mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:24:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Umazane zobke in vnetje dlesni
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Umazane zobke in vnetje dlesni  (Prebrano 5095 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
matey18
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« : četrtek, 27.03.2014 : 16:12:52 »

Pri višavki stari 2 leti opažam na čekanih in pa na zadnji zobeh rjave madeže na čekanih pa tudi rdeče pri dlesnih (glej sliko spodaj). Pes je samo in izklučno samo brikete Acana Adult Dog Jagnjetina & Okanagan jabolko  (zaradi alergije na piščanca). Zadnje čase ji je tudi začelo smrdeti iz ust zato sem nabavil ščetko in pasto ter ji zobe očistil ampak se večinoma težko ali pa sploh ne da spravit dol rumenih madežev. Včasih tudi liže zrak (če temu lahko tako rečemo) kar je verjetno posledica dlesni. Zakaj se ji kljub pravilni prehrani in taki starosti že dogaja to? Imam jo namen peljati k veterinarju takoj ko bo plača pa da ji to saniramo. Mogoče kaki nasveti kaj so vzroki oz kako to preprečiti da se poslabša??

http://shrani.si/f/U/UO/13EEF31x/20140327150546.jpg
Logiran
matey18
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 27.03.2014 : 16:14:33 »

http://shrani.si/f/U/UO/13EEF31x/20140327150546.jpg

Kako lahko popravim post da zmanjšam sliko??
Logiran
matey18
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 27.03.2014 : 16:14:59 »

Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #3 : četrtek, 27.03.2014 : 16:55:11 »

V mesecu marcu pri določenih veterinarjih potekajo brezplačni pregledi zob in dlesni. Poišči seznam sodelujočih veterinarjev ter se dogovori za brezplačen pregled. Poseg, če bo potreben, pa opravi, ko bo plača. Tudi priboljški za žvečenje (bikovke, sušeni uhlji, primerne kosti itd.) se dobro obnesejo.
Logiran
deep
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 27.03.2014 : 19:29:06 »

Občasno hranjenje s surovim mesom (predvsem kakšni vampi se zelo dobro obnesejo oz. vse kar bolj dolgo žvečijo) stanje precej popravi  Smiley
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 27.03.2014 : 21:38:22 »

Po mojih izkušnjah za zobne obloge ni kriva samo hrana, ampak tudi genetika. Moja dva psa jesta enako hrano (večinoma brikete), pa ima eden hude probleme z oblogami, drugi pa le občasno. Načeloma velja, da so briketi boljši od konzervirane hrane, ker se manj prijemljejo na zobe. Na veterini so mi razložili, da je ščetkanje oz. čiščenje z raznimi pastami dobro za preventivo, ni pa preveč učinkovito, če so obloge že nastale. Načeloma naj bi pri odstranjevanju pomagale razne žvake, pri nas se je zelo obneslo glodanje surovih govejih kosti, na katerih se drži še malo veznega tkiva. Glede na to, da ima tvoja psička že nekoliko vnete dlesni, bi bilo verjetno res najpametneje najprej zadevo pokazat veterinarju. Da oceni škodo in svetuje, kako naprej Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Umazane zobke in vnetje dlesni
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines