mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:38:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: mladički imajo vsak dan drug kakec
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: mladički imajo vsak dan drug kakec  (Prebrano 14699 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ninnč
gost
« : sobota, 13.07.2013 : 15:16:38 »

zdravo. upan da sem zadela pravo temo, če ne se resnično opravičujem.
no am stvar je taka, imamo 7 mladičkov starih 7 tednov in odkar jih dohranjujemo imajo vedno bolj redek kakec, včasih je tu pa tam kakšen trd. zanima me ali je to normalno.? Undecided

zanima pa me ali veste tudi kakšne kakovostne brikete za mladičke.?

hvala lepa za odgovor. Smiley

Ninna
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1 : sobota, 13.07.2013 : 19:43:56 »



ja križana gora ....  Angry Angry Angry

tudi, če je bil UPS, je tole višek. pri 7 tednih iskat dobre brikete za mladiče, s čim ste pa do sedaj hranili mamo in mladiče??? kaj pa mladiči jedo??? kakec je povezan s prehrano ...


bemti ljudje, če zajeb*** pri mladičih s hrano, se to pozna celo njihovo življenje ...


TOTALNO STE NEODGOVORNI!!!!!
Logiran
Ninnč
gost
« Odgovor #2 : nedelja, 14.07.2013 : 20:32:18 »

najprej hvala za vašo prijaznost.!!!

hranimo jih z briketi in z konzervami+polenta, vendar je kakec skoraj vsak dan drugače.

lahko ste brez skrbi, mladiče ne bomo  zajeb***, to smo se prepričali pri veterinarju, ki nam je z veseljem svetoval.

in zakaj mislite da smo neodgovorni.? zato ker sem vprašala nekaj, zaradi česar nisem bila prepričana in sem hotela drugo mnenje, ker pri nas na žalost še nismo imeli mladičkov. pozanimali smo se kolikor smo se lahko, vendar očitno ne dovolj, zato sem tukaj vprašala za nasvet.!!

sem mislila, da je to forum, kjer drug drugemu pomagamo in svetujemo z svojimi izkušnjami na prijazen način, vendar očitno temu ni tako, zato še enkrat hvala za vašo prijaznost.!!!!  Lips Sealed
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #3 : nedelja, 14.07.2013 : 20:36:21 »

Ninnč, dejstvo je, da bi se na mladičke morali izjemno dobro pripraviti - kdaj se jih začne dohranjevati, s kakšno hrano (niso vsi briketi OK), kdaj in kako začeti s socializacijo..


Logiran
Ninnč
gost
« Odgovor #4 : nedelja, 14.07.2013 : 20:42:07 »

pripravili smo se kakor dobro smo se lahko (svetovanje pri veterinarju, knjige, internet, ....) ampak v tako malem času in s tako število psov je bilo nemogoče izvedeti prav vse. za vse smo poskrbeli, in kužki so zelo vredu, (lepo rejeni, lepa dlaka, socializacija je zelo dobro, lepo sprejemajo druge ljudi in pse), le za kakce nas je malo skrbelo, ker je bil vedno drug kakec, ampak na srečo se je to stanje sedaj umrilo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : nedelja, 14.07.2013 : 21:09:10 »

Zdaj bi jim lahko še malo popestrili jedilnik. Namesto konzerv bi jim dala meso (lahko surovo mleto govedino ali kuhan piščanec, riba, puran) počasi bi lahko dodala kakšno kuhano zelenjavo (korenje,  cvetača, brokoli, koleraba...) poleg polente (ki je povsem ok, ne glede na to, da se bodo nekateri zgražali) lahko dobijo tudi riž, pire krompir....Konzerve, če so dobre, so precej dražje od mesa, poceni so pa za mladiče brez vrednosti. Nove stvari dodajaš postopoma, ne vse naenkrat. Ko ne bodo več sesali se jim da tudi mlečni obrok - jaz sem sicer brez težav dajala navadno mleko z nekaj dodatki, a je bolj varna kakšne skuta.
Če imajo mladiči za osnovo kakovostne brikete in dovolj raznovrstno kuhano in surovo hrano in s prebavo nimajo težav, ni nič narobe, če občasno in v manjši količini dobijo tudi kakšno "zanič" konzervo in kakšen vzorček poceni briketov.
Po mojih izkušnjah imajo mladiči, hranjeni z raznovrstno hrano zelo malo težav z prilagajanjem na kakršnokoli hrano pri novih lastnikih, hkrati pa imajo izredno redko težave s preobčutljivostjo in tudi alergijami na hrano.

In še to: osebno veliko raje vzamem mladiča od kakšnega malo manj izkušenega rejca, ki naredi tudi kakšno napako, a mladiči rastejo v družini in se z njimi igrajo otroci, jih hodijo gledat sosedje....kot pa mladiče ki rastejo v sterilnem okolju ob najkvalitetnejših briketih.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #6 : ponedeljek, 15.07.2013 : 07:53:36 »

najprej hvala za vašo prijaznost.!!!

hranimo jih z briketi in z konzervami+polenta, vendar je kakec skoraj vsak dan drugače.

lahko ste brez skrbi, mladiče ne bomo  zajeb***, to smo se prepričali pri veterinarju, ki nam je z veseljem svetoval.

in zakaj mislite da smo neodgovorni.? zato ker sem vprašala nekaj, zaradi česar nisem bila prepričana in sem hotela drugo mnenje, ker pri nas na žalost še nismo imeli mladičkov. pozanimali smo se kolikor smo se lahko, vendar očitno ne dovolj, zato sem tukaj vprašala za nasvet.!!

sem mislila, da je to forum, kjer drug drugemu pomagamo in svetujemo z svojimi izkušnjami na prijazen način, vendar očitno temu ni tako, zato še enkrat hvala za vašo prijaznost.!!!!  Lips Sealed

pripravili smo se kakor dobro smo se lahko (svetovanje pri veterinarju, knjige, internet, ....) ampak v tako malem času in s tako število psov je bilo nemogoče izvedeti prav vse. za vse smo poskrbeli, in kužki so zelo vredu, (lepo rejeni, lepa dlaka, socializacija je zelo dobro, lepo sprejemajo druge ljudi in pse), le za kakce nas je malo skrbelo, ker je bil vedno drug kakec, ampak na srečo se je to stanje sedaj umrilo.


tole kar pišeš je navadno nakladanje in NE NISTE SE PRIPRAVILI na mladiče.

ko vam je psica ušla med gonitvijo, je NISTE peljali k vetu. poštudirali ste, da je breja šele tik pred zdajci. ste ji  menjali hrano??? sem prepričana, da niste. če bi bil vet tako dober, kot pišeš potem ne bi iskala odgovorov na forumu ampak bi ti svetoval on ...

praviš, da je socializacoja dobra ... v drugi temi pišeš kdaj jih lahko daš ven?? praviš, da zelo dobro sprejemajo druge pse ... torej so drugi psi prišli k vam na obisk?? pa ti veš, da imaš mladiče še necepljene?? pa ti veš kaj se lahko naredi, če ti kakšen pes ali obiskovalec kaj "prinese"??

torej po prebranem v obeh temah še vedno trdim, da ste popolnoma neodgovorni. Zakaj pa ne S/K sami in ne prenašate "bremena" na nove lastnike. glede na to, da si napisala da ti je vseeno kaj bo potem z mladiči in se bodo za to pač brigali novi lastniki....

dejstvo je, da je imela mama pri letu in pol mladiče, dejstvo je da nimate pojma kdaj se mladiče začne dohranjevat, dejstvo je, da je mama imela 7 mladičev in dejstvo je, da težko dvomim, da ste mami karkoli dodajali za njo, saj 7 mladičev ne poje tako malo (predvidevam, da ste jih začeli dohranjevat prepozno).

ojej, samo še to lahko napišem.

kar se pa tiče raznolikosti prehrane ... čimveč stvari probat, da novi lastniki nimajo kasneje problemov. in to tako, kot je napisala lanabela NE VSE NAENKRAT.


Logiran
cici.bobnar
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #7 : torek, 16.07.2013 : 17:17:45 »

natis, zdaj se pa malo umiri in nehaj. o s/k so drugi dovolj povedali, tudi jaz ne podpiram s/k in ne vidim razloga, če bodo bodoči lastniki odgovorni, da bi jih skrbniki zdaj dali s/k, poleg tega je pa to VELIKO prezgodaj.
Jaz tudi svojega psa nebi peljala k vet, če bi mi pobegnil, razen, če bi imel rane ali bi se čudno obnašal. Ko so jo dobili nazaj je bilo z njo vse ok in ne vidim razloga zakaj bi jo peljali. A naj bi zavohali da je breja al kako?
Pač pravi da so mladiči lepi, negovani, jih socializirajo in tukaj ni nobenega problema, psica je tudi preživela očitno, čeprav ni dobivala nekih "prehranskih dopolnil", kako pa misliš da so v starih časih psice preživele med brejostjo, takrat ni bilo vseh teh fancy briketov in se zaradi tega noben ni razburjal.
Lp.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #8 : torek, 16.07.2013 : 17:50:00 »


tudi tebi en lep dober dan srednješolka s full izkušnjami  Kiss Kiss Kiss

ne bo ti škodilo, če tudi ti še kaj prebereš  Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #9 : torek, 16.07.2013 : 18:08:20 »

Ma dobro, no, če ti psica sredi gonitve pobegne, ti pa res ni treba biti ravno strokovnjak, da vsaj sumiš, kaj se je zgodilo ...
Pa to, da so mešančki pri 7 tednih že dobili nove oh in sploh odgovorne lastnike, ki bodo seveda izjemno pazili na svoje pse in na to, da ne bodo oni in njihovi potomci polnili (praznih, itak Roll Eyes Roll Eyes) zavetišč, je tudi zelo prozorna zgodbica ...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : torek, 16.07.2013 : 20:04:28 »

Cici, tudi tebi ne bi škodilo, če se malo umiriš. Če ti psica med gonitvijo uide, ne moreš zavohati da je breja, ker nisi pes, zato pa jo lahko pelješ na veterino če si legla ne želiš. pa tudi če si ga želiš en tak preventiven pregled kakšne tri tedne po paritvi ne škodi - vsaj več približno kaj te čaka in na kaj se moraš pripraviti.
in ja v starih časih so psice preživele brez prehranskih dopolnil in superduper briktov. Če so.  In v starih časih psici brez prehranskih dopolnil in superduper briketov niso pustili vseh mladičev - celo rodovniškim so pustili od 4 do največ 6 mladičev, ostale pa pobili. Ker jih več ob hrani, kakršna je bila na voljo takrat, ni mogla prehraniti, ne da bi se izčrpala. Pri nerodovniških pa itak skoraj nihče ni pustil več kot dva mladiča - ki ju je lahko psica komot spravila gor tudi brez dohranjevanja. O tem, da so bili pogini celih legel zelo pogosti, bolezni pa so na vsakih par let pobrale vse mlade in oslabele pse po naselju.
Pa se ni nihče zaradi tega razburjal.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #11 : torek, 16.07.2013 : 21:11:44 »

A da gredo mladiči pri 7 tednih prvič iz stanovanja je za vas dobra socializacija?  Huh Roll Eyes (ali pa si samo jaz to malo drugače predstavljam)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : sreda, 17.07.2013 : 13:38:39 »

Ninnč je zahtevala izbris in je kot uporabnik izbrisana.
Logiran

MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #13 : sreda, 17.07.2013 : 14:24:32 »

o s/k so drugi dovolj povedali, tudi jaz ne podpiram s/k

Pa saj se prav za glavo držim.... veterinarski tehnik to be, pa mirno izjavi, kaj si misli o S/K.
Ja pa kako pa naj pričakujemo pomoč stroke, če ima že v osnovi tako odklonilen odnos do te problematike. Marija pomagej vsem žvalem, pa nam, ki bomo za te živali skrbeli, če bodo takile zanje skrbeli.
Logiran
cici.bobnar
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #14 : sreda, 17.07.2013 : 14:55:52 »

Ja MaksiMaša, raje vidim da psico čuvajo med gonitvami in jo imajo na povodcu, kot pa da jo brez potrebe spravljajo v narkozo in s tem v nevarnost, ter da ji s takimi posegi krajšajo življenje, poleg tega je pa vse preveč psov po s/k ki so predebeli, komaj dihajo, se komaj premikajo... Problem nastane ko lastnik ne pazi, če psico čuva je sterilizacija popolnoma nepotrebna in zapravljanje tako denarja kot tudi časa.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: mladički imajo vsak dan drug kakec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines