mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:46:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: operacija zob
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: operacija zob  (Prebrano 22834 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #15 : sreda, 17.11.2004 : 13:17:57 »

No fino, ostanek zobka je pa miška odnesla Grin.

Ja, smo dali zobek pod blazino  Grin V zameno je prinesla miška same dobrote  Wink
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #16 : torek, 30.11.2004 : 19:36:16 »

TinaZ še enkrat hvala za spodbudne besede, čeprav sem bila danes vseeno zelo živčna.

Danes smo spulili vse mlečne zobe, ker niso hoteli izpasti. Operiral jo je dr. Pavlica ( dr. Erjavčeve ni bilo). vse je potekalo v najlepšem redu, in ko sem prišla ponjo je bila že razigrana, ker so jo tam vsi po vrsti crkljali. Imajo res dobre anesteziste, ki tudi med operacijo ves čas spremljajo stanje, kar mi je bilo zelo všeč, ker stomatolog lahko nemoteno puli zobe. Skratka, če se še kdo pripravlja na kakšen tak poseg, toplo piporočam Veterinarsko fakulteto.

lep pozdrav,

Urša
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #17 : četrtek, 15.09.2005 : 06:51:23 »

Pozdravljeni!
Naša psička ima okrušen zob. To se ji je zgodilo medtem ko je prenašala skale, saj to enostavno obožuje. Zob je zdaj že potemnel, vendar psička ne kaže nobenih bolečin. Ali bi morali zob izruvati in kaj bi se zgodilo v primeru da ga nebi?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #18 : četrtek, 15.09.2005 : 07:11:27 »

Čim prej pojdi na Kliniko v Mestni Log k dr. Pavlici, ki je nekaksen zobar za pse. Prej poklici, kdaj dela. Ce se bo dalo, bo zob lahko zaplombiral. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #19 : četrtek, 15.09.2005 : 07:26:54 »

Ali mogoče veste koliko stane tak poseg?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #20 : četrtek, 15.09.2005 : 07:54:16 »

Hvalabogu meni tega še ni bilo treba zbedeti (Wink). Pokliči 01/ 477 92 77, se naroči pri dr. Pavlici in še vprašaj za približno ceno. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
fairy
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #21 : petek, 16.09.2005 : 06:22:47 »

Iz opisa je razbrati, da je zob mrtev, zato obstajata 2 možnosti, da se zob izdere ali pa se koreninski kanal očisti in zapolni z neko snovjo, to pa se na koncu zaplombira. To je zelo grob opis, je pa postopek precej zapleten in traja veliko dalj od izdiranja zoba.

Zelo je odvisno za kateri zob gre! Če je to sekalec ali kakšen majhen premolar, ti svetujem, da se odločiš za izdretje, če pa je to grabilec (kaninus) in če je žival mlajša in v dobri kondiciji, svetujem popravljanje zoba.

Je pa popravljanje zoba precej dražje, spet odvisno od teže psa, toda na cca 50.000 lahko kar računaš.

Če mi napišeš za kateri zob gre, koliko je pes star kakšne pasme je, ti lahko bolj natančno svetujem.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #22 : petek, 16.09.2005 : 14:45:36 »

Hja...pokliči na 01/4779-277 in se namesto pri dr. Pavlici naroči pri dr. Erjavec. Boljšega strokovnjaka za zobe in kar je z njimi povezanega v Sloveniji ni. Lp
Logiran

Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #23 : petek, 16.09.2005 : 14:57:41 »

Pozdravljeni!
Naša psička ima okrušen zob. To se ji je zgodilo medtem ko je prenašala skale, saj to enostavno obožuje. Zob je zdaj že potemnel, vendar psička ne kaže nobenih bolečin. Ali bi morali zob izruvati in kaj bi se zgodilo v primeru da ga nebi?

Pojdi na predgled k stomatologu v Mestni log in sicer k dr. Erjavčevi, NIKAKOR NE k dr. Pavlici.
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #24 : petek, 16.09.2005 : 20:31:19 »

Pojdi na predgled k stomatologu v Mestni log in sicer k dr. Erjavčevi, NIKAKOR NE k dr. Pavlici.

Kljub prejsnjim postom se moram strinjati s Primavero. Zame je dr. Erjavceva naj naj. Ce se le da pojdite k njej.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #25 : petek, 16.09.2005 : 20:39:19 »

Se pridruzujem mnenju Primavere in Sassy- dr. Erjavceva je tudi za nas NAJ, NAJ  Kiss Poleg odlicne strokovnosti je tudi veterinarka, ki zna pomiriti se tako zaskrbljenega lastnika, npr. mene, ki sem zaradi narkoze tezila in tezila  Wink Operacija zobka je pri taki veterinarki res neproblematicna zadeva... Priporocam!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #26 : nedelja, 30.04.2006 : 18:12:23 »

Pozdravljeni!
Naša psička ima okrušen zob. To se ji je zgodilo medtem ko je prenašala skale, saj to enostavno obožuje. Zob je zdaj že potemnel, vendar psička ne kaže nobenih bolečin. Ali bi morali zob izruvati in kaj bi se zgodilo v primeru da ga nebi?
za puljenje zoba sem jaz v vseh treh primerih dala med 25 in 30 000 (40 kg pes)

če je zob odkrušen in ne dela težav, potem se največkrat tak zob pusti...
lahko pride do težav, npr. granolom. jaz sem odkrušene zobke vedno pustila, oziroma redno pregledovala.

ravno včeraj je bila oxa na operaciji.
podočnik, kateri je bil že 2x plombiran, a neuspešno, smo pustili pri miru, ga nismo odstranili.
je pa šel ven odkrušen kočnik, kateri je začel delati velike težave...
en sprednji sekalec, ki je tudi odkrušen smo pustili not, oba sekalca zraven pa - enega smo nekaj časa nazaj že pulili , en je pa potemnel že od majhnega, ko si ga je odkrušila Roll Eyes Roll Eyes
drugače ima lepe zobe, veterinar jo je pohvalil, samo vse si odkruši Tongue, pa mi ni jasno od kje...

lp
Teja&Oxa
Logiran
fairy
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #27 : petek, 05.05.2006 : 22:58:26 »

Teja,

"če je zob odkrušen in ne dela težav, potem se največkrat tak zob pusti..."

Se ne strinjam.....ni dovolj, da okrušene zobe redno pregleduješ, razen, če imaš v mislih, da jih daš slikati  z rentgenom in ocenti njihovo stanje, sicer ne veš, kaj se dogaja ob korenini in to je mesto težav pri zlomljenem zobu.
Najprej je potrebno razjasniti, kaj sploh pomeni okrušen zob. Če je res okrušen samo en majhen del sklenine, to se zgodi zelo redko, je manjša nevarnost, da bo prišlo do komplikacij. Kadar manjka sklenina in dentin, takrat je nevarnost odmrtja pulpe večja, ker je dentin sestavljen iz sistema kanalčkov katerih premer je večji od premera bakterij. To pomeni, da lahko bakterje skozi kanalčke pripotujejo do pulpe, povzročijo vnetje, ki se lahko nadaljuje z nekrozo, granulomom, abscesom, vnetjem kosti....
Zgoraj omenjeni scenarij je neizogiben, kadar je zob odlomljen tako, da je zobna pulpa neposredno izpostavljena okolju ustne votline.

Zelo me čudi, da praviš, da je veterinar pustil zob, ki je bil že 2x plombiran pri miru, predvidevam, da imaš v mislih grabilec (veliki zob), podočnikov pes nima :-). To je namreč eden izmed najpomembnejših zob in če je pulpa mrtva, bi bilo vsekakor smiselno koreninski kanal očistiti in ga napolniti s primernim materialom, zob pa zaplombirati. Kaj bosta pa z veterinarjem čakala? Da bo prišlo do resnih težav? Po mojem mnenju bi bilo na mestu popraviti zob v tej anesteziji in se izogniti naslednji. Sicer pa iz opisa ni čisto jasno, zakaj je bil zob plombiran. Kako pa je zgledala korenina na rentgenu? Ob tem se je potrebno zavedati, da je vneta pulpa, granulom, absces.... boleče stanje in zakaj ne bi obvarovali psa pred tem?
Strokovno je, da veterinar opozori na možne komplikacije kadar so zobje zlomljeni in predlaga ustrezno zdravljenje, je pa res, da se na koncu lastnik odloči, kaj je pripravljen narediti za psa.

Lp, Fairy
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #28 : sobota, 06.05.2006 : 07:56:46 »

Po natančnejšem pregledu sem ugotovila, da ima naša več zob odkrušenih, ker ves čas prenaša kamne.

Citat
Zelo me čudi, da praviš, da je veterinar pustil zob, ki je bil že 2x plombiran pri miru, predvidevam, da imaš v mislih grabilec (veliki zob), podočnikov pes nima :-). To je namreč eden izmed najpomembnejših zob in če je pulpa mrtva, bi bilo vsekakor smiselno koreninski kanal očistiti in ga napolniti s primernim materialom, zob pa zaplombirati.


No eden izmed grabilecv  Grin je na pol odkrušen in je čisto temno rumen. Psička sem dala sterilizirati in sem veterinarja vprašal, če bi še zobe popravili, pa je rekel da nima smisla...prvi kamen pa bi bilo vse enako. Roll Eyes

Pri ostalih zobeh pa je odkrušen le majhen del sklenine.
Logiran
fairy
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #29 : sobota, 06.05.2006 : 20:19:42 »

Mojčica, jaz se s tvojim veterinarjem nikakor ne morem strinjati, še posebno, če praviš, da je pol zoba odlomljenega? Prav razumem? Se strinjam, da je možno, da se zob ponovno zlomi, vendar  se takega (mrtvega) zoba nikakor ne pušča odprtega. Bolje je zob izdreti kot ga pustiti. In vedno moraš imeti v mislih, da se bo žival postarala in bo mogoče (verjetno) ta zob pričel povzročati težave šele takrat. Lahko bo imel pes takrat še druge bolezni, pa bo anestezija mnogo bolj nevarna.

Če je veterinar odklonil zobni poseg, ker ni želel kombinirati oparacije trebuha in zobnega posega, potem je ravnal pravilno. Na vsak način bi te pa moral opozoriti, kaj zlomljen zob pomeni in ti razložiti, kaj se v tem primeru svetuje. Svetovati, da tak zob nima smisla popravljati, je žal nestrokovno. Je možno, da se tvoj veterinar na zobe ne spozna in se je na ta način izognil posegu, za katerega mogoče nima niti opreme niti znanja? Če je tako, bi bilo prav, da bi ti svetoval veterinarja, ki se s tem ukvarja.

Pa še to, zelo je pomembno, kako se zob plombira, da je manj možnosti ponovnih zapletov.

Ne vem, mogoče se ne strinjaš z mojim mnenjem?

Lp, Fairy
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: operacija zob
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines