mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 04:39:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: (zavržene) MAČKE - napotki za posvojitelje
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: (zavržene) MAČKE - napotki za posvojitelje  (Prebrano 42551 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #45 : četrtek, 28.06.2007 : 17:44:24 »

http://www.klinika-malezivali-mb.si/ma%C4%8Dji_aids.htm
http://www.veterinarska-postaja.si/svetovalnica/?id=21
http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=4359&sid=466982705880c8bd3769d7c63c5ce588
http://www.macji-svet.org/forum/viewtopic.php?t=2422

Živeti z mačko, ki ima mačji AIDS  - september 2003 - MOJ PES

Mačji AIDS je bolezen, ki ga povzroča virus FIV ("feline immunodeficiency virus"). Virus FIV je v sorodu in zelo podoben virusu HIV, ki povzroča AIDS pri ljudeh. Na splošno ugotavljajo, da večina lastnosti, ki veljajo za virus HIV (humani, se pravi človeški virus) velja tudi za virus FIV, ki povzroča bolezen pri mačkah.

Enako kot za "človeškega" je tudi za mačji AIDS značilno, da ima razmeroma dolgo inkubacijsko dobo (to je obdobje od okužbe, do pojava prvih bolezenskih znakov). Povprečna starost mačk, pri kateri najpogostejše odkrijemo okužbo z virusom mačjega AIDS je približno pet let.

Mačka, okužena z virusom FIV, bo pred nastopom bolezenskih znakov prešla različno dolgo inkubacijsko dobo, ki lahko traja tudi več let.
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #46 : sobota, 18.08.2007 : 11:07:04 »

Na veterini so mi rekli, da lahko dam muce sterilizirat pri 6. mesecih, tukaj pa berem, da je tudi teža pomembna? Ali to pomeni, da jih lahko dam sterilizirat prej, če imajo dovolj kg in da jih ne morem  pri 6. mes., če nimajo dovolj kg ali jaz kaj nisem vredu prebrala in razumela  Tongue

Lp  Smiley

Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #47 : sobota, 18.08.2007 : 11:42:14 »

Rossy, kakšni lokalni veterinarji ponavadi nočejo sterlizirati pred 6 mesecem starosti. Na klinikah pa sterilizirajo že zelo male muce, naprimer "moja" Aja je stara kake 3 mesece in ima 2kg in bi jo na kliniki že lahko sterlizirali.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #48 : sobota, 18.08.2007 : 12:15:12 »

Pri 6ih mesecih se lahko tudi že goni. Nekatere se celo prej. Po mojem mnenju je optimalno, za lastniško muco, da se jo steriilizira malo pred 4. mesecem. Nelastniške pa čimprej (ko dosežejo 1kg).
lp
T.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #49 : sobota, 18.08.2007 : 13:22:48 »

Jaz sem bila ravno danes z mojo Kokico pri veterinarki.
Stara je baje cca 2 meseca in ima 1.5 kg, pa je rekla, da priporoča, da se počaka do teže vsaj 2 kg izključno zato, ker je za mladička narkoza utrujajoča, lahko tudi nevarna. Baje so tako mladi in lahki mucki precej ubogi po sterilizaciji, zato pri njih svetujejo, da se počaka.
Pri 6ih mesecih pa po mojem muc že skoraj mora imeti 2kg.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #50 : sobota, 18.08.2007 : 15:06:16 »

Mi imamo doma muca najdenčka,ki je star 1,5leta in ima levkozo. Baje sledi ponovno testiranje čez 2 meseca. Muc razen nizkega števila levkocitov v krvi in malo vročine nima nobenih drugih znakov bolezni,tudi sicer se dobro počuti. Mnenja veterinarjev o zdravljenju se zelo razlikujejo. A ima kdo kaj več izkušenj s tem?
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #51 : sobota, 18.08.2007 : 16:43:10 »

Tudi meni so priporočili sterilizacijo/kastracijo pri 2kg teže, starost tu nima takega pomena, gre se samo za to, da je priporočljiva večja teža, ker lažje prenesejo narkozo. Sicer pa morajo marsikdaj živali dati pod narkozo tudi če imajo manj kot 2kg, primer so majhne pasme psov.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #52 : sobota, 18.08.2007 : 17:00:58 »

Mi imamo doma muca najdenèka,ki je star 1,5leta in ima levkozo. Baje sledi ponovno testiranje èez 2 meseca. Muc razen nizkega števila levkocitov v krvi in malo vroèine nima nobenih drugih znakov bolezni,tudi sicer se dobro poèuti. Mnenja veterinarjev o zdravljenju se zelo razlikujejo. A ima kdo kaj veè izkušenj s tem?
Bom posredovala naprej dober nasvet, ki je bil dan meni: kvalitetni briketi, meso (če ga ima rad in tistega, ki ga ima rad), čim manj stresa, bioterapija (lahko kontaktiraš Dani), veliko sreče. Sklepam, da boste muca obdržali? Oddati z levkozo ga bo namreč nemogoče, razen, če se najde nekdo, ki že ima FeLv pozitivnega mačka doma in je pripravljen vzeti še enega.
Dodala bom še to. Muce lahko v varnem okolju in ob zdravi hrani z levkozo živijo še mnogo kvalitetnih let. Poišči veterinarja, ki mu zaupaš. Ubistvu imam veliko za povedat okoli levkoze, moja mačica žal ni imela sreče. Najin boj z levkozo si lahko prebereš v arhivu zavetišča Horjul pod Mandi.
Sva pa slab primer in močno upam, da se bosta zgledovala po kom drugem. Morda se oglasi nekdo, ki ima muca, ki z levkozo živi že precej dalj časa... Wink
lp
T.
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #53 : sobota, 18.08.2007 : 17:33:43 »

PikaPoka, ravno tvoj post o Kokici sem brala in začela študirat kako je s to stvarjo  Smiley

Rena je bila prejšnji teden stehtana in ima  1,95 kg, stara je cca. tri mesece, na veterini govorijo samo o 6. mesecih nič o kg, verjetno je takšna praksa kot je Royalty rekla.

lp
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #54 : sobota, 18.08.2007 : 18:16:39 »

Tecka, muca smo našli,ko je bil še čisto majhen in nobena bolezen ne bo spremenila našega odnosa do njega. Poskušali mu bomo pomagat po najboljših močeh in upam,da bo z nami še dolgo časa. Glede veterinarjev pa ne vem komu naj verjamem;eni predlagajo naj ga takoj začnemo zdravit, drugi pravijo naj ga pustimo pri miru (dobra hrana,vitamini,...naj bi bili zaenkrat dovolj)-ne vem več kaj naredit. Glede Dani pa mi je že Polona svetovala naj jo kontaktiram.
Zdaj grem pa prebirat kako si se ti spopadala s tem...
Hvala za odgovor, lp
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #55 : sobota, 18.08.2007 : 18:55:45 »

Sem ravnokar prebrala zgodbo o Mandi; me je kar fejst stisnilo pri srcu ob misli, da bi moral moj bogi muc to prezivljat. Pokonci me drzi to,da ni nič bolehen. Normalno nori po stanovanju,nas napada iz zasede, se tepe z našim kužkom in normalno papa. Upam, da se mu ne bo hitro poslabšalo.
Bi rada posvojila še enega muca, malo za mojo dušo,malo pa tudi za družbo njemu, vendar se bojim okužbe, ker baje cepivo ni 100%.
Še enkrat hvala;je bilo precej poučno in streznilno (živimo še vedno v upanju,da bo drugi test negativen)
LP
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #56 : sobota, 18.08.2007 : 22:18:23 »

Saj pravim, da je naša Mandi slab primer. Ne izgubi upanja. Če ne drugega je že to razlika, da ste za bolezen zvedeli preden je udarila na plan v najhujši možni obliki, mi smo pa na vse drugo prej pomislili... To verjami je velik plus, tudi veterinar če ve za kaj gre ukrepa drugače in predvsem hitreje, kot če mora vzrok prvo iskati.
Tudi če bo drugi test pozitiven sem prepričana, da bo muc živel še vrsto let Wink. Hmmm za še drugega muca naj ti pove kdo, ki ima s tem izkušnje.
Vso srečo vama želim in veliko zdravja!
lp
T.
Logiran
Fitzgerald
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #57 : četrtek, 30.08.2007 : 11:33:34 »

Klinika 300 kosmatih - pojdi tja k dr. Selanovi ali k dr. Knezovi. Selanova pravi, da če je maček izključno notranji, je čisto vseeno, ali je pozitiven na levkozo ali ne - ker so rpoblemi pri zunanjih, med pretebi ipd. Tako da razmišljam, da mojih dveh sploh ne bi dala testirat za levkozo - kaj spremeni namreč? To, da se pol celo njuno življenje žrem in sem čist panična, če se jima kaj zgodi? Res neumno.

Ko se pojavijo znaki bolezni, kakršnekoli, se pač zdravijo sipmtomi te bolezni (kot bi se tudi, če maček ni pozitiven na levkozo). Naša dva sta tud bolj "težavna", kar se tiče bolezni, ampak to zaradu tega, ker nista dobila niti kolostruma od mame.

Ravno včeraj smo našo mucico dali strelizirat in zdej nori z bratcem po stanovanju in se čisto normalno obnaša. Stara je 3 mesece in 2.5 tedna, težka 1.840 g. Že 4 ure po posegu je jedla, bila je sestradana, nič ni bruhala, malo dlje je spala, zdaj  je pa že ok.

Samčka bomo dali kastrirat takoj, ko bo mogoče, zdaj je še na antibiotikih, ker ima vnetje mehurja (že skoraj 3 tedne).
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #58 : četrtek, 30.08.2007 : 13:24:56 »

Tako da razmišljam, da mojih dveh sploh ne bi dala testirat za levkozo - kaj spremeni namreè? To, da se pol celo njuno življenje žrem in sem èist panièna, èe se jima kaj zgodi? Res neumno.
Hmmm spremeni to, da si bolj pozoren na prve bolezenske znake, kot recimo utrujenost, manjša živahnost,... in da potem veterinarji vedo, da je muc pozitiven in vedo s čim in kako zdravit. Pri meni spremeni tudi to, da če bi vedela, da je muc pozitiven (FIV ali FeLV) bi ga verjetno obdržala, torej ne oddala naprej v nov dom. In pa seveda vse nove začasnike ločila od njega/nje, dokler testi niso opravljeni. Sicer to tako ali tako, pa vseeno je razlika, če je muc zaprt v eni sobi nekaj dni (največ) ali pa nekaj mesecev do oddaje v nov dom - tu so izjema dudarji, ki so ločeni do primerne starosti za test.
Torej če imaš namen kdaj ponuditi začasen dom kakšnemu brezdomčku je test vseeno smiselno opravit. Za "navadno" lastništvo pa ne vem, verjetno je odvisno od posameznika. Jaz bi rajši vedela.
lp
T.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #59 : sobota, 01.09.2007 : 10:24:03 »

Hmmm spremeni to, da si bolj pozoren na prve bolezenske znake, kot recimo utrujenost, manjša živahnost,... in da potem veterinarji vedo, da je muc pozitiven in vedo s čim in kako zdravit.

Točno tako. V primeru, da se mačka oddaja naprej pa sploh - da posvojitelji vedo, da so dobili zdravega, sploh če imajo npr doma že drugo muco, ki se lahko okuži z levkozo.

Lp, Maja
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: (zavržene) MAČKE - napotki za posvojitelje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines