mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:24:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Prizadeti otrok si želi pasje družbe
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prizadeti otrok si želi pasje družbe  (Prebrano 23227 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #45 : četrtek, 13.10.2005 : 11:49:51 »

Kast, ali vaša psica živi z otroci? Tudi moja psica ni primerna za otroke. Ji ne zaupam. Je preveč štorasta. Ampak če bi od malega živela z otrokom, bi se na njega navadila. Tako kot se je navadila, da mora biti nežna s 6 kilskim zekotom. Ker z njim živi že od malega.

Doma imamo 2 velika psa in oba sta sposobna prespat cel dan. Brez sprehodov. Oba sta aktivna takrat, ko smo aktivni mi. Če smo bolni, sta psa mirna. Odvečne energije ne sproščata na negativen način. Tudi moja psica je še otročja-ko sem jaz otročja. Drugače je mirna.

Geri, če ni prostora, potem velik pes resnično odpade. Upam pa, da res ne bodo obupali. Mogoče bo pa le nekoč bolje Wink

Z vsem se strinjam s tabo. Od starosti enega leta živimo v hiši z otrokom (sin ima dobri dve leti) in njufko, a v vsem tem času se ni navadila, da mora pazit, ko gre mimo njega. No saj zdaj res ni več problem, ker mali ve in se zna sam ulovit!
Ko sva hodila oba v službo in smo jo vozili prvo leto v varstvo, kjer je bila tudi deklica stara tri leta, lahko rečem, da njufka živi oz. je med otroci že od samega začetka.

Naši psici zaupam, če jo pustim s sinom, razen na kakem stopnišču ali kakšni drugi nevarni situaciji, kjer bi se otrok lahko poškodoval, mi ni vseeno.

kakor je že Geri napisala, ima družina prizadetega otroka, ki tudi težje hodi, zato predvidevam, da recimo če bi se njufko in otrok srečala na npr. vhodu v prostor....bi tak velik pes otroka, ki ne lovi dobro ravnotežja mimogrede lahko prevrnil.

Je pa verjetno odvisno tudi od samega psa, naša se ni navadila biti pazljiva, čeprav velja za njufkote, da se lahko tudi tega navadijo, kot se je tvoja psica.

lp
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #46 : četrtek, 13.10.2005 : 12:19:16 »

Glede na napisano mislim, da nima vec smisla ugotavljati katera pasma naj bi bila najbolj primerna! Niso se odlocili za psa, kar se mi zdi najbolj pomembno!

Se vedno priporocam, da naj se otroka pocasi navaja na pse ... macek vseeno ni isto kot pes ... Agnes se je veckrat ponudila, da pripelje svoja prijazna kuza ... to bi bila po moje najboljsa moznost. Otroka naj se na psa navaja vsaj 1x na teden, sele potem bojo ugotovili kaj in kako ... seveda pa pri takem otroku verjetno tezko prides do zakljucka pred doloceno preteceno dobo. Po moje bi kako leto vsakotedenskega navajanja sele pokazalo kako in kaj!
Sem prepricana, da so se starsi zelo pametno odlocili in naj na psa pocakajo, ko bo otrok primeren zanj in ko bodo predvsem sami sposobni prevzeti to odgovornost. Cez leto ali vec, naj se pa odlocijo za psa ... takrat bodo tudi ze vedeli kaj je za njih najbolj primerno ... sem skoraj prepricana!

Upam, da se bojo odlocili za tako "terapijo", pa ceprav tako "privat" .... kaj pri nas nimamo takih terapij nikjer? Mislim, da se to ze kje prakticira, se bi bilo potrebno pozanimati.

Se vedno pravim, da so naredili zelo prav! Cheesy

Lp, Ursa
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #47 : torek, 18.10.2005 : 10:38:41 »

Agnes se je veckrat ponudila, da pripelje svoja prijazna kuza ... to bi bila po moje najboljsa moznost.

Žal niti te možnosti zaenkrat nočejo ker se bojijo da bi ob premočnem stisku otroka pes ugriznil.. čeprav sem jim skušala dopovedati nič ne pomaga. Te pomisleke imajo od kadar je njihova mačka otroka opraskala- zgodilo se je prvič, pa jo že dolgo imajo. Bilo je tako da je otrok zelo močno stisnil muco za trebuh, muca se je obrnila in... zgodilo se je tako hitro in medtem ko je nežno muco božal da si starši niti mislit niso mogli da se bo kaj takega zgodilo Sad Sedaj se bojijo ker se to do sedaj še ni zgodilo.

Lp, Mojca
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #48 : torek, 18.10.2005 : 12:27:14 »

Starši otroka najbolje poznajo in če so ugotovili, da žival ni najboljša izbira, potem ne vem, zakaj vsi rinete z glavo skozi zid.
Stabilen karakter psa gor ali dol, pes ni igrača! Ne za zdravega, ne za prizadetega otroka!

In če otrok tako dela z mačko, bo enako tudi s psom.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #49 : torek, 18.10.2005 : 12:37:15 »

Starši otroka najbolje poznajo in če so ugotovili, da žival ni najboljša izbira, potem ne vem, zakaj vsi rinete z glavo skozi zid.
Stabilen karakter psa gor ali dol, pes ni igrača! Ne za zdravega, ne za prizadetega otroka!

In če otrok tako dela z mačko, bo enako tudi s psom.

Hehe, Yo, ti meni besede izpod testature jemljes.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #50 : četrtek, 03.11.2005 : 21:39:03 »

Ja YO ampak mnenje, kaj mislimo pa vseeno lahko izrazimo, ali ne???In tudi lahko povemo kaj se nam zdi, da bi bilo najbolje. Mogoče se bo pa našel tukaj gor še kdo s podobnim problemom in bo vse to z veseljem prebral.

Bina: Nimam nič proti velikim psom, ampak nekako si ne predstavljam kako se bernardinec stlači v naročje majhnemu otroku Shocked. Pa tudi vem, da niso vse majhne pasme primerne. Enkrat sem se pogovarjala s Petro, ki se pri nas ukvarja s pet terapijo in je omenila, da se ji zdi, da je zelo pomembno, da (sicer je šlo v pogovoru za starejše ljudi) ljudje lahko vzamejo psa v naročje in tudi, da so boljši rezultati. 


Lep pozdrav, Ivana
Logiran
Julie
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


« Odgovor #51 : petek, 09.12.2005 : 16:26:36 »

Po mojem je pes dobra odločitev Smiley. Dobro bi bilo, da je majhen in da je psička, bolj je umirjena. Morda višavski  terier,jazbečar Wink Wink Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #52 : petek, 09.12.2005 : 17:19:32 »

pujsek, koliko pa ves o karakterju visavca ali jazbecarja, da predlagas v tej temi taksno izbiro? Imas izkusnje z njima? Imas izkusnje s prizadetimi otroci? Pri izbiri psa zagotovo ni mogoce gledati le na velikost.
Nekoliko neodgovorno po mojem mnenju in upam, da tisti, ki potrebujejo nasvet pri izbiri, ne bodo vzeli tega povsem zares.
Logiran

linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #53 : petek, 09.12.2005 : 17:19:54 »

Morda višavski  terier, ...

No, tole pa pove, kaj kdo ve o sami pasmi!!!

Visavki terier je pes, ki ni primeren za otroka ... to je splosno znano, so pa verjetno tudi kaksne izjeme! Ampak naceloma drzi! Vec o visavskem terierju si lahko preberes v opisu pasem!
Zahodnovisavski beli terier

Kopiram:
Odnos do otrok: Neprimeren za zelo majhne otroke. Dober družabnik večjim otrokom.

Prizadeti otroci so pa kot zelo majhni otroci, tudi ko niso vec dojencki. No, seveda je odvisno od prizadetosti.

Ce bi se slucajno odlocili za psa (glede na napisano, so se odlocili kar prav), sem vsaj za srednjo velikost - mu tezje kosti polomi (da boste bolj nazorno vedeli zakaj)!

Lp, Ursa

PS: Pujsek, pa brez zamere! Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #54 : petek, 09.12.2005 : 18:32:47 »

Ja YO ampak mnenje, kaj mislimo pa vseeno lahko izrazimo, ali ne???In tudi lahko povemo kaj se nam zdi, da bi bilo najbolje. Mogoče se bo pa našel tukaj gor še kdo s podobnim problemom in bo vse to z veseljem prebral.

Bina: Nimam nič proti velikim psom, ampak nekako si ne predstavljam kako se bernardinec stlači v naročje majhnemu otroku Shocked. Pa tudi vem, da niso vse majhne pasme primerne. Enkrat sem se pogovarjala s Petro, ki se pri nas ukvarja s pet terapijo in je omenila, da se ji zdi, da je zelo pomembno, da (sicer je šlo v pogovoru za starejše ljudi) ljudje lahko vzamejo psa v naročje in tudi, da so boljši rezultati. 


Lep pozdrav, Ivana

Ivana, ne vem, koliko imaš izkušenj s prizadetimi otroci in sodelovanjem pes : otrok. Jaz vsekakor lahko stojim za svojim mnenjem, saj mi je problematika oz. praksa na tem področju poznana.

Lp, Yo
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #55 : petek, 09.12.2005 : 18:43:35 »

Linchahich: Psa ne bodo sploh vzeli.. vsaj še par let ne.. verjetno pa nikoli. Tudi nobene druge živali ne. Mačko bodo seveda obdržali saj je že veliko časa pri njih, se pa otrok igra z njo samo pod nadzorom. Žal se je izkazalo tako da pes ne bi bil dobra izbira in na srečo starša to upoštevata. Prav zato sta spraševala po nasvetih ker nočeta živali na poskus ki potem zaradi težav leti na cesto. ČE bi se več ljudi pozanimalo pred nakuipom...
Je pa tema res zanimiva, napisanih pa je bilo veliko koristnih napotkov tako da upam da bodo komu koristili.

Lp, Mojca
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #56 : petek, 09.12.2005 : 20:43:15 »

Vem, Geri, vem kako so se odlocili ... in jim dajem cisto prav!!! Smiley
PS: Lahko da si mislila koga drugega ... jaz njihovo odlocitev ze ves cas pozdravljam!!!

Lp, Ursa
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #57 : nedelja, 11.12.2005 : 17:23:49 »

Ce bi se slucajno odlocili za psa (glede na napisano, so se odlocili kar prav), sem vsaj za srednjo velikost - mu tezje kosti polomi (da boste bolj nazorno vedeli zakaj)!

Linch: samo na tole sem se nanašala.. ne na to ali podpiraš ali ne Smiley Sem hotela samo pojastniti da te možnosti (99%) ni. In seveda opozorit koga ki bo mogoče to temo bral pred tem da je potreben resničen razmislek.

Lp, Mojca
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #58 : nedelja, 11.12.2005 : 18:03:02 »

Še nekaj bi dodala: »prizadeti otrok« je zelo širok pojem. Če bi želeli zares svetovati glede pasme (v mislih imam bodoče primere), bi morali že v osnovi razdeliti naslov – da o tem, da je vsak otrok nekaj posebnega, ne govorimo.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #59 : sreda, 14.12.2005 : 13:38:52 »

Ne vsekakor višavski terier NI primeren za majhne otroke, za prizadete bi rekla, da odvisno od primera do primera, vsekakor pa bi si upala trdit da tudi NI primeren za starejse ljudi.

Višavec je kljub svoji majhnosti pes z ogromno energije, ki potrebuje odlocno vzgojo in zelo veliko gibanja, prav zato bi ga jaz odsvetovala vsakomur, ki mu tega ne more zagotovit. Enostavno visavec kljub svojegu "lusnemu" izgledu ni pes za "vlacenje po rokah".
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Prizadeti otrok si želi pasje družbe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines