mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:25:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: prestrašen najdenček
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: prestrašen najdenček  (Prebrano 5126 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
najdenček
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« : četrtek, 07.11.2013 : 15:20:39 »

Pozdravljeni,
včeraj smo med poljskimi potmi najdli odvrženega 2 mesečnega mešančka( veterinar pravi da malo z labradorcem), psiček je bil verjetno že več dni prepuščen sam sebi.
Danes ponoči je veliko jokal in lajal čeprav je spal ob moji postelji, je zelo prestrašen. Skozi išče blližino nekoga.
Odločili smo se da psička obdržimo in se z veterinarjem že dogovorili za cepljenje in čipiranje.
Potrebovala bi pomoč kako psička navaditi na samoto in spanje, ter kdaj naj ga peljem na sprehode?
Prosim za pomoč.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 07.11.2013 : 17:33:26 »

Najdbo (zavrženega) psa je po zakonu potrebno v 24h urah javiti pristojnemu zavetišču, potem pa se lahko tudi z njimi dogovarjate, da bo pes v vašem začasnem skrbništvu.

Vsekakor ni nič čudnega, da je bil prvo noč nemiren, glede na izkušnje, ki jih je imel, umiril se bo, ko vam bo začel zaupati. Vsekakor gre lažje z navajanjem na bivalno kletko, v kateri se bo (ob pravilnem navajanju nanjo) počutil varnega (lahko se jo v začetku tudi pokrije z rjuho), pa tudi sobne čistoče se bo tako hitreje navadil, ker psi ne spijo radi na polulanem. Ko bo vzel kletko za svojo spalnico, pa bo v njej tudi lažje preživel čas vaše odsotnosti. Upam, da vam je dal veterinar tudi napotke kako in kolikokrat hraniti tako mladega psa.
Takšnega mladička še ni potrebno voditi na sprehode, potrebno pa ga je voditi na 2-3 ure ven, da se uči opravljati potrebo zunaj hiše (stanovanja), vsekakor pa vedno takoj po spanju, igri in kmalu po hranjenju.  Priporočljivo pa je tudi, da mu tam kjer se v stanovanju polula, nastavite plenično podlogo, ker lužice v začetku pač bodo. Ampak največ je vsekakor odvisno od vas.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #2 : petek, 08.11.2013 : 07:20:31 »

Najdbo (zavrženega) psa je po zakonu potrebno v 24h urah javiti pristojnemu zavetišču, potem pa se lahko tudi z njimi dogovarjate, da bo pes v vašem začasnem skrbništvu.
Tole bi vam jaz toplo priporočila. Namreč, če problema ne prijaviš tudi uradno, potem je tako, kot da sploh ne obstaja.

Pod temo "Vzgoja" imate cel kup uporabnih informacij glede navajanja na sobno čistočo/sobni boks, hranjenja, vzgoje mladička.
Razmislite tudi o obisku pasjih igralnih uric v kakšni dobri pasji šoli. Inštruktorji so najboljši vir informacij in vam bodo sproti pomagali reševati kakršnokoli težavo boste že imeli.
Pa srečno in veliko veselja z malo kepo!  Smiley Kiss
Logiran
najdenček
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 14.11.2013 : 09:03:40 »

Najlepša hvala za odgovore.
Naš Laki je zdaj čipiran in cepljen. Že sliši na ime in tudi NE že pozna. Spi tudi že sam.
Malo imamo težav s čistočo, trenutno v naši dolinici kar precej piha burja in je zunaj vse preveč zanimivo da bi si on dal čas za opravit potrebo.
Lula še vedno precej v hiši in to brez opozorila ne glede na to, da ga peljem po spanju in obedu ven.
Smo pa izvedeli da nima niti še 2 meseca, tako da bo tudi to verjetno krivo, ga privajamo.

Lep pozdrav vsem
Logiran
alkaluni
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 14.11.2016 : 14:23:23 »

Pozdravljeni,

Sicer se ne gre za prestrašenega najdečka, temveč za prestrašeno posvoje psicko iz kmetije.

Psicka po imenu Bela je mešanka med zlatim pprinasalcem in bernskim plansarjem, stara je 5 mesecev.

Pred parimi dnevi sva jo z punco pripeljala domov v blokovsko stanovanje z atrijem(prtličje).

Bela je zelo nezaupljiva in glede na videno na kmetiji prii nama zelo nedejavna.

Kako naj se ji priblizam da je ne prestrasim še bol ?
Ali strah s časoma izveni ?
Koliko časa to priblizno traja ?

Hvala lepa za odgovore,

Lp A.M.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: prestrašen najdenček
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines