico, že skoraj vdano v usodo, predvsem pa tudi zame.
Pred obiskom, nobena od naju ni pričakovala čudežev, obe sva govorili le o tem, da izgubiti pač ni kaj  Wink

Jack ima zdaj postavljeno "diagnozo", ki bo najverjetneje kar prava, Šefica pa se, tako kot pri svojih hčerkah,
tudi tukaj trudi, da bo Jack čim prej "zdrav", torej samostojen in dovolj samozavesten fant za preživetje 8-9 urne
ločitve.

Verjetno pa tudi ta način ni univerzalen za vsakega nesamozavestnega psa, prav zato pa so se morali Jackovi
tudi pokazati kako funkcionirajo kot družina, doma, ob povsem običajnem dnevu.

Jaz vsekakor verjamem, da bo šlo  Afro in mi je všeč kako Jackinmi blogovsko deli z nami svoj pasji delovnik  objem
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #923 : ponedeljek, 28.01.2013 : 19:36:06 »

Upam, da ni kaj narobe, če tukaj vprašam, ampak ko je ravno pogovor o pasji samozavesti. Kako se reagira, ko pes sam premaga nek strah? V primeru, če se nečesa res boji in smo mi pasivni opazovalec, da ga ne siliš, ne vabiš s priboljškom, ampak pač si in mu daš čas. Ko premaga ta strah, se to nagradi in se s tem da poudarek na zadevo ali se preprosto ignorira? Upam, da je razumljivo, kar sem napisala, v moji glavi zveni logično, ko je treba napisat, se mi pa zatakne.  predaja huh
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #924 : ponedeljek, 28.01.2013 : 19:47:46 »

Jaz bi ga nagradila  Afro , tako po moji kmečki logiki  Smiley
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #925 : torek, 29.01.2013 : 07:55:21 »

Seveda odvisno od načina vzgoje, ki ga imaš. Eni prisegajo na "naravno" vzgojo Huh, kar pomeni, da se lepo vedenje smatra kot naravno in se ga po tej logiki ne nagrajuje, slabo vedenje se pa opozarja oz. kaznuje. Potem imaš pa bolj prijazen način, ko psa nagrajuješ za lepo vedenje, slabo bolj ignoriraš oz. v skrajnem primeru opozarjaš.  Vsaj mislim, da gre nekako tako, verjetno me bodo bolj "profiji" popravili Wink. Jaz, ki imam plahega psa s opozarjanjem oz. kaznijo ne pridem nikamor, ker se samo potuhne, zato vsako lepo vedenje hvalim do onemoglosti, in Via počasi postaja samozavestna psička, kakršna naj bi tudi bila. Smiley
Logiran
Pablo The King
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #926 : torek, 29.01.2013 : 08:58:20 »

Pozdravljeni!

Ime mi je Suzana, s partnerjem sva 10 mesecev nazaj posvojila psička. Naprej sem izbrala Jack-a, nato hotela Pabla, na koncu pa dobila Jošta - ki smo ga preimenovali v Pablo.
Pošiljamo pozdrave Jacku!

Tvoj bratec Pablo Smiley

(prosim naj mi nekdo sporoči kako se priloži fotografijo)

Hvala, Suzana

Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #927 : torek, 29.01.2013 : 09:20:08 »


(prosim naj mi nekdo sporoči kako se priloži fotografijo)

Hvala, Suzana



Meni je najlažje, da grem na spletno stran shrani.si , tam naložim s,fotko, ki ne sme biti večja od 5 MB in pod dodatne možnosti obkljukam prvo,  da sliko pomanjša na širino 500 pikslov.  Potem pa v temo samo kopiraš kodo za forum Smiley
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #928 : sreda, 30.01.2013 : 06:34:24 »

Ooooo kako lepo, da si se javila Suzana!!!  bravo
Kje pa ste? Kako je Pablo? Daj še kaj napiši prosim!!! Pa lahko bi se dobili bratje  Roll Eyes Cheesy!
Slikice pa tudi nalepi ja, da vidimo, če sta si kaj podobna  Wink.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #929 : sreda, 30.01.2013 : 08:19:00 »

Jackovi, Pablo je tudi na Obali Wink. On (prej Jošt) in Pablo (tudi prej Pablo; zdaj Štajerc) sta bila - sklepam - od enega fotra, Jack in Maks (zdaj Dolenjc) pa od drugega, tako da si niso preveč podobni Wink.
Logiran
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 ... 134   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jack v novem domu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines