mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 23:16:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Kraška ovčarka; skakanje, grizenje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kraška ovčarka; skakanje, grizenje  (Prebrano 5301 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Niiiko
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : ponedeljek, 18.02.2013 : 20:59:24 »

Pozdravljeni,
sem nov na forumu, zato vas najprej lepo pozdravljam !
Sem pa me zanima sledeče...
 Doma imamo 8 mesecov staro čistokrvno kraško ovčarko... In ima navado, da takoj ko prideš iz hiše, ali pride kdo na obisk - po njem začne skakati. Čez nekaj minut te mogoče tu in tam tudi vgrizne, ne prehudo, seveda pa nikomur to ne paše... Vem da je to tudi naša krivda, ker se je že od začetka ni začelo kaznovati... Zanima pa me - v jeseni bo šla v šolo - ali jo bodo to ŠE lahko odvadili in naučili da se ne sme skakati in grizti, in kaj naj še mi storimo do takrat za to...
 Že vnaprej hvala za vaše odgovore..
Pozdravček !  Smiley
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #1 : ponedeljek, 18.02.2013 : 21:06:32 »

Seveda bo, nič skrbet, nikoli ni prepozno. Smiley Če bo le inštruktor pravi in boste dosledno upoštevali njegova navodila.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 18.02.2013 : 21:09:32 »

ČE se psa ne nauči, ne more vedet. Za problem povejte v šoli in povedali vam bodo kako ravnat. To se da brez problema odpravit, če boste dosledni. Če ne boste je pa druga pesem...  Tongue
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #3 : ponedeljek, 18.02.2013 : 21:12:29 »

Zakaj pa bi šli v šolo šele jeseni?  Shocked Undecided Že tako zamujate kakšnih 5 mesecev ... (v mislih imam malo šolo pri treh) Zdaj v začetku marca se začenjajo spomladanski tečaji, tako da priporočam, da se čimprej pozanimate in jo mahnete v šolo že zdaj, ne pa čakate do jeseni.
Logiran
Niiiko
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 18.02.2013 : 21:18:04 »

Zakaj pa bi šli v šolo šele jeseni?  Shocked Undecided Že tako zamujate kakšnih 5 mesecev ... (v mislih imam malo šolo pri treh) Zdaj v začetku marca se začenjajo spomladanski tečaji, tako da priporočam, da se čimprej pozanimate in jo mahnete v šolo že zdaj, ne pa čakate do jeseni.

Se opravičujem, mislim sem SPOMLADI :DDD   
Hvala vsem za odgovore Smiley smo si oddahnili Cheesy
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #5 : torek, 19.02.2013 : 07:46:16 »

Citat
Zanima pa me - v jeseni bo šla v šolo - ali jo bodo to ŠE lahko odvadili in naučili da se ne sme skakati in grizti, in kaj naj še mi storimo do takrat za to...
Mislim da vam bodo oni dali navodila in jo boste vi odvadili, ne pa oni (saj v pasji šoli ti svetujejo, kako delati, ne delajo pa oni s psom). Roll Eyes
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #6 : torek, 19.02.2013 : 07:54:31 »

Ja, res je. V pasji šoli dobiš samo navodila, kako, (na)učit moraš pa psa sam, vsak dan, pa ne samo, dokler pasja šola traja, ampak do konca pasjega življenja. Wink
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #7 : ponedeljek, 04.03.2013 : 21:37:20 »

Nam v pasji šoli še psov niso pustili spustiti, kajti bali so se, da bi se stepli med sabo. Toliko o njihovi strokovnosti. Smiley

Upam, da psa ne pozdravljate na način, kot se pozdravljamo ljudje, torej roke narazen in "iiiiiiiiiii, ja kje siiii??!?!". Mene so učili, da če pes skače, nastaviš koleno in ga odbiješ. Pa je po moje to brez učinka, sploh če je pes malo večji in povsem naspidiran - ga še bolj razdražiš. Predlagam, da jo mirno zagrabiš za ovratnico, ko skoči, posadiš v "sedi" in ji odločno zabičaš "Ne!". Brez vsake agresije in nervoze. Pri psički, mislim, da bo šlo to brez problema.

Če ne pomaga, se lahko takšne stvari popravljajo s povodcem. Insciniraš prihod nekoga, ko jo imaš na povodcu in ko se recimo z njim rokuješ, popravljaš vsako željo po skakanju.

Logiran
skokica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 65


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 04.03.2013 : 22:04:30 »

Pri moji psički pomaga, da ko hoče skočiti (to govorim predvsem za skakanje na druge pse ali druge ljudi kadar jo imaš na povodcu), držiš roko na predelu med "rameni" in potisneš dol, hkrati rečeš ne skakat/dol (karkoli že uporabljaš), poleg tega pa se ti bo psica še usedla. Sicer je to res bolj uporabno kadar jo imam na povodcu, ker če skoči name od uspredi ne morem tega ravno izvesti. V tem primeru pa jo primem za tačke, jo postavim na tla, ko ima obe nogi na tleh rečem dol, ko se umiri pohvalim, nato pa še izvedeva ukaz sedi.
Upam da ti bo kaj pomagalo.
Lp
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Kraška ovčarka; skakanje, grizenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines