mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:30:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Izpadanje dlake pri mačku
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izpadanje dlake pri mačku  (Prebrano 27853 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #15 : četrtek, 23.06.2011 : 15:17:11 »

Meni se pa zdi, da so za bolj fine stvari/obleke najboljši močni industrijski lepilni trakovi, tisti za preproge sploh ... krtače delajo svaljke
Za ostalo je pa sesalec ... Lips Sealed Lips Sealed
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 23.06.2011 : 15:50:47 »

Meni se pa zdi zanimivo, kako so me pri tašči motile dlake od psa v lego kockah, sedaj doma imamo pa med kockami kar celega mačka, ne samo dlake. Ja dlake so pa povsod. Sem rabila kar nekaj časa, da sem ugotovila, kako pridejo dlake na pižame (maček ni  spalnici, ko se preoblečejo, jih pa itak takoj pospravim). Muca zleze spodaj v omaro, potem pa po hrbtni strani predalov do najvišjega- tam so pižame od otrok. In mirno spi.

Kocka, moj nasvet je pa tak: Toleranca do umazanije z vsakim otrokom precej zraste. Tako da kar veselo na delo! Se kmalu ne boš več sekirala.

Saj ne da imamo svinjak, ampak včasih se pa res skoraj ne vidi kaj imamo po tleh položeno (zaradi igrač).
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #17 : četrtek, 23.06.2011 : 15:54:13 »

Meni se pa zdi zanimivo, kako so me pri tašči motile dlake od psa v lego kockah, sedaj doma imamo pa med kockami kar celega mačka, ne samo dlake. Ja dlake so pa povsod....
Logiran
Nairwen
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 23.06.2011 : 16:05:06 »

Hvala za nasvete, zgleda, da se bo treba res kar navadit na dlake. Roll Eyes Ah, tako je, brez kosmatinčkov pa itak ne moremo! Smiley
Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #19 : četrtek, 23.06.2011 : 16:11:52 »

Grobo krtačenje večine dlak z ležišč, pregrinjal, tepihov gre imenitno z žično krtačko s kaveljčki. Krasno se nabirajo gor. Za fino dodelavo pa še žametna krtača, kot jo priporoča Cats.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #20 : četrtek, 23.06.2011 : 17:44:09 »

Kocka, moj nasvet je pa tak: Toleranca do umazanije z vsakim otrokom precej zraste. Tako da kar veselo na delo! Se kmalu ne boš več sekirala.
Moja toleranca do umazanije je itak že takih razsežnosti, da me je sram priznat na glas. Tisti izpad prej je bil pa zato, ker sem se psihično pripravljala, da bom danes popoldan doma pospravljala - ekola, je po tavelkem že urejeno - pes pa tudi počesan, dlake posesane, prah in dlake po pohištvu pobrisane, deke s kavča so tudi v stroju in se perejo. Ko bo stroj prazen, grejo pa noter še postle in brisače od Missy Smiley. Mi zdaj veri srečen Roll Eyes
Kako se vsaj delno znebiš dlak v legicah?
Streseš jih iz zaboja na kakšno rjuho in fejst mešaš. Nato kocke previdno pobereš v zaboj, ki ga prej obrišeš z mokro krpo, da odstraniš še dlake iz zaboja, na rjuhi pa ostane svašta dlak. Ni sicer popolno, malo pa pomaga.
Legofrikipress.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #21 : četrtek, 23.06.2011 : 21:13:02 »

Kako se vsaj delno znebiš dlak v legicah?
Streseš jih iz zaboja na kakšno rjuho in fejst mešaš. Nato kocke previdno pobereš v zaboj, ki ga prej obrišeš z mokro krpo, da odstraniš še dlake iz zaboja, na rjuhi pa ostane svašta dlak. Ni sicer popolno, malo pa pomaga.
Legofrikipress.

    Tale forum je res neizčrpen vir informacij - vsak dan se naučim kaj novega! Afro
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #22 : četrtek, 23.06.2011 : 21:50:54 »

Mačje dlake so drugačne od pasjih - visijo v zraku, se usedajo počasi in jih ne moreš kar pobrat po kotih. Zato so na drobno prisotne povsod. Pomaga edino mokra krpa in redno čiščenje, čim manj tekstilnih površin, sesanje, nekaj pomaga, če ima maček svoje površine kjer sedi (povštrček, dekco, posteljico...). Jaz sem kar pridna za čistit, pa si ne delam utvar, da se jih bom kdajkoli znebila, hehe. Imam dve mački, dlaka na pogled čisto podobna, ena pušča ko da misli cel kožuh odložit, druga pa skoraj nič. Mislim da te niso nalašč nalagali, ampak so si tudi živali med seboj dokaj različne. Lahko probaš tudi kako dobro hrano, ki je posebej za občutljivo kožo, mogoče ji bo kaj manj odpadalo. Dobi se tudi furminator, s katerim češeš parkrat na mesec in lepo pobere podlanko. Zelo fajn stvar, ni pa za pretiravat. Aja, brezdlačnega stanovanja kljub njemu še vedno ne bo, nekaj je pač cene na užitek ob življenju z mačko. Probaj se potolažit, da če bi za hobi fuzbal igrala, bi morala pa kar naprej blatne drese prat, vsaka stvar ima pač stranske efekte.
Lani smo bili enkrat v hotelu par dni, meni je bilo tako kul, nikjer nobenih dlak, če ti je kaj od taboljših cunj padlo na tla, si samo pobral, nič ni blo treba stresat. Pa copati niso bli polni dlak, ne morš da verjameš da to obstaja. Ampak pol pa prideš domov in ves srečen objameš kosmatulje in tistih par dlak v trenutku pozabiš Tongue.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #23 : četrtek, 23.06.2011 : 21:54:41 »

Moja toleranca do umazanije je itak že takih razsežnosti, da me je sram priznat na glas. T
Moja tudi, zdaj si upam priznati Smiley Kocka, če prideš kdaj k meni na obisk, se vsaj ne bom "obremenjeno" počutila Wink  Se moram pohvalit, da sem včeraj celoooo pomila okna in steklena vrata, ki so polna pasjih in mačjih tac čakala ... od lanskega božiča Tongue
Logiran

Unikatne tablice in portretki
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #24 : petek, 24.06.2011 : 07:33:41 »

  Tale forum je res neizčrpen vir informacij - vsak dan se naučim kaj novega! Afro
Kaj se ti oglašaš Angry
Vsakič ko pridejo kakšni otroci na obisk me je sram, ko stresem legice iz zaboja, not pa polno dlak Roll Eyes legice kar vlečejo tele kocine nase, ker so plastične in elektrostatične, pa še ful drobne - idealni lovilec dlak jezen Saj tisti, ki imajo pse ali mačke sploh ne porajtajo, kakšen pa le pokomentira. Se počutiš pol kot kakšen nemaren umazanec jezen predaja Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #25 : petek, 24.06.2011 : 07:35:54 »

Lani smo bili enkrat v hotelu par dni, meni je bilo tako kul, nikjer nobenih dlak, če ti je kaj od taboljših cunj padlo na tla, si samo pobral, nič ni blo treba stresat. Pa copati niso bli polni dlak, ne morš da verjameš da to obstaja. Ampak pol pa prideš domov in ves srečen objameš kosmatulje in tistih par dlak v trenutku pozabiš Tongue.
Tudi jaz vsako leto na morju porajtam, da ni nikjer nobenih dlak in je za spremembo prav fino. Ko pa prideš domov in ti pes enega francoza pritisne, je pa neprecenljivo ljubezen
Logiran
Bridge
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #26 : nedelja, 22.01.2012 : 13:59:04 »

Ponavadi kar ponosno nosim dlake moje gospodične kot dodatek k oblačilom.  Cool
V prehodnem času, ko menja dlako, je teh dodatkov več, sicer malo manj.
Je pa res, da bolj pazim, kam se usedem, ko imam oblečene kakšne črne hlače. Čeprav se mi zdi, da me ima takrat mačka nenavadno silno rada... Roll Eyes

Ponavadi problem rešujemo z intenzivnim "čohanjem" in česanjem, če se le da, zunaj. Ko je dama seveda pri volji. Izkoristimo vse njene šibke trenutke, ko se ji zapaše cartat. Dlaka skoraj v skladovnicah frči od nje.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: Izpadanje dlake pri mačku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines