mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:31:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: Prva pomoč pri poškodbi očesa
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prva pomoč pri poškodbi očesa  (Prebrano 6748 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« : ponedeljek, 19.09.2005 : 17:09:20 »

Mene pa zanima kako ravnati, če si pes poškoduje oko (v gozdu, pri pretepu, mačkovi kremplji...) in se oko naprimer izlije ali je drugače hudo poškodovano?? Kaj storiti v času preden pridemo do veterinarja?
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #1 : torek, 20.09.2005 : 22:33:10 »

Čimprej k veterinarju (dr. Zemljič). Pa menda se ni to zgodilo fabiji? Shocked
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #2 : sreda, 21.09.2005 : 08:48:32 »

neeeee ni se zgodilo fabiji Roll Eyes

Samo informativno me zanima...včasih, ko sem na sprehodu razmišljam o razno raznih traparijah in potem me zagrabi panika, kako bi jaz ravanala... Wink

Ja kako pa ravnati dokler ne prideš do veterinarja?

A ni v takšnem primeru bolje, da greš k čim bližjemu veterinarju? Predvidevam, da je dr. Zemljič na fakulteti in naprimer meni je to precej dlje kot kranj ali šk.loka...
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #3 : sreda, 21.09.2005 : 15:32:34 »

Kadar gre za poskodbo ocesa, ga je treba pokriti s kaksno cisto tkanino (sterilne gaze verjetno nihce ne nosi s seboj), potem pa po najkrajsi poti k veterinarju.
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 21.09.2005 : 20:26:12 »

Tkanina, ki jo daš na poškodovano oko naj bo mokra, da oko vlaži!
Lp K
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #5 : četrtek, 22.09.2005 : 09:44:04 »

dr. Zemljic dela na PrviK - oz. kakorkoli se ze to sklanja Roll Eyes (Zaninovic, po domace).
m.
Logiran
Ollie
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 09.07.2007 : 11:18:34 »

Danes je minil točno en teden od nesreče z mačkom.Kampirali smo na morju v Puli in Ollie je presenetil mačka v našem baldahinu,maček se ni mel kam umaknit in krasp,je Ollie dobil eno konkretno prasko po očesu.Hvala bogu je bila naša soseda veterinarka takoj pri nas in je pregledala njegovo oko.

Če je oko razlito,se takoj vidi in je potrebno nujno takoj v najbližjo veterinarsko ordinacijo!
V mojem primeru "hvalabogu" ni bilo tako hudo je pa imel spraskano roženico,kar se vidi kot mehurček na roženici,psa se more takoj odpeljati v senco oz. temen prostor in šibat do lekarne po antibiotik za oči (mazilo),ker imajo mački zelo umazane krempeljce in ob takih poškodbah rado pride do infekcije.
Zelo pomembno je hitro in mirno reagiranje,brez panike in če oko ni razlito,da se čimprej namaže za antibiotikom,ki prepreči okužbo.Potem se oko maže na vsake 3 ure(jaz sem se prvo noč zbujala in mu mazala oko).Najbolj rizična sta prva dva dni,v katerih s okužba tudi pokaže,če je do nje prišlo (močno zatekanje očesa in gnojni izcedek),zato je zelo pomembno redno mazanje očesa.
Če pa vseeno pride do infekcije pa nič odlašat-takoj k veterinarju.

Ollie je sedaj super,edino malo jeze in strahu pred mački mu je ostalo,kar pa upam,da je samo dobro in da se bo ob naslednjem srečanju vedel malo bolj zadržano! Grin

Mislim,da je tako stvar pomembno vedeti če se odpravljaš na dopust,kjer je primerna vet. pomoč najbrž slabo dosegljiva! Wink
Nevarnost take poškodbe je še posebej v kampih,kjer je polno potepuških mačkov,ki so zelo predrzni! Wink
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #7 : torek, 11.09.2007 : 06:42:32 »

Živjo,

tudi jaz imam eno vprašanje glede oči. Doma imamo mladega hrta in zadnjič smo se srečali z njegovo sestrico, ki pa ima nekaj narobe z očmi, samo lastnike nismo upali vprašati, kaj je narobe, ker nismo sigurni ali to pride od vnetja ali pa od mehanske poškodbe. In sicer, psička je stara 15 mesecev in ima eno oko smo do polovice, je kar nekako zasukano navzgor, pol očesa pa je rdeča koža, ki se je ponavadi ne vidi, če kuža normalno gleda. Vendar mislim, da to ni trenutno, ker je imela pred enim mesecem, ko smo se srečali, že tako oko. Pa še iz tega očesa nič ne teče, ne gnoj, ne solze, nič. Kaj bi to lahko bilo, vem pa, da je bil kužek ob rojstvu normalen.

LP
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #8 : četrtek, 18.10.2007 : 22:18:27 »

Glede na tvoj opis gre najverjetneje za ti. cherry eye oz. po naše tretjo veko. slika

To je potrebno operirati in odstraniti, saj je za psa boleče in moteče.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #9 : četrtek, 18.10.2007 : 22:19:46 »

Tukaj si lahko še malo več prebereš in pregledaš: Cherry eye

lp,
Diana
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: Prva pomoč pri poškodbi očesa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines