mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:18:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Pasji piškotki
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasji piškotki  (Prebrano 15690 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Katya
gost
« : sreda, 20.11.2002 : 18:58:33 »

Tukaj je en recept kako lahko sami naredite piškotke za vaše kosmatince.

*2 skodelici polnozrnate pšenične moke
*1/2 skodelice sojine moke
*1/4 skodelice žit (riževi kosmiči)
*1/2 skodelice sončničnih semen (olupljenih)
*1 žlico kvasa
*1 ščepec soli
*2 žlici oljčnega olja
*2/3 skodelice posnetega mleka ali vode
*1/4 skodelice medu

Izdelava:
1.V posodi zmešajte pšenično in sojino moko, žita, sončnična semena, sol in kvas, ki ga raztopiš v toplem mleku.
2.Dodajte oljčno olje in zmešaj.
3.Dodaj med in mleko(ali vodo) in dobro premesi.
4.Testo naj počiva približno pol ure, da se sestavine dobro sprimejo med seboj in da se lažje oblikuje.
5.Delovno površino potresite z moko in razvaljajte testo na centimeter debeline.Iz testa izrežite piškote v obliki  kosti, srca, ribe,...
6.Piškote pecite v pečici pol ure na temperaturi 100 stopinj celzija.

Upam, da bodo piškoti teknili vašim kužkom...dober tek Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : sreda, 20.11.2002 : 21:35:40 »

Se ne recept za pasje piskotke:

Potrebujete:

* 2 skodelici polnozrnate ali ržene moke
* eno majhno žličko pecilnega praška
* eno skodelico kikirikijevega masla
* eno skodelico mleka

Postopek:

Pečico segrejemo na 180 stopinj. Posebej zmešamo moko s pecilnim praškom in maslo z mlekom, potem pa še vse skupaj. Testo razvaljamo na pomokani površini na debelino 1 cm in iz njega z modelčkom za piškote izrežemo različne oblike. Piškote pečemo 20 minut, da porjavijo. Nato jih ohladimo in ponudimo svojemu kosmatincu.
Logiran

bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #2 : ponedeljek, 28.02.2005 : 07:08:47 »

Jaz sem tale recept od jane malo spremenila in sem namesto kikirikijevega masla dala mast. Psa pravita, da boljših piškotkov še nista jedla! Grin
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #3 : ponedeljek, 28.02.2005 : 20:43:40 »

Mast? Upam, da ne svinjsko, da ne bo kaka driskica ali pa še kaj več.
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #4 : ponedeljek, 28.02.2005 : 21:18:09 »

jp, domačo svinjsko mast.  Wink Stranskih učinkov pa naša dva na (pečeno) svinjino nimata!
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #5 : ponedeljek, 28.02.2005 : 21:23:49 »

Aja, pa daš jo samo kakšno žlico in masi dodaš eno jajčko!
Ok, priznam da ni super zdravo, jih pa ne pojeta na tone. Sploh pa saj ni poanta piškotkov, da je to najbolj zdrava prehrana..
Všeč so mi pa zato, ker sta nad njimi res navdušena. Kupljenih piškotov zuinaj namreč niti povohota ne.. Roll Eyes
Chris, kakšen recept pa imaš ti?
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #6 : ponedeljek, 28.02.2005 : 21:50:37 »

Ah, nimam jaz receptov, sem še premlad  Grin Mislim..... nikoli me še nobena ni vprašala za recept za piškote.....  Roll Eyes To bajki! Wink Jaz znam samo funštjarc spjačt Smiley

Za mast se mi je pa zdelo, da daš svinjsko, pa nič ocvirkov, ko vse sama poješ Wink
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #7 : ponedeljek, 28.02.2005 : 21:55:56 »

Malo šale Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #8 : torek, 01.03.2005 : 16:33:37 »

Ja super recepta Katya in Jana, bo za poiskusit, ni hudič da ne bi bili okusni  Tongue
Moj pes tudi ne mara kupljenih priboljškov. Bolj mi trgovec v trgovini pravi: "To so super odlični okusni piškotki!"  Roll Eyes Grin, bolj se moj pes doma zmrduje nad njimi. Sploh pa tistih priboljškov, ki jih prodajajo v navadnih trgovinah ala Mercator niti ne povoha.
Zato pa resno razmišljam, da mu jih začnem sama peči. Malo bo težko, ker nimam prakse v tej smeri, ampak bo pa še kakšna mama malo pomagala  Wink.
Chris, kaj pa je to funštjarc in iz katerega narečnega področja izhaja ta zanimiva beseda? Hvala

LP vsem  Smiley
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #9 : torek, 01.03.2005 : 18:29:48 »

Branka
besedo funštjerc so včasih pogosto uporabljali zasavski knapje, saj je to še danes precej priljubljena hrana. Iz surevega naribanega krompirja in jajc se naredijo polpetke in se spečejo na olju. Njam..
Mogoče pa nas  Chris povabi na večerjo?  Grin
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #10 : torek, 01.03.2005 : 18:55:26 »

Bajki a se vikaš....? Grin

Ja ja pasji piškotki....moj bi jedel vse piškote te in one kupljene.... Samo mu ne devam jaz domačih zadev za ljudi. Dobiva one piškotke Nutro lamb & rice pa jih ima zelo rad.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #11 : torek, 01.03.2005 : 20:09:49 »

Bajki, pozabi krompir. Tisti najbolj revni so vcasih funstjerc delali samo iz jajce, moke, vode in soli. Pri nas doma mami ponavadi v testo nariba buce ali kumare...to je sele njami!  Wink lp
Logiran

bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #12 : torek, 01.03.2005 : 20:24:25 »

Chris
ne, sem še premlada! Roll Eyes
Ampak nas, lačnih, je veliko! Čeprav bi se zdaj, ko je Kaja izdala svo recept, raje prištulili kar k njej! Wink
Aja, pa če se bo kdo od vaju zgovarjal, da nima frej kuhinje, jaz odstopim svojo!

Bom šla pa v soboto na lov za kikirikijevim maslom, da sprobam še en recept! Javim, če se bo obnesel!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #13 : sreda, 02.03.2005 : 10:10:35 »

Branka
besedo funštjerc so včasih pogosto uporabljali zasavski knapje, saj je to še danes precej priljubljena hrana. Iz surevega naribanega krompirja in jajc se naredijo polpetke in se spečejo na olju. Njam..
Mogoče pa nas  Chris povabi na večerjo?  Grin
Aha, hvala za pojasnilo bajki  Smiley

Sam pri Chrisu najverjetneje ne bo krompirja zraven  Grin
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #14 : četrtek, 03.03.2005 : 14:08:15 »

Ne, pri meni je varianta brez krompirja. Je bolj dobro Wink

Kako pa kaj vaši piškotki? Wink
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #15 : sobota, 16.04.2005 : 18:38:44 »

Naš Rončo je bil pa neki časa ful nor na kupljene pišlotke,sedaj pa..........so pa bljak!On ima rajši suh kruh.Pravi da je ful dober.
sicer boma pa tudi jaz poskusila kakšen recept.

(S)mejte se Cheesy
Logiran
barbara.g
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #16 : petek, 24.05.2013 : 20:43:18 »

Domači pasji piškotki - sliši se dobro, moka pa psom bolj škoduje kot koristi. Treba se je zavedat, da tisto, kar se nam zdi dobro še ne pomeni, da je dobro tudi za našega psa.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #17 : sobota, 25.05.2013 : 08:47:27 »

Vseeno imam jaz raje domače piškote, kot da bi jih kupovala, vsaj veš kaj je noter, saj verjetno je v kupljenih še kaj slabšega, pa še veliko ceneje je... Smem vprašati, kaj je tako slabega za pse v moki (polnozrnati, ovseni..., ne beli)? Huh
Nekaj časa sem jih delala po receptu, ki ga je na prvi strani objavila Jana (le da sem namesto kikirikijevega masla dala navadno in potem še kakšne dodatke - korenček, jabolko, cimet, sir, pasja čokolada itd.). Potem pa sem naredila še enkrat ene s piščancem (na eni angleški strani sem našla recept, ampak se ne sme linkov lepit Sad ) in pred nekaj dnevi ene tunine - sem dala konzervo tune, 1 skodelico ovsene moke (zmleješ ovsene kosmiče + malo sem jih pustila nezmletih), 1 jajce, nariban sir, pa mogoče še kaj. Smiley Tako da pri nas so skoraj vedno na zalogi piškoti, jih hranim v zamrzovalniku in jih dnevno stavim ven, malo nalomim in so super za nagrado, boljše kot da bi kupovala redno v trgovinah priboljške je skoraj sigurno, ceneje pa tudi. Wink
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #18 : sobota, 25.05.2013 : 09:27:12 »

Kul. Če bi imela malo manj leno rit, bi jih tudi pekla!  Tongue
Sploh, ker imam psa na dieti in potem po trgovinah ure in ure berem sestavine na vrečkah, tale ima preveč beljakovin...tale par procentov manj...itd. Roll Eyes Potem se priboljškom raje v celoti izognem z izjemo agility-ja, kjer jih rabim.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Pasji piškotki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines