mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:18:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: rodovnik
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: rodovnik  (Prebrano 7194 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teiiko
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : petek, 29.03.2013 : 23:43:26 »

Zivjo. Jaz pa imam eno vprasanje.. pred kratkim sem kupila civavico iz ceske  z rodovnikom. Psa nikoli prej nisem imela, noben znanec pa tudi nima psa z rodovnikom zato mi nekatere stvari niso cisto jasne. Torej na rodovniku pisejo podatki o starsih, starih starsih itd.. moje vprasanje pa je: ali je mozno da imata naprimer oba starsa psicka istega oceta ali kaksne podobne sorodstvene vezi? Ali ni namen rodovnika ravno v tem, da se ne bi parili sorodniki med seboj? Zelo bi bila hvalezna za kaksno razlago oziroma pomoc  Smiley
Logiran
Nollie
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 08.07.2013 : 13:28:30 »

Zivjo!
Jaz imam pa eno drugo vprasanje glede rodovnika:
Kako hitro pa realno dobis rodovnik?
Psicko sem prevzela konec 6.meseca in mi je rejec reku da lahko da bom na rodovnik cakala tudi 4mesece?!
Je to mozno?ali gre za kaksno nepravilnost s strani rejca?
Nekaj mnenj sm se slisala,ampak tukaj pa pricakujem realen odgovor..
TNX Smiley
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #2 : ponedeljek, 08.07.2013 : 13:50:16 »


naj prvo jaz tebi zastavim vprašanje ... zakaj si kupila psa pri vzreditelju (NE rejcu), če mu ne zaupaš??

in odgovor na tvoje vprašanje ... komot lahko čakaš 4 mesece, al pa tudi dalj, če je paril v tujini in je treba vso papirologijo zrihtat. samo v info v italiji komot lahko čakaš tudi leto in več ...

in res ne vem, zakaj bi bili na forumu bolj realni odgovori, kot odgvori vzreditelja??



Logiran
Nollie
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 08.07.2013 : 14:44:01 »

naj prvo jaz tebi zastavim vprašanje ... zakaj si kupila psa pri vzreditelju (NE rejcu), če mu ne zaupaš??

in odgovor na tvoje vprašanje ... komot lahko čakaš 4 mesece, al pa tudi dalj, če je paril v tujini in je treba vso papirologijo zrihtat. samo v info v italiji komot lahko čakaš tudi leto in več ...

in res ne vem, zakaj bi bili na forumu bolj realni odgovori, kot odgvori vzreditelja??





Hja,pravzaprav gre bolj zato da mi vsi pravijo da je to takoj urejeno(tudi tisti,ki imajo pse ze dlje casa in se res spoznajo na in da je ze 14dni veliko..vzreditelju(se opravicujem za prejsnjo pomoto)popolnoma zaupam!samo zanimalo me je ce je to tako,ker slisim "svasta"..
Ni pa nobene povezave s tujino..
Ampak hvala za pojasnilo Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 08.07.2013 : 16:10:25 »

Zaupaj, a preveri. Wink Je ze prav da vprasas.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 08.07.2013 : 16:21:44 »

Nollie, po moje boš najbolj mirna, če vprašaš na KZS (klik), kdaj lahko pričakuješ rodovnik za psa. Pripravi pa si podatke: pasmo, datum kotitve in rodovniški imeni matere in očeta. Vsaj jaz bi v primeru najmanjšega dvoma začela s tem.
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: rodovnik
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines