mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 06:23:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: SHI TZU BRUHANJE, DRISKA, BREZ ENERGIJE....
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: SHI TZU BRUHANJE, DRISKA, BREZ ENERGIJE....  (Prebrano 12861 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mojipotepuhi
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« : ponedeljek, 15.04.2013 : 13:23:06 »

imamo shi tzujko. Konec meseca bo stara 1 leto.
Pred kratkim je imela tudi prvo gonitev.
Težave so se začele že v petek zjutraj, ko je odklanjala hrano, kasneje bruhala, driskala. To se je ponavljajo čez cel petek. Ta dan ni ne jedla ne pila. Zvečer smo jo odpeljali k veterinarju - dobila je tri inekcije ( ne vem kakšne )- sumili naj bi da ima gnojno vnetje maternice. Po njih naj bi se bolje počutila že po cca pol ure. Nič ni bilo boljše. Je le ležala. Zjutraj smo jo ponovno odpeljali. Vzeli so ji kri, naredili ultrazvok vseh notranjih organov. Tam je ostala tudi 4ure dali so ji pomirjevalo in infuzijo. Dobila je tudi neke tablete, ki ji dajemo na 12ur. Zavrnili pa so sum vnetja maternice.

 Popoldan je bila že malce boljša je pojedla malce juhice in tudi pila je nekaj vode.
V nedeljo zjutraj pa spet slabše. Opazili smo da se trese. Dali smo ji nekaj vode po žlički ker jo drugače odklanja.  Zvečer je tudi kar nekaj pojedla.

Danes zjutraj pa spet isto. Ne je ne pije ( razen ko ji odprem gobček in ji kar zlijem po žlički vodo v usta). Samo leži. Ven gre lulat in kakat potem pa spet spat. Tudi ko pridejo otroci domov jih ne gre pozdravit - verjetno niti nima moči.

Ne vem kaj ji sploh je. Očitno nekaj kljub vsem preiskavam ni v redu.

Je imel kdo podobne izkušnje....

Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1 : ponedeljek, 15.04.2013 : 13:26:56 »

Pojdi do kake druge veterinarske klinike. Čimprej.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #2 : ponedeljek, 15.04.2013 : 13:32:36 »


če je to res, kar si napisala, ne išči nasvetov po forumih in ne čakaj odgovorov .... TAKOJ jo odpelji po drugo mnenje.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #3 : ponedeljek, 15.04.2013 : 14:07:45 »

Se strinjam. NUJNO po drugo mnenje v kvalitetno veterinarsko kliniko!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4 : ponedeljek, 15.04.2013 : 14:51:07 »

Tudi jaz mislim enako. Ne izgubljajte časa, takoj po drugo mnenje!
- Nekdo drug pa naj gre medtem k temu prvemu veterinarju po kopije izvidov. Ne škodi, če jih imate zraven - ampak v prvem planu naj vam bo seveda čimprej spraviti psičko na drugo kliniko!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : ponedeljek, 15.04.2013 : 16:57:53 »

Dobro remisli, če je možno, da je požrla kak tujek - zna povzročat čudne težave, nekaterih se ne vidi niti na rentgenu niti na uz.
Logiran
mojipotepuhi
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 15.04.2013 : 17:15:26 »

Ja so rekli, da je tudi to možno. Da je požrla kakšno malo igračko. Kaj storit v takem primeru?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 15.04.2013 : 17:30:58 »

Enako. K veterinarju, da ponovno naredi UZ ali rentgen, morda bo videti kaj "novega" (če je tujek, se lahko premika), pa da ukrepa.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #8 : ponedeljek, 15.04.2013 : 20:45:40 »

Kaj so ugotovili na drugi kliniki?
Logiran
mojipotepuhi
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 17.04.2013 : 13:39:54 »

Včeraj smo šli nazaj k veterinarju in pokazalo se je da ima gnojno vnetje maternice. Najprej so jo dali na infuzijo čez dve uri pa so jo sterilizirali. Zvečer smo jo že lahko odpeljali domov. Ko je prišla je že sama pila tudi ponoči sem ji dala za pit. Danes zjutraj sva imeli še en pregled. Temperature ni imela ( 36.7 )Dobila je še inekcijo proti bolečinam in še dve antibiotika.
Cela dan spet samo leži, ne je, ne pije. Vodo ji dajem spet po žličkah vendar se bojim da to ne bo zadosti.
Kako je potekalo pri vas po sterilizaciji?
 
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #10 : sreda, 17.04.2013 : 13:59:18 »

To je bilo na isti kliniki?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #11 : sreda, 17.04.2013 : 14:27:42 »

Jaz sem lani "od daleč" (ker je bila v hospitalu z mojim psom) spremljala psičko (bullko) po operaciji piometre ... na dan operacije je bila v svojem boksu kot mrtva. Na infuziji, koma. Drugi dan je bila že bolj pri sebi, a še vedno fuuul mirna, slabotna, večinoma je spala. Tretji dan je bila že zelo pri sebi, dobre volje in je šla domov. Ful mi je čudno, da je šla vaša že takoj po operaciji. Ne zaradi sterilizacije (čeprav se tudi včasih zgodi kak zaplet), pač pa zaradi piometre.  Undecided
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #12 : sreda, 17.04.2013 : 14:29:34 »

Nimam izkusenj s piometro, lahko pa iz izkusenj povem, da ne cakajte ce s te kakorkoli v dvomu in pojdite raje enkrat prevec k veterinarju kot premalo. Bodite tecni, pojdite po drugo, tretje, cetrto mnenje, ce je treba, mogoce vam to resi zivljenje psicke.
Resno, ce vam je obnasanje sumljivo, priporocam obisk (drugega) veterinarja, sploh ce je slo ze tolk narobe.
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #13 : sreda, 17.04.2013 : 14:37:40 »

Se popolnoma strinjam s skogkatt ...
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #14 : sreda, 17.04.2013 : 14:40:14 »

Včeraj smo šli nazaj k veterinarju in pokazalo se je da ima gnojno vnetje maternice. Najprej so jo dali na infuzijo čez dve uri pa so jo sterilizirali. Zvečer smo jo že lahko odpeljali domov. Ko je prišla je že sama pila tudi ponoči sem ji dala za pit. Danes zjutraj sva imeli še en pregled. Temperature ni imela ( 36.7 )Dobila je še inekcijo proti bolečinam in še dve antibiotika.
Cela dan spet samo leži, ne je, ne pije. Vodo ji dajem spet po žličkah vendar se bojim da to ne bo zadosti.
Kako je potekalo pri vas po sterilizaciji?
 

meni je pa tole vse skupaj čudno ....

čakali ste s piometro 24ur?? po piometri takoj domov?? 36,7??

zopet iščete odgovore na forumu namesto tam, kjer bi odgovore MORALI iskati in to je veterinar ...

ČE je tole res kar pišete ...
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: SHI TZU BRUHANJE, DRISKA, BREZ ENERGIJE....
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines