mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 03:08:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Kavkaški ovčar
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kavkaški ovčar  (Prebrano 23340 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
banana
gost
« : petek, 30.04.2004 : 20:34:54 »

Zdravo!  Smiley

Zanima me, če ima kdo tu kavkaškega ovčarja in kakšne izkušnje ima z njim.Kje se ga da dobiti,kakšni so to kužki(mislim značajsko) - skratka, želela bi splošne informacije.

LP
Ana
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #1 : petek, 30.04.2004 : 22:36:12 »


Živ, Ana!

¨Kavkazcev je v Sloveniji bolj malo, lahko pa ti pomagam z naslovi iz tujine, mislim, da imaš tudi link na SKVPM. Srbski Informator in Srbski klub za KO in SAO.
Logiran
nikar
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #2 : sobota, 01.05.2004 : 07:34:39 »

Oj Ana!

Mislim, da so v Trbovljah trenutno trije kavkaški ovčarji. Ima jih g. Prelesnik (se mi zdi), vendar pa ne vem če ima oz. bo imel kakšne mladiče.
Glede značaja ti ne morem povedati veliko, zdi pa se mi da ti psi niso ravno primerni za začetnike. Spomnim se namreč da smo se enkrat srečali z dvema od zgoraj omenjenih kavkaških ovčarjev in sta ju lastnik in žena kar težko držala. Drugače so pa to precej veliki psi.
Svetujem ti, da se obrneš na revijo Moj Pes (pasma in tudi g. Prelesnik sta bila predstavljena v eni izmed številk).

LP
NikaR Cheesy
Logiran
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #3 : sobota, 01.05.2004 : 08:41:03 »

Poglej na http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=659&start=0

nekaj najdeš tudi na tem linku ***
Logiran
lorky
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #4 : sobota, 01.05.2004 : 14:43:52 »

Zdravo!
Iz mojih izkušenj s kavkaškimi ovčarji ti lahko povem, da so  v nasprotju z mnenjem raznih »strokovnjakov« izjemno inteligentni psi, res pa je da niso primerni prav za vsakogar.
Preden se odločiš za nakup takšnega psa moraš predvsem vedeti zakaj ga potrebuješ. Če  iščeš psa za čuvanje posesti,kjer bo imel dovolj velik teritorij za svoje gibanje in po možnosti stik z domačimi živalmi in člani družine, potem je to prav gotovo prava izbira. Če pa si želiš le spremljevalca oz. hišnega psa potem pa si je bolje izbrati kakšno bolj umirjeno pasmo. K. o. je namreč pes , ki zelo suvereno opravlja svoje delo čuvaja, ob pravilni vzgoji je tudi zelo ljubeč do članov družine, do tujcev nezaupljiv, v odnosih z ostalimi psi pa zelo dominanten. Veliko pozornosti je potrebno namenjati pravilni socializaciji, saj lahko vsaka neprijetna izkušnja z ljudmi ali drugimi psi pridobljena v mladosti, zaradi izjemnega spomina psa , v kasnejšem obdobju, ko pes odraste privede do agresije. Predvsem je pomembno ,da pri vzgoji in šolanju ne uporabljamo sile, ampak mora odnos med vodnikom in psom temeljiti na medsebojnem zaupanju. Kdor se odloči za nakup tega psa se mora zavedati, da je to pes ki je gospodarjev "partner" ne pa suženj in ni vedno pripravljen brezpogojno izpolniti vseh ukazov. Predvsem kadar pride do močnejšega dražljaja (npr.vstop tujca ali drugega psa na njegovo ozemlje), ga je  v bistvu težko obvladati brez povodca, ne glede na to da dobro obvlada vaje poslušnosti . Sam imam sicer dobre izkušnje pri učenju, saj si pes izjemno hitro zapomni določeno vajo in ni potrebno prav veliko  ponavljanja. K.o. je po naravi čuvaj  in je sposoben samostojno opravljati to delo, za razliko od nekaterih pasem, ki sicer ubogajo na vsak gib, takoj ko pa ostanejo sami brez bližine gospodarja pa so pravi nebogljenci . Torej na kratko:  ob pravilni vzgoji in nakupu psa pri dobrem rejcu lahko računaš na dobrega in zvestega čuvaja. Žal pa je kar nekaj teh psov  tudi v rokah ljudi, ki jih uporabljajo za borbe ali pa za »zdravljenje svojih kompleksov«  in z neustrezno vzgojo iz njih naredijo pobesnele zverine, zaradi česar je  večkrat slišati ,da so kavkaški ovčarji nori psi.
Kar se tiče rejcev :po mojih podatkih se v Sloveniji z rejo ukvarjata:  ***
1.leglo pa planiramo tudi pri nas v mesecu juliju pa če bo vse po planu .
Evo par besed o K.o., sicer pa si lahko  veliko tega prebereš na spletni strani: ***
Lep pozdrav.

Logiran
banana
gost
« Odgovor #5 : sobota, 01.05.2004 : 18:48:54 »

Zdravo vsem!!  Smiley

Najprej hvala za vaše odgovore, bom še malo pobrskala po internetu za še več podatkov o teh kužkih. Sicer sem si prebrala opis pasme tu na tej strani( ki je vzbudila moje zanimanje za tega kužka), vendar sem želela malce več podatkov od ljudi, ki imajo izkušnje s K.o. Všeč mi je zato,ker je dober čuvaj (nameravamo kupiti hiško, ki ima kar dosti dvorišča in moji bi enga kužka, ki bi jo pazil  Smiley ) in navezan na družino,dober z otroki... pa tudi zato ker je veeeelik  Smiley , seveda pa moram zelo dobro premisliti, če je to kuža zame in za mojo družinico (že to, da moraš biti fizično zelo močan, da ga kdaj obvladaš, mi vzbuja dvome, ker sem bolj drobčkan - no zelo drobčkan- človeček  Grin).

Še enkrat hvala in lep pozdrav!

Ana

Logiran
Lancelot
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #6 : petek, 17.09.2004 : 12:52:38 »

Pozdravljeni!

Konec leta pričakujemo prvo leglo rodovniških kavkaških ovčarjev v Sloveniji.
Če te zanima še kaj o teh psih, se nam lahko oglasiš.

Lancelot

Logiran
KLUB RUSKIH RASA
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #7 : ponedeljek, 11.10.2004 : 21:25:53 »

POZIVAMO DA POSETITE STRANE O KAVKASKIM OVCARIMA:

Klub ruskih rasa (kavkaski ovcar, srednjezijski ovcar, crni terjer)**
Forum Kluba ruskih rasa
***
Logiran
lorky
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #8 : četrtek, 11.11.2004 : 12:38:37 »

Vsem ljubiteljem pasme kavkaški ovčar sporočam, da imamo leglo izjemno lepih kavkaških ovčarjev,ki bodo primerni za oddajo konec meseca. Mladički so čistokrvni ,na žalost pa brez rodovnika.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #9 : četrtek, 11.11.2004 : 19:56:37 »

Citat
Pozdravljeni!

Konec leta pričakujemo prvo leglo rodovniških kavkaških ovčarjev v Sloveniji.
Če te zanima še kaj o teh psih, se nam lahko oglasiš.

Lancelot


Ali pa rajsi pocakate na to leglo in kupite mladica z rodovnikom znanih prednikov, ki so opravili vzrejni pregled! Smiley lp
Logiran

oktalz
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 02.03.2009 : 10:35:22 »

Lorky, še imate KO-je? Kakšno je življenje z njimi oz. vaše izkušnje? Smiley
Logiran
blazluin
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 10.05.2009 : 09:27:20 »

Jaz imam že 11 let kavkaško ovčarko. Imeli smo ogromno dela s socializacijo. Je dobro učljiv pes, ki pa uboga le, kadar ima od tega kakšno korist. Torej - če je sita in ničesar ne potrebuje, le stežka uboga, pa še to, če je nič ne zmoti pri tem. Zato se za vzrejo ne zahteva nikakršen izpit iz poslušnosti.
Kljub temu, da je bila lepo socializirana in vedno v družbi z ljudmi, ji včasih kakšen pes oz. človek enostavno ni všeč. Takrat pomaga le strog ukaz, naj se usede, pa še to ne vedno. Sicer se to zgodi izredno redko, da napade, vendar ima enega psa in človeka na piki. To se izgleda tako, da jo je takrat IZREDNO težko obvladati. To se dogaja res redko, vendar je treba vedeti, da če ima pes več kot 60kg in ponori, moraš biti: močnejši od njega in avtoritativen, da ga umiriš. Pišem o teh negativnih trenutkih, da opozorim eventuelne bodoče lastnike, kaj lahko pričakujejo!
Moja Ajka je sicer izredno mirna za k.o. Načeloma se razume in rada igra z drugimi psi in psicami. Obožuje otroke itd.. Vendar je za dobro socializacijo potrebno veliko truda.
Pri veterinarju v LJ so bili recimo presenečeni, kako je lahko tako mirna in dovoli pregledovanje. Povedali so mi tudi, da so zaradi pretirane napadalnosti morali usmrtiti že kar nekaj KO! Zato naj vsak pred nakupom dobro premisli, ker takšen konec ni prijeten niti za psa, niti za lastnika!
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #12 : nedelja, 10.05.2009 : 09:30:42 »

Kakšna slika veteranke mogoče? Smiley
Logiran
tinaaa.
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #13 : sobota, 26.06.2010 : 16:58:38 »

A mogoče kdo ve za kakšnega vzreditelja kavkaških ovčarjev v Sloveniji?  Wink Jaz imam 9 let staro kavkaško ovčarko, ki sicer ni z rodovnikom. Kasneje pa bi rada kupila samčka, ker so mi res cukrčki Smiley
Logiran
ovcharka
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 28.05.2015 : 23:48:05 »

Prebirala sem forume... in opazila, da so objave, ki se nanašajo na pasmo kavkaški ovčar zelo stare, pasma v Sloveniji ni zelo razširjena, zato sem se odločila, da poskusim tudi s pomočjo tega foruma poiskati ljubitelje te pasme za izmenjavo izkušenj...
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Kavkaški ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines