mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:20:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Alergija na travo
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Alergija na travo  (Prebrano 10543 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« : ponedeljek, 29.04.2013 : 17:58:03 »

Se je kdo ze srecal z alergijo na travo? Huh

Cockta ime zadnjih nekaj dni se kaksni dve uri po vsakem sprehodu mocno pordel trebuscek in jo srbi - bi se praskala, pa ji ne pustim. Ko se koza pomiri, je vse v redu in zgleda, kot da ni bilo nic. Bolhe smo izkljucili. Po travi se naceloma ne valja oz. zelo redko, smo pa kar precej zunaj in bi dejansko lahko bila to  kaksna alergija.

Veterinarka mi je svetovala tusiranje podvozja po vsakem sprehodu, kar dejansko malo pomaga (stoprocentno pa ne). Imam tudi spray proti srbenju in je zelo vesela, ko jo s tem naspricam - ocitno je to  zanjo pravo olajsanje.

Ker ne moremo hodit samo po betonu - sploh pa ne pri teh temperaturah - sprasujem, ce ima kdo se kaksno idejo oziroma izkusnje s tem. Drugace pa upam, da bo cimprej minilo... Undecided :

 wtf

- se opravicujem, ker pisem brez sumnikov, ampak tale tipkovnica jih nima!

Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1 : ponedeljek, 29.04.2013 : 18:08:35 »

A ni Boni od lune7 imela oz. še ima alergijo na travo? Kolikor se jaz spomnim, se je njej stanje močno izboljšalo z bioresonanco..
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 29.04.2013 : 18:09:02 »

Luna7 in Boni sta hodili k "teti" kocki to rihtat, če se prav spomnim Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 29.04.2013 : 18:09:33 »

Evo, sva z Uroo hkrati enako mislili Smiley

Sestra po dlaki Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #4 : ponedeljek, 29.04.2013 : 18:10:19 »

Evo, sva z Uroo hkrati enako mislili Smiley

Sestra po dlaki Kiss
Res je objem
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #5 : ponedeljek, 29.04.2013 : 18:18:10 »

Točno, zdaj se spomnim. Thx! Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #6 : ponedeljek, 29.04.2013 : 19:11:09 »

Stuširaj ji po sprehodu trebušček in tace, pa boš videla, ali bo kaj bolje. Pa malo poglej, po kakšnem terenu se sprehajate. Če je blizu kakšno polje/njiva/sadovnjak ipd., lahko prinese veter tudi kakšno škropivo/gnojilo in lahko reagira na kemijo Wink
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 29.04.2013 : 19:21:35 »

Kolegici je pomagal plivasept na dolgi rok pa sredstva za krepitev imun. sistema Wink
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #8 : ponedeljek, 29.04.2013 : 19:22:14 »

Se bomo zdaj par dni tuširali, ja. In res je kmet v soseščini ravno na frišno pognojil in imamo vonjave do neba... Roll Eyes    Če pa ne bo pomagalo, se pa najavimo za kakšen obisk!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Klawdy
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 29.04.2013 : 21:52:44 »

Mi smo imeli enake probleme dokler je bil naš še mladič. Sedaj je na srečo že tako velik, da se v večini primerov s trebuščkom ne drgne ob travo+sedaj ima trebuh v celoti poraščen z dlako, česar kot mladiček še ni imel. Enkrat smo celo na obeh tacah fasali zelo hudo vnetje, ker se je ko ga nisem gledala ves  čas lizal. Pri nas je najbolj pomagalo umivanje s plivaseptom in seveda izogibanje visokim cvetečim travam. Je pa potem vse skupaj kar nekako samo od sebe izvenelo.
Logiran
skokica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 65


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 29.04.2013 : 23:14:55 »

Tudi Bliss je dobila že dvakrat neke čudne majhne flekce. Prvič sem zagnala mal preveliko paniko, bilo pa je vse ok ker sta flekca čez noč že izginila. Bila sta v velikosti seskov, rdečkaste barve, ampak nisem prepričana ali gre mogoče za alergijo na kakšno travo ali pa za ugriz kakšne travniške žuželke, ker sem jo videla da se je enkrat valjala po mravljišču.
Če opazim, da ima kakšen flekec ji ga lepo sperem z vodo, čez noč pa izgine. Na srečo se tudi ni poizkušala nič praskati, tako da voda zaleže. Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #11 : torek, 30.04.2013 : 06:58:29 »

Jp, mi se "bodemo" s travo.  Smiley In, predvsem z umazanijo (to je prah na njenem kožuščku po kakšnem mesecu dni), ki jo zelo očitno ziritira. Da ne bo pomote, psica izgleda kot zloščena - ampak to ni to  Roll Eyes Roll Eyes.
Sicer se s pomladjo po malem praska, ampak to je res malo v primerjavi s tistim, kar sva imeli lani in sva uspešno poštimali pri teti kocki.  Kiss Kiss Zdaj jo po sprehodu stuširam, če vidim, da se praska. Tudi takšne majhne rdeče flekce je imela te dni in so izginili po kopanju. Pa očitno jo je nekaj napikalo, ker se je vozila po riti, pa sem pol opazila, da ima dva pika ravno tam zadaj.

Terapije pri kocki so pri nas naredile veliiiiiko.  Afro Afro Na hrano nima več alergij, trave pa zelooo malo (v primerjavi s tem, kar je bilo). Pa tudi hišne pršice ne delajo več težav. Sicer zdaj pričakujem pojačano praskanje in grizenje prav po nogah, zraven pa sva s kocko že dogovorjeni, da priletiva z vzorcem "packarije", da delamo na "izganjanju".
Logiran
Tanc84
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 21.11.2013 : 10:49:03 »

No, moj kuža se vsako leto spopada z alergijo na travo in roso. Prvič nam je veterinarka predpisala antibiotik (ker je bil že tako močno spraskan) in antialergijski šampon. Na žalost vse skupaj ni kaj dosti pomagalo, šele s prihodom jeseni je alergija izzvenela. Letos so mi priporočali uporabo kortikosteroidov, vendar zaradi slabih izkušenj z njimi, sem se odločila za lasten recept: vsak dan zjutraj in zvečer psu vtrem pripravek iz zelišč, ki delujejo protivnetno (ognjič, timijan, kamilica), izogibam se kopanju v jezeru, bajerju, ker mu to razdraženost samo še bolj potencira...če pa mu že privoščim kopanje, ga takoj stuširam.
Pri zeliščih sem morala biti zelo dosledna in izpuščajev, srbečice, flekcev tako rekoč ni bilo na spregled celo poletje. Edino kar je do sedaj zares pokazalo rezultat. Pa še poliže si lahko čaj s telesa brez kakršnih posledic. 
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #13 : četrtek, 21.11.2013 : 16:47:48 »

A ima kdo mail od Kocke?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #14 : četrtek, 21.11.2013 : 17:50:20 »

vanja na srebrna minus si pika si
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #15 : ponedeljek, 02.12.2013 : 13:42:34 »

No, moj kuža se vsako leto spopada z alergijo na travo in roso. Prvič nam je veterinarka predpisala antibiotik (ker je bil že tako močno spraskan) in antialergijski šampon. Na žalost vse skupaj ni kaj dosti pomagalo, šele s prihodom jeseni je alergija izzvenela. Letos so mi priporočali uporabo kortikosteroidov, vendar zaradi slabih izkušenj z njimi, sem se odločila za lasten recept: vsak dan zjutraj in zvečer psu vtrem pripravek iz zelišč, ki delujejo protivnetno (ognjič, timijan, kamilica), izogibam se kopanju v jezeru, bajerju, ker mu to razdraženost samo še bolj potencira...če pa mu že privoščim kopanje, ga takoj stuširam.
Pri zeliščih sem morala biti zelo dosledna in izpuščajev, srbečice, flekcev tako rekoč ni bilo na spregled celo poletje. Edino kar je do sedaj zares pokazalo rezultat. Pa še poliže si lahko čaj s telesa brez kakršnih posledic. 

Hvala za to. No pri nas teh težav nima pes, pač pa jaz. Smiley
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Alergija na travo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines