mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:26:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: T-celični limfom
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: T-celični limfom  (Prebrano 6736 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lucy2009
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : petek, 26.07.2013 : 11:42:48 »

Pozdravljeni!

Imam boxerko, letos aprila je dopolnila komaj 4 leta. Pred slabim mesecem je nehala jesti in piti,dajale so jo slabosti, kasneje pa se je pojavila še črna driska. Ker v nekaj dnevih zdravila niso delovala,rtg nič pokazal, so predlagali 'odprtje' na podlagi suma na tujek v prebavnem traktu. In na mojo veliko žalost, namesto tujka, odkrili sklop občrevesnih nabreklih žlez v velikosti orehov, ki so čisto stisnili črevo, da je prišlo do mehanske zapore. Po analizi je prišla potrditev, da gre za najhujšo obliko limfoma, najagresivnejšo. Od tistega dneva ima predpisano terapijo z medrolom,dejstvo pa je, da ni rešitve.
Po 4 tednih njeno stanje niha,en dan je zelo slaba,ne je,pije po malem, črna driska je stalnica že slab teden,dlesni bledijo,drugi dan je spet boljša,poje nekaj malega,še to vglavnem kuhano piščančje pusto meso,da bi vsaj drisko poskusili vsaj ta čas odpraviti itd...še vedno pa se vsakega obiska veseli, žogica jo tudi še zanima,čeprav ne toliko za igro,kot to da jo čuva,skratka,nekaj 'življenja' še kaže,čeprav je že prava suhica. Iz 30 kg,kijih je imela aprila,jih ima zdaj samo 22, če ne že manj.  Sad

Na vas se obračam po nasvete in vaše izkušnje,ker sem že čisto zmešana. Nekateri mi pravijo, naj ji pomagam na oni svet že zdaj,ko je še pri vsaj malo močeh,ker bo potem zanjo slabše. Najbrž jo tudi kaj boli,ampak ne pokaže. Večinoma dneva odleži (res , da je tudi vročina najbrž kriva). Ne vem kdaj je pravi čas, da ji pomagam,marsikaj sem prebrala in vem, da bi mogla sama to vedeti,ampak imam stalno občutek, da mi ona sporoča, da še ni pripravljena,na momente pa , da trpi........bojim se, da jo s čakanjem (ker gre za dneve,mogoče tedna-glede na to, da ne je) pripeljem do mučne smrti......

Kakršenkoli nasvet mi bo prišel prav, da se bom vsaj bolje (kolikor se sploh da bolje) počutila,ker se že ves ta čas samo z njo ukvarjam in se bom kolikor bo treba,ker bi zanjo naredila vse,vse drugo sem dala na stran,saj bo drugo še tukaj, ko nje ne bo več  Cry Kako kruta je ta nemoč!!!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1 : petek, 26.07.2013 : 17:28:13 »

Res mi je zal, da vas je to doletetlo.  Sad

Nasveta kdaj je pravi cas ti zal ne mormeo dati, sploh ne prek foruma. Ti psicko poznas, jo vidis in iz tega lahko potegnes neke zakljucke koliko v danem trenutku ima od zivljenja. Dejstvo je, da je prognoza infaustna in da gre res za vprasanje tednov, v najbojsem primeru mesecev, v slabsem pa dni ...
Poskusi ji ta cas narediti cim bolj prijeten - kar se hrane tice - poskusi najti nekaj kar bo pojedla. Brez hrane, oz. s tako malo hrane vama v nobenem primeru ne ostane veliko casa, pa tudi zaradi zdravil bi bilo zelo dobro, da cim vec je. Poskusi z mletim mesom, macjo hrano, lahko pri veterinarju vzames a/d, jogurtom ...

Kdaj tocno bo prisel pa tisti trenutek, bos pa res videla sama. Ko pride ... ves. To, da se prej sprasujes ali je ze ali se ni cas, je pa normalno. Vsi smo sli cez to. Mogoce ti bo lazje, ce se skusas vziveti v njo in na vse skupaj pogledati z njene plati, svoja custva pa cim bolj izklopiti.

Zelim vama, da cim lepse prezivita cas, ki vama je se ostal.  Kiss
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2 : petek, 26.07.2013 : 17:54:35 »

V celoti se strinjam z majo01.

Poskusi psički narediti preostanek življenja čim lepši. Razvajaj jo z dobro hrano in družbo tistih, ki jih ima rada. Če imaš občutek, da se ona še ne bi poslovila, imaš zagotovo prav - ti jo pač najbolje poznaš. Predvsem pa poskusi ne biti preveč žalostna (- zelo težko, saj vem... Undecided) - ker psička čuti tvoje razpoloženje. Pogovarjaj se z njo, v tej vročini je ne sili na sprehod (razen čisto na kratko) itd. - skratka, preživita čim lepši čas skupaj, dokler bo trajalo.

In seveda - drži se!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lucy2009
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 27.07.2013 : 13:24:55 »

Hvala vama.
Danes je moja kokica zaspala za vedno. Sad
Ker je od diagnoze do danes šlo vse tako hitro in to pri njenih samo 4 letih, me je toliko bolj potrlo. Sicer pa itak nismo nikoli pripravljeni Sad
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4 : sobota, 27.07.2013 : 13:54:34 »

 Lucy2009, zelo mi je žal za tvojo izgubo  Cry drži se! Sedaj je nič več ne boli, je srečna, vesela, zdrava in razigrana in čuva tebe... Kiss
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 27.07.2013 : 14:02:32 »

Moje sožalje, Lucy2009  Cry
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #6 : sobota, 27.07.2013 : 14:47:06 »

Lucy, moje sožalje.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #7 : sobota, 27.07.2013 : 15:53:58 »

 Cry  Sožalje.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #8 : sobota, 27.07.2013 : 17:22:52 »

Moje sožalje.  Cry Cry Cry
Naredila si točno tako, da je bilo prav. Ne oziraj se nazaj, naj ostanejo le lepi spomini.

Tvoja bokserka zdaj z vsemi kužki in mucami čez mavrico veselo teka brez bolečin in bdi nad tabo.
In je ponosna nate.
In je vesela, da je bila tvoja kužika.  Kiss Kiss Kiss
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #9 : sobota, 27.07.2013 : 18:14:11 »

Moje sozalje Sad Posiljam en velik objem.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #10 : sobota, 27.07.2013 : 18:19:25 »

Zal mi je.  Sad

Drzi se.  Kiss
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #11 : sobota, 27.07.2013 : 18:23:12 »

Lucy2009, iskreno sožalje Cry
Hudo je, ko gre za takole hitro bolezen, hudo je, ko gre za kaj bolj počasnega, najhuje, ko gredo na hitro mladi psi. Tvoja bokserka je šla premlada, kot je šla za osteosarkomom premlada moja doga. Drži se, naredila si zanjo vse, kar je bilo mogoče.
 objem
Logiran

Kejt
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 501


WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 28.07.2013 : 11:47:02 »

Lucy2009, sožalje  Cry
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #13 : nedelja, 28.07.2013 : 15:54:15 »

Lucy2009, sožalje  Cry
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: T-celični limfom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines