mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:28:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: prevzgajanje psa
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: prevzgajanje psa  (Prebrano 16637 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : nedelja, 07.04.2013 : 19:28:55 »

Ali potem prevzgajaš pse brez prisotnosti lastnikov?
Logiran
primorc
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 07.04.2013 : 19:29:37 »

Ena bedasta Grin - kaj pa če mu storž priskutiš? Greš na nek s storži bogat teren. Psa pustiš v avtu, ti pa določene storže, ki ležijo okrog 'nasmradiš'. Nato greš s psom iz avta, vzameš 'naključnega' iz tal (prej ga obdelaš recimo s tistim vonjem, s katerim se šprica vogale, da ti jih psi ne polulajo ali s čem podobnim) in vržeš nekam dovolj blizu sebe, da je še na dosegu. Pes ga pobere in (najverjetneje) izpljune, ti pa mu v gobec takoj porineš nadomesten, normalen storž plus ful pohvališ. Tako nekako v igro vključiš samostojno izpuščanje pri katerem ti ni treba borit se za avtoriteto. Kasneje mu namesto novega storža ponudiš neko drugo igračo za katero ga skušaš ful navdušit in s katero vadiš doma ali na drugem kraju, kjer pač hoče delat. Cilj je, da mu storži sčasoma postanejo manj zanimivi, ker so pogosto 'smrdljivi', nadomesten predmet pa ni. In da na koncu lahko že v prvo vržeš  tudi kak drug predmet, on pa se z njim na sprejemljiv način igra. Je pa ta trening najbrž treba prav dozirat, po malem pač, da ne bo spet samo ukvarjanje z metanjem, večino časa mora počet kaj povsem drugega. (če gre za pravo obsesijo kot je rekla mamaF, se pa morda res zna zgodit da kaj takega sploh ne bo delalo, da se mu bo storž sicer gravžal, držal bo pa še kar).

Je precej trapasta ideja , ampak sem razmišljala v smeri kako ga odvrnit od čuvanja storža ne da bi v izpuščanje predmeta vpletel sebe in svojo željo/komando za izpuščanje, ker je njegov namen v bistvu prav to, da tebi nagaja. Tako ga pa nič ne prosiš naj izpusti, ampak to naredi po lastni volji, ker je stvar fuj. Pa še pohvalo in nagrado kasira povrhu.

Sprašujem se pa še nekaj - če je pes pri tebi le na prevzgoji, se pomoje zna zgodit, da tvojih storžev ne bo več grabil, lastničine bo pa spet. Enako velja za druga neželena vedenja.

všeč mi je tvoj nasvet in razmišljanje,ker razmišljaš v psihološkem smislu,tko da bo to za poskusiti seveda! čeprav nekako imam majhne dvome glede tega,ker lahko naredim napako in postane nekako hujše....je tenka meja med uspehom in neuspehom,ker pol ko bo pa najdu,nešprican storž,ga bo lahko toliko bolj "cenil" in mi ga nedal:) je pa za poiskusiti,ampak bom moral biti pozoren,kako bo naslednji dan odregiral na druge storže:)
Logiran
primorc
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 07.04.2013 : 19:31:25 »

Ali potem prevzgajaš pse brez prisotnosti lastnikov?
ja večino brez lastnikov,dokler ne dosežem avtoritet,oz zdaj sem že v fazi.ko je tud lastnik zraven,ker je treba tud lastnika prevzgojiti in pokazati kako naj kaj dela! zakaj brez lastnika? ker če je lastnik zraven,se čist drugače obnaša,,,vsaj na začetku!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #18 : nedelja, 07.04.2013 : 19:34:20 »

Če je glavni problem v tem, da ima pes avtoriteto nad lastnikom, potem ti pač ne morem pomagati, ker je meni to posem nepomembno.
Prevzgoja psa brez lastnika se mi zdi povsem zgrešena. Tudi če potem uvajaš lastnika v delo s psom. Načeloma bi se moralo vedno delati tako, da psa prevzgaja lastnik po navodilu trenerja. kar je sicer težje in dolgotrajnejše, vendar je to edino smiseln način. Dober trener načeloma nima nobene potrebe, da bi sploh vzel v roke povodec.
Logiran
primorc
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 07.04.2013 : 19:37:49 »

Primorc, meni je pa na pamet prišlo, da bi lahko mogoče probal, tako kot frizbijaši Smiley (v smislu, ki ti ga že Lanabela nakazuje)
Tisti, ki se ukvarjajo z "dog frizbijem", morajo tudi psa naučiti, da leteči frizbi ulovi, ga prinese nazaj in hitro spusti - tukaj sicer ne gre za klasično "šolsko" prinašanje, ko želimo, da pes premet gre iskat in nam ga prinese nazaj ter spusti v roke na povelje.
Oni morajo zagotoviti, da bo pes vedno znova tekel ulovit nov frizbi in da ne bo samo prvega ulovil, si ga nekam odnesel in začel žvečit Wink In tam je važno, da pes hitro reagira - hitro lovi, hitro prinaša nazaj, hitro teče lovi novega (na tekmah se pri nekaterih disciplinah meri število metov v določenem času).
Zato pse najprej "napalijo" na frizbije (tale tvoj koker je že itak napaljen" na stože ko praviš), in imajo za vajo vedno več frizbijev pri sebi. Pes mora seveda najprej znati frizbi prijeti v gobec in ga nesti.
Ko na primer pes ulovi prvi frizbi (v tvojem primeru bi bil to storž), vodnik psa spodbuja in kliče k sebi, hkrati pa mu kaže že drugi frizbi. Ko pes priteče do vodnika in izpusti frizbi na tla, takoj za nagrado leti po zraku že drugi ... in tako naprej Smiley Pes je tako vedno nagrajen, ker predmet ulovi in prinese nazaj, nikoli ne ostane brez igrače Smiley Tako psu "ni treba" nikoli svoje igrače odnašati proč od vodnika in jo "šparati" zase - saj vsakič, ko igrača pride do vodnika, pes dobi priložnost za novo igro.

Jaz bi na tvojem mestu pokušala najprej tako kot ti Lanabela nakazuje - da pes najprej začne pozornost od enega samega storža preusmerjat na še drugi in tretji in četrti itd. storž. Torej da neha enega in istega statično držati in čakati, da ti prideš do njega, ampak, da ga probaš vedno znova zvabiti od tega storža z drugim storžem v roki. In teh storžev naj bo magari cel žakelj Tongue Važno je, da bi ti uspelo, da si ti z novim storžem v roki bolj vabljiv kot tisti njegov edini storž na tleh Tongue

Sicer pa - ne vem, če je važno, da pes dosti teče, bi ga imela pač na povodcu, tekla z njim nekaj 100 m, če bi lepo sodeloval, dobi minuto igre s storžem - za nagrado!. Pa naprej malo teka, pa spet za nagrado igra s storžem.
Naslednjič spet povodec, sprehod, tek, bilokaj - če sodeluje s tabo, je igra s storži za nagrado. Če se sam ustavlja in išče storže, tečeš z njim naprej. S povodcem, seveda. Nima se kaj sam odločati, kaj bi on zdaj počel - če je komanda poleg ali naprej ali karkoli, ga pač usmeriš, da to počne, ne pa da ti voha po tleh itd. kakor pač njemu paše. In ko pridno sodeluje s tabo - potem pa je lahko nagrada v obliki igre Smiley
...
Tako bi se pes morda naučil sodelovati s tabo in poštekal, da igra s storži ni edina stva, ki se jo da početi z vodnikom, Naj bo nagrada! Kot imamo ostali s sabo na sprehodu recimo priboljške in igračko, pa ne gremo na sprehod samo zato, da bi tam psa s priboljški futrali in se igrali z njim.
Probajta dejansko sprehod spremeniti v več gibanja brez ustavljanja ob storžih, da se pes "raztrese" z gibanjem samim in začne slediti tebi, ne pa nekemu brezveznemu storžu Wink

Pa poročaj še kaj, kako vama gre Wink


Primorc, meni je pa na pamet prišlo, da bi lahko mogoče probal, tako kot frizbijaši Smiley (v smislu, ki ti ga že Lanabela nakazuje)
Tisti, ki se ukvarjajo z "dog frizbijem", morajo tudi psa naučiti, da leteči frizbi ulovi, ga prinese nazaj in hitro spusti - tukaj sicer ne gre za klasično "šolsko" prinašanje, ko želimo, da pes premet gre iskat in nam ga prinese nazaj ter spusti v roke na povelje.
Oni morajo zagotoviti, da bo pes vedno znova tekel ulovit nov frizbi in da ne bo samo prvega ulovil, si ga nekam odnesel in začel žvečit Wink In tam je važno, da pes hitro reagira - hitro lovi, hitro prinaša nazaj, hitro teče lovi novega (na tekmah se pri nekaterih disciplinah meri število metov v določenem času).
Zato pse najprej "napalijo" na frizbije (tale tvoj koker je že itak napaljen" na stože ko praviš), in imajo za vajo vedno več frizbijev pri sebi. Pes mora seveda najprej znati frizbi prijeti v gobec in ga nesti.
Ko na primer pes ulovi prvi frizbi (v tvojem primeru bi bil to storž), vodnik psa spodbuja in kliče k sebi, hkrati pa mu kaže že drugi frizbi. Ko pes priteče do vodnika in izpusti frizbi na tla, takoj za nagrado leti po zraku že drugi ... in tako naprej Smiley Pes je tako vedno nagrajen, ker predmet ulovi in prinese nazaj, nikoli ne ostane brez igrače Smiley Tako psu "ni treba" nikoli svoje igrače odnašati proč od vodnika in jo "šparati" zase - saj vsakič, ko igrača pride do vodnika, pes dobi priložnost za novo igro.

Jaz bi na tvojem mestu pokušala najprej tako kot ti Lanabela nakazuje - da pes najprej začne pozornost od enega samega storža preusmerjat na še drugi in tretji in četrti itd. storž. Torej da neha enega in istega statično držati in čakati, da ti prideš do njega, ampak, da ga probaš vedno znova zvabiti od tega storža z drugim storžem v roki. In teh storžev naj bo magari cel žakelj Tongue Važno je, da bi ti uspelo, da si ti z novim storžem v roki bolj vabljiv kot tisti njegov edini storž na tleh Tongue

Sicer pa - ne vem, če je važno, da pes dosti teče, bi ga imela pač na povodcu, tekla z njim nekaj 100 m, če bi lepo sodeloval, dobi minuto igre s storžem - za nagrado!. Pa naprej malo teka, pa spet za nagrado igra s storžem.
Naslednjič spet povodec, sprehod, tek, bilokaj - če sodeluje s tabo, je igra s storži za nagrado. Če se sam ustavlja in išče storže, tečeš z njim naprej. S povodcem, seveda. Nima se kaj sam odločati, kaj bi on zdaj počel - če je komanda poleg ali naprej ali karkoli, ga pač usmeriš, da to počne, ne pa da ti voha po tleh itd. kakor pač njemu paše. In ko pridno sodeluje s tabo - potem pa je lahko nagrada v obliki igre Smiley
...
Tako bi se pes morda naučil sodelovati s tabo in poštekal, da igra s storži ni edina stva, ki se jo da početi z vodnikom, Naj bo nagrada! Kot imamo ostali s sabo na sprehodu recimo priboljške in igračko, pa ne gremo na sprehod samo zato, da bi tam psa s priboljški futrali in se igrali z njim.
Probajta dejansko sprehod spremeniti v več gibanja brez ustavljanja ob storžih, da se pes "raztrese" z gibanjem samim in začne slediti tebi, ne pa nekemu brezveznemu storžu Wink

Pa poročaj še kaj, kako vama gre Wink


hej:) uh lahko bi ti pisal cel spis,ampak mislim da sem veliko že napisal ostalim,ki očitno nisi prebrala,vsega kar sem pisal,nebom se pa ponavljal:) sicer super razmišljaš,ampak nekako sem vse to dal skozi:) no bom pa ponovil le to,da mu nemorem z drugim storžom preusmerjati pozornost,ker tud če mu ga vržem ga nebo šel iskati,če pa bi ga,bi ga šel z tistim prvim v ustih:)))) skratka,kuži se zaveda,da če ga spusti in gre po tistega,da bom jaz šel prvega iskati! če mi pol še nagaja tko,da ga dejansko spusti,in hodi okoli ovohavati in škili vame (skratka me izziva) ampak čim trzem,tkoj steče svojemu storžu hahaha:) sej pravim on vse zna.....tudi prnest bi mi ga znal,sem prepričan,da ve kaj zahtevam od njega,ampak enostavno mi vsiljuje svojo igro:)
Logiran
primorc
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #20 : nedelja, 07.04.2013 : 19:41:35 »

Če je glavni problem v tem, da ima pes avtoriteto nad lastnikom, potem ti pač ne morem pomagati, ker je meni to posem nepomembno.
Prevzgoja psa brez lastnika se mi zdi povsem zgrešena. Tudi če potem uvajaš lastnika v delo s psom. Načeloma bi se moralo vedno delati tako, da psa prevzgaja lastnik po navodilu trenerja. kar je sicer težje in dolgotrajnejše, vendar je to edino smiseln način. Dober trener načeloma nima nobene potrebe, da bi sploh vzel v roke povodec.
ah ne ni zgrešena,zgrešeno je če imaš v samem štartu lastnika sabo! ti prvo moraš psa naučiti,kaj se zahteva od njega,pol pa je lažje lastniku,tud sam zahtevati to od njega oz pač da pes prenese znanje na lastnika! kot sem rekel,le prvi teden sva bila sama,sedaj pa z lastnico! in vse je super,hodi poleg brez povodca,ko ima povodec,ne vleče in še in še! skratka jaz ne delam po knjigah,ampak po svojih izkušnjah! namreč sem veliko psov prevzgojil na tak način...USPEŠNO SEVEDA
Logiran
primorc
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #21 : nedelja, 07.04.2013 : 19:47:18 »

ah ne ni zgrešena,zgrešeno je če imaš v samem štartu lastnika sabo! ti prvo moraš psa naučiti,kaj se zahteva od njega,pol pa je lažje lastniku,tud sam zahtevati to od njega oz pač da pes prenese znanje na lastnika! kot sem rekel,le prvi teden sva bila sama,sedaj pa z lastnico! in vse je super,hodi poleg brez povodca,ko ima povodec,ne vleče in še in še! skratka jaz ne delam po knjigah,ampak po svojih izkušnjah! namreč sem veliko psov prevzgojil na tak način...USPEŠNO SEVEDA
kako pa cesar dela? problematične pse tudi najprej sam z njimi naredi osnovo,pol pa seveda še z lastniki:) ker oba prevzgaja.)
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #22 : nedelja, 07.04.2013 : 19:49:23 »

Primorc, res je - prezrla sem tvoje besede iz prvega posta - to, da v bistvu ti prevzgajaš psa od druge lastnice Smiley Jaz sem narobe razumela - da si ti v bistvu tega psa dobil 3 leta starega in je zdaj tvoj, zato sem ti pa pisala kot da boš ti od zdaj naprej samo z njim delal Smiley No, zdaj po dodatnih postih mi je bolj jasno to, da imaš ti v bistvu psa samo v šolanju oz. prevzgoji.

kakorkoli, upam, da ti bo nekako ratalo najti eno "finto", kako ga "nadmudriti", če si se že toliko angažiral s temi storži Wink Ampak, kako boš pa lastnico prepričal, da se ne bo vrnila k starim vzorcem? Ker ne razumem čisto - a tale storževska obsesija je motila tudi njo ali moti samo tebe pri delu?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
primorc
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 07.04.2013 : 20:13:33 »

Primorc, res je - prezrla sem tvoje besede iz prvega posta - to, da v bistvu ti prevzgajaš psa od druge lastnice Smiley Jaz sem narobe razumela - da si ti v bistvu tega psa dobil 3 leta starega in je zdaj tvoj, zato sem ti pa pisala kot da boš ti od zdaj naprej samo z njim delal Smiley No, zdaj po dodatnih postih mi je bolj jasno to, da imaš ti v bistvu psa samo v šolanju oz. prevzgoji.

kakorkoli, upam, da ti bo nekako ratalo najti eno "finto", kako ga "nadmudriti", če si se že toliko angažiral s temi storži Wink Ampak, kako boš pa lastnico prepričal, da se ne bo vrnila k starim vzorcem? Ker ne razumem čisto - a tale storževska obsesija je motila tudi njo ali moti samo tebe pri delu?

ni panike ker nisi sprva vsega prebrala:) ja jaz tudi upam,da bom našel "finto" haha:) sej to je tisto,ker njega dejansko nič ni treba naučiti,kar nezna,ker doma,ko mu rečem , da mi kaj prinese,mi pač prinese,zato pravim,da to že zna:) samo ena dobra finta mu rabi:) ja lej,kar se tiče lastnice,sem ji vse to rekel,če bo upoštevala,je pa njena stvar,mislim pa da bo,ker nebi hotela spet "starega" psa.....ki ji je povzročal tok preglavic:) ker dok bo lastnik moral laufati za psom,bo težko imel avtoriteto nad psom:) jaz le želim,obaviti svoje delo tako kot sem si ga zastavil in kot mi je bilo zaupano:)
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 07.04.2013 : 21:09:20 »

Ja, veš, kako je, če ne poznaš ozadja, je bilo iz zapisov pač razumeti, kot da je to s storži glavni problem Smiley Ampak v bistvu imaš ti verjetno še ful dela z odpravljanjem ostalega, predvsem pomanjkanja "rešpekta" do vodnika, kot razumem.
No, ampak če si, kot praviš, človek z izkušnjami na področju prevzgoje, upam, da ti bo uspelo najti en tapravi pristop tudi za tegale trmastega mulca Smiley Čeprav po sedaj prebranem sumim, da sploh ni problematičem pes ampak lastnica, ki z njim očitno nič ne počne in od njega nič ne zahteva, imam prav?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #25 : nedelja, 07.04.2013 : 22:14:15 »

Še ena, ki se ne spozna Undecided. Imam pa predlog. Če funkcionira ok na povodcu lahko poizkusiš na slednem. To vem, da uporabljata. Kaj pa, če ga vleče za seboj? In če čez čas nadomestiš slednega s krajšim povodcem, samo toliko, da bo mislil, da je še na slednem?
 O tem je bilo govora na tem forumu glede odpoklica. Ko je bil na povodcu je prišel na klic, ko je bil odpet pa ne. Pa so bili taki nasveti.
Da vama uspe ne dvomim, bomo pa veseli, če boš na koncu recept delil z nami. Čisto tako, iz firbca.

Logiran
primorc
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 08.04.2013 : 07:17:53 »

Ja, veš, kako je, če ne poznaš ozadja, je bilo iz zapisov pač razumeti, kot da je to s storži glavni problem Smiley Ampak v bistvu imaš ti verjetno še ful dela z odpravljanjem ostalega, predvsem pomanjkanja "rešpekta" do vodnika, kot razumem.
No, ampak če si, kot praviš, človek z izkušnjami na področju prevzgoje, upam, da ti bo uspelo najti en tapravi pristop tudi za tegale trmastega mulca Smiley Čeprav po sedaj prebranem sumim, da sploh ni problematičem pes ampak lastnica, ki z njim očitno nič ne počne in od njega nič ne zahteva, imam prav?
ma ne,mislim da sem že veliko glavnega dela opravil,kar je najbolj pomembno,da je lastnica počasi prevzela avtoriteto nad njim,hodi z povodcem brez da vleče (kar je lastnici glavnega pomena) tko da ostalo mi je dejansko še ta (storž) za spremeniti,da bom pol vedel,da sem dejansko storil vse:)
in ja zelo prav imaš.problematična je lastnica,saj pes je takšen kakršnega ga vzgojiš! tako kot otroci.zakaj bi pes bil priden in ubogljiv,če pa to lastnica,do sedaj ni zahtevala od njega? ko je prišel v moje roke,se je prav vidlo,da je imel željo imeti nekoga ob sebi,ki bo nad njim imel avtoriteto:) no v glavnem,moram pohvaliti,da se je tudi lastnica kr precej (prevzgojila) in dejansko je že dobila avtoriteto nad njim:) upam da bo tako tud ostalo....če pa ne...ve kaj jo bo čakalo v prihodnje,,,razvajen in posesiven kuža ki nič ne uboga haha:)
Logiran
primorc
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 08.04.2013 : 07:23:48 »

Še ena, ki se ne spozna Undecided. Imam pa predlog. Če funkcionira ok na povodcu lahko poizkusiš na slednem. To vem, da uporabljata. Kaj pa, če ga vleče za seboj? In če čez čas nadomestiš slednega s krajšim povodcem, samo toliko, da bo mislil, da je še na slednem?
 O tem je bilo govora na tem forumu glede odpoklica. Ko je bil na povodcu je prišel na klic, ko je bil odpet pa ne. Pa so bili taki nasveti.
Da vama uspe ne dvomim, bomo pa veseli, če boš na koncu recept delil z nami. Čisto tako, iz firbca.



hej:) pa sej dober razmišljaš,ker to sem tudi sam probal,oz še vedno sprobavam:) sam noče,ker ko je na (špagi) in mu vržem storž in ko ga zgrabi,hoče iti v svojo smer.pol ko ga trznem (povlečem) pol šele pride k meni....prez špage pa tega nemorem narest:) ja ja niso lahke,res je brihten! njemu je treba samo ena dobra finta,ki bi presegla njegovo inteligenci in bi ga zavedla:)
Logiran
primorc
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #28 : ponedeljek, 08.04.2013 : 07:28:09 »

Ce sem prav razumela, pes trza na storz samo, ko mu ga vodnik vrze (torej, jih ne isce sam). V tem primeru bi taksen nacin igre enostavno eliminirala in zacela s povsem drugacnim nacinom - brez metanja in aportiranja.
Pri mojih psih je aportiranje "stranski ucinek" igre s klobaso. Poudarek je v igri ruvanja pri cemer neizmerno uzivajo. Ko (ce  Tongue ) jim prepustim igraco, jo sicer lahko nosijo naokoli, vendar pa jo morajo prinesti nazaj, ce zelijo z igro ruvanja nadaljevati.
Sele kasneje preidem na metanje predmeta in sicer, ko jim je kristalno jasno, da ne bo nic z igro, ce mi predmeta ne prinesejo v roke.
Pri tem pa moram napisati, da se tako igramo samo doma. Na sprehodih tega ne pocnem, ker tudi mi nismo brez napak  Grin Grin Grin vecino sprehoda se mi namrec razne zogice in ostala navlaka preklada po rokah, zepih itd., ker je igraca morda zanimiva nekaj minut, potem pa bi jo pustili kamor je padla, ker postane nezanimiva.

Se pa povsem strinjam z mamoF, da mora biti sprehod vse kaj drugega, kot zgolj metanje storzev.

ola:)
ah nee,seveda da išče sam storže,sej tako mi pokaže,da se hoče igrati! najde storžek,se uleže zraven njega in laja ,skratka psihira:) sej se strinjam z vsem kar si napisala.ampak da ti pes prinese storž,mu je treba to dopovedati,da se na tak način želimo igrati! dok psu dega na nek način ne dopovem,mi tud nebo nosil storžev:)
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 08.04.2013 : 12:06:34 »

V bistvu ga lahko pa tudi popolnoma ignoriraš, ko začne s temi storži težit in psihirat. Če ti ne dovoliš tovrstnega izsiljevanja, greš pač naprej in ga "ne šljiviš". Če bi seveda zapalilo to, da bi on potem v iskanju pozornosti vseeno pritelek za tabo ...
Kolikor razumem, je problem, da bi on (če je brez povodca) sicer obležal ob svojem storžu in ne bi hotel iti s tabo naprej?
Kaj če greš ti recimo kar naprej in se mu skriješ, bo on ostal pri svojem storžu in težil ali bo vseeno čez nekaj časa pritekel za tabo in te iskal?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: prevzgajanje psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines