mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:03:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: psička ne je, čudno diha
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: psička ne je, čudno diha  (Prebrano 6755 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kamilica
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : nedelja, 22.09.2013 : 00:33:47 »

Pozdravljeni.

Teden časa imamo 2 in pol mesečno psičko pasme yorkshire terier. Takoj ko smo jo dobili, smo zaznali čuden vonj iz ušes. Čez dva dni smo jo peljali k veterinarju in izvedeli, da ima vnetje ušes. Smo dobili antibiotik, veterinarka pa nas je pomirila češ da ni to "nič takega", tako da smo bili dokaj mirni. Rekla je tudi, da jo lahko kljub temu normalno vozimo ven, da opravi potrebo. Vendar so se začele pojavljati težave. Ne vemo, koliko nas mora skrbeti in ali je vse skupaj sploh povezano, zato bi nujno potrebovali kakšen nasvet.
Psička že 2 dni zaporedoma zjutraj ni hotela nič jesti in se hrane ni dotaknila do 2h popoldne, ves ta čas je le ležala v svoji košari. Nato je normalno pojedla preostala dva dnevna obroka, se igrala in bila živahna. Je možno, da to zanjo pomeni občutno premalo hrane? Poleg tega je včeraj zvečer začela čudno dihati...najprej je slišati kot bi se dušila, potem pa zakašlja kot bi hotela bruhati, vendar še nikoli ni "prišlo nič ven". Kaj naj storimo? Jo moramo takoj odpeljati k veterinarju? Je sploh prav da jo vozimo ven z vnetjem ušes?

Že vnaprej hvala za odgovore Smiley
Logiran
kamilica
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 22.09.2013 : 01:08:34 »

Yorkshire Terier (mini)
11 tednov stara
Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 22.09.2013 : 09:23:01 »

Jaz bi peljala k veterinarju, no vsaj jaz sem našega ko je nekaj pokašljeval, ker smo se vstrašli, da ima kužni kašelj, na srečo ga ni imel.
 Zato previdnost ni odveč, sploh pri tako mladem psu, k veterinarju
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #3 : nedelja, 22.09.2013 : 11:00:11 »

Z vnetjem ušes jo lahko voziš ven, seveda pa v času okrevanja ne pretiravaj z dolžino sprehoda.

Meni se to, da mladič ne je in da do 2h samo leži v košari, ne zdi normalno. Ste se obrnili na vzreditelja? Je bila razglistena? Je morda pojedla kakšno kost? Če se pes duši, ne glede na to kako dolgo to traja, bi ga jaz takoj peljala k veterinarju.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4 : nedelja, 22.09.2013 : 11:11:36 »

Imate rodovnik psicke? So med predniki kdaj bile kaksne podobne tezave? Kaj pravi vzreditelj? Ali psicka sploh ima rodovnik ali je "cistokrvna brez rodovnika"?

Jaz bi jo sicer vsekakor takoj jutri peljala k veterinarju.

Z vnetjem uses gre pa seveda lahko ven.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #5 : nedelja, 22.09.2013 : 16:23:45 »

Vsekakor k veterinarju. Tako majhen mladič ne bi smel imeti toliko težav, tudi nezainteresiranost za hrano ni dober znak - pa čeprav pravite, da je kasneje sama jedla.

Ali je bila psička pri vzreditelju prvič cepljena proti kužnim boleznim (in kdaj)? To sicer nima zveze z ušesi, je pa prav tako pomembno.

Kako je z ostalimi psički iz legla, ali so vsi zdravi? Tudi te informacije bi bilo dobro pridobiti...

- Aja, pa še nekaj: 'mini' yorkshirski terierji NE OBSTAJAJO. Bojim se, da se pred nakupom niste prav poglobljeno pozanimali o pasmi in v tem primeru je seveda možno, da vam je nekdo prodal bučke za lep denar.  Undecided   
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #6 : nedelja, 22.09.2013 : 17:02:07 »

Težave z želodcem zaradi antibiotikov so seveda možne (če dobiva antibiotike za pojest), če nima nekih stalnih težav z dihanjem, ampak je šlo za enkraten dogodek, pa gre lahko za t.i. revese sneezing. Našima se to občasno dogaja.
Vseeno pa preverite vse, kar so vam svetovali v zgornjih postih, saj ni nujno, da je v leglu prejela vso potrebno veterinarsko oskrbo in za vsak slučaj jo še enkrat peljite k veterinarju.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #7 : nedelja, 22.09.2013 : 19:35:11 »

Glede na to, da govori o "mini yorkiju", ki seveda ne obstajajo, predvidevam, da pojma nimajo kaj imajo doma in iz kakšnega legla. Jaz bi šla zelo hitro na en temeljit pregled h kakšnemu malo boljšemu veterinarju z izkušnjami.
Logiran
kamilica
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 22.09.2013 : 23:44:29 »

Vemo da pasma mini yorkshirskih terierjev ne obstaja, so pa nekateri dosti manjši od drugih ker so skozi leta nastali z umetno selekcjo in križanjem manjših "primerkov". To nam je povedala tudi sama vzrediteljica (ki pa nam trenutno ne more nič pomagati, ker je v tujini in ni dosegljiva). Tisto mini (če ste opazili je v oklepaju, ravno zato ker vemo da ne spada k pasmi), smo včeraj dopisali zato, ker psička spada med tiste z nekoliko manjšo rastjo in je že za mladička dokaj majhna in lahka. Zato nas tudi bolj skrbi, da bi kaj lahko bilo zanjo hitro usodno.

Psičko je sicer dušilo le del noči, pa smo jo danes zjutraj vseeno za vsak slučaj odpeljali k dežurnemu veterinarju. Ni odkril nič posebnega, tako da je rekel, da gre verjetno le za lažji prehlad, ki se je razširil iz ušesk. Vročine ni bilo, tako da je bil mnenja da bi moralo vse kmalu samo od sebe miniti. (Je tista stvar s prenosom iz ušes verjetna? Za reverse sneezing sem preverila posnetek na internetu, pa se mi ne zdi da bi zvenelo podobno.) Stvari so se danes sicer res umirile, psička je danes že veselo pojedla vse svoje 3 obroke, normalno zunaj opravila veliko in malo potrebo. Tudi kašlja ni bilo. Upamo da bo zdaj vse v najlepšem redu in da je bil vse skupaj le lažen alarm in naša prehitro zagnana panika.
V vsakem primeru hvala za pomoč.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #9 : nedelja, 22.09.2013 : 23:54:39 »

kamilica
Imate rodovnik psicke? So med predniki kdaj bile kaksne podobne tezave?
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #10 : torek, 01.10.2013 : 17:15:19 »

kamilica,

a je sicer psička cepljena proti kužnim boleznim in kdaj je bila nazadnje razglistena?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: psička ne je, čudno diha
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines