mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:48:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Akcija sterilizacij in kastracij mačk od 1. 2. 2013 do 15. 3. 2013
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Akcija sterilizacij in kastracij mačk od 1. 2. 2013 do 15. 3. 2013  (Prebrano 7062 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zavetišče Horjul
Moderator
*****
Sporočil: 1.166



« : nedelja, 27.01.2013 : 10:28:14 »

   

AKCIJA STERILIZACIJ IN KASTRACIJ MAČK

V Sloveniji je vsako leto zavrženih nekaj tisoč mačk. Nekatere žalostno končajo v prometnih nesrečah, mnogo pa jih najdemo odloženih v kontejnerjih za smeti, grmovju, škatlah, v gozdu, zavezanih v vrečkah in še kje. Problem velikega števila nezaželenih in zavrženih mačk se iz leta v leto povečuje, saj imajo mačke veliko sposobnost reprodukcije. Ena sama mačja samica lahko skupaj s svojimi potomci spravi na svet kar 420.000 mačjih potomcev.


Nekaj razlogov za sterilizacijo oziroma kastracijo:
- poseg je ena najenostavnejših in najučinkovitejših metod preprečevanja brejosti in s tem omejevanja mačje populacije,
- z omenjenima posegoma mačke zavarujemo pred smrtno nevarnima spolno prenosljivima boleznima (mačji aids in levkoza), ki se v največji meri prenašata s parjenjem in pretepi med mačkami,
- sterilizirane in kastrirane živali se manj pogosto potepajo oziroma izgubijo, manj pogosto se tudi pretepajo, so bolj zadovoljne doma in bolj predane. Kastrirani samci navadno manj označujejo svoj teren.

Če bi bilo več steriliziranih in kastriranih živali, bi bilo manj mladičev. Te bi lastniki oddajali najprimernejšim posvojiteljem. Če bi se pozneje zgodilo, da bi žival morala menjati dom, bi bilo več interesentov in zavetišča ne bi bila zadnja postaja na njihovi poti.
S to akcijo bi radi spodbudili vse, ki imajo doma nekastrirane in nesterilizirane mačke, da razmislijo in odpeljejo svojega ljubljenčka na poseg. Cena sterilizacije in kastracije je namreč precej nižja kot stroški oskrbe mačjega legla ali stroški veterinarske oskrbe povoženega ljubljenčka.

Povezava do pravilnika akcije sterilizacij in kastracij mačk ter nagradne igre, ki bo potekala v sklopu akcije.




Natisnite letak s kuponom.
Logiran

Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 27.01.2013 : 16:55:36 »

Saj lahko delim na facebooku, kajne?  Wink
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #2 : nedelja, 27.01.2013 : 16:57:34 »

Seveda, saj so že mnogi to po-delili Smiley Pojdi na ZH profil ali mojpes.net ali .. Smiley
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 27.01.2013 : 17:00:54 »

Ja, sem videla in že tudi  delila....... Cheesy
Logiran
Zavetišče Horjul
Moderator
*****
Sporočil: 1.166



« Odgovor #4 : sreda, 13.02.2013 : 20:26:30 »

Z naše spletne strani lahko prenesete tudi plakatek za promocijo akcije (A4, prirejen za printanje), ga natisnete in nalepite ali pripnete naokrog. Tam kjer je dovoljeno seveda  Smiley

FB uporabniki lahko delite spletni plakat akcije z naše FB strani.

Hvala za pomoč   Kiss
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Akcija sterilizacij in kastracij mačk od 1. 2. 2013 do 15. 3. 2013
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines