mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 02:11:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: agresiven starejši kraški ovčar
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: agresiven starejši kraški ovčar  (Prebrano 4695 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
natasaj
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : četrtek, 02.05.2013 : 15:53:45 »

pozdravljeni.
Sem nova na forumu zato vsem skupaj en lep pozdrav.

Berem o različnih načinih vzgoje mladega kraševca.
Pri nas imamo doma malo starejšega kraškega ovčarja, starega 4 leta, ki nikoli ni bil v šoli.
Na začetku je na vsakega skakal in se ga tega ni dalo odvadit z nobenim trikom. Vsak odklon ga je samo še bolj podžgal.
Ljudi je grizljal v gleženj, vlekel za hlače .. skratka mlad pes.
Zato je bil vcasih tudi malo kaznovan in dobil kakšno po riti ali smrčku.
Zdaj je pes večji, močan in skače morda malo manj, se je pa pojavila nova resna tezava. In sicer je pes agresiven še posebej kadar se česa ustraši (ustraši pa se tudi če sam sebi na taco stopi ali si jo ob kaj zadane). Takrat začne resno kazati zobe, pa tudi ugriznil je že.  Ugriznil je tudi ze lastnika, ko mu je hotel nadeti povodec, da ga odpelje na sprehod oziroma ko mu je hotel odstraniti klopa.
Vsakič ko začne nevarno kazati zobe ga zapremo v pesjak. Vendar se je zgodilo da, ko smo ga iz pesjaka spustili in hoteli peljati na sprehod, je ugriznil- kot da se maščuje.

Ali ima kdo kakšen nasvet kaj še lahko storimo oziroma ima kakšne podobne izkušnje.
Pasja šola namreč odpade, saj je pes star, asocialen ter ga je nemogoče spraviti v avto, da bi se ga kam odpeljalo v šolo.

To je pri nas že drugi kraški ovčar. Tudi prvi je bil brez šole ter z istim lastnikom, vendar je bil popolno nasprotje temu. Bil je dober čuvaj, nikogar ni spustil na dvorišče, do domačih in poznanih pa neverjetno prijazen in nikoli nikogar ugriznil.

Hvala za nasvete.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1 : četrtek, 02.05.2013 : 16:55:14 »

Pes pri 4ih letih še sploh ni star, da se ga ''prevzgojiti'' oz. socializirati, če boste dobili ustrezno pomoč (pasja šola, strokovnjak za pasje vedenje) in boste dosledni.
Vse se da, pes samo mora vedeti kje je mesto, vi mu morate to pokazati (in tega ne mislim s tepežem, kričanjem in drugimi kaznimi, za katere pes sploh ne ve, kaj pomenijo).
Kak bolj praktičen nasvet bo še pa sigurno kdo drug dal Smiley
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #2 : četrtek, 02.05.2013 : 17:44:28 »

Obrnite se na vzreditelja ali drugo osebo, ki se dobro spozna na krasevce.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 02.05.2013 : 20:11:52 »

Dalec od tega da je pes star..v najboljsih letih je! Kar pomeni caka vas veliko dela s njim...predvsem napake so po riti in po smrcku..kako ga nagradite?ko naredi kaj dobrega?pa pes se ne mascuje..pes ima spomin ko riba..5s! Tak da odmislite da se mascuje...kako je s hrano?jo ima vedno na razpolago?ce jo ima..odmaonite in ga zacnite hranit na roke..kar poleni za vse se mora potrudit in dobra vedenja nagrajevat..kako je s zadovOvoljevanjem  njegovih naGonov?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #4 : četrtek, 02.05.2013 : 20:17:53 »

To, da se pes ustraši, če sam sebi na taco stopi, ali jo kam zadane se meni ne zdi normalna reakcija, niti za dominantnega nevzgojenega kraševca ne. Pravzaprav se sploh ne morem spomnit situacije, da je kakšen od mojih psov sam sebi na taco stopil. A zdravstveno je zagotovo vse v redu z njim? Ga nič ne boli? Sicer pa znajo biti kraševci itak ostri po naravi, nevzgoja pa zadevo res samo še poslabša.... Če je sicer zdrav in vzrok agresivnega vedenja ni zdravstvene narave, vam bo pomagal samo dober pasji inštruktor (ki bi bil pripravljen priti do vas), sami boste pomoje zadevo težko rešili.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: agresiven starejši kraški ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines