mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:40:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tigrasta četvorka
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tigrasta četvorka  (Prebrano 4810 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« : nedelja, 22.06.2014 : 00:32:28 »









Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 07.07.2014 : 21:29:56 »

Muc na drugi fotki ima dom. Ostali trije bodo predvidoma jutri vrnjeni v okolje, razen če kdo želi koga od njih?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2 : torek, 08.07.2014 : 16:13:22 »

Ker nameravajo danes divjati nevihte, jih bomo vrnili jutri/pojutrijšnjem. Bi jih kdo vzel v začasno/posvojil raje?
Logiran

SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 09.07.2014 : 06:06:43 »

Sem objavila na FB-ju s prošnjo vsem, da jim pomagamo najti domove. Želim si, da bi lahko storila več.
Kot sem tudi napisala: najbrž si nihče od nas ne more niti predstavljati občutek nemoči tistih, ki ste jih gledali odrasti in ste skrbeli zanje, če jih bo potrebno vrniti v okolje...  Sad
Hkrati vem, da drugače včasih ne gre.
Smet, binulja -  objem Kiss Kiss
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #4 : sreda, 09.07.2014 : 10:43:21 »

SinM, sem delila na FB kar tvoj zapis, ker bolje ne bi znala sama napisat sram. Pa s temle zgoraj si tudi čisto ubesedila moje misli Sad.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 09.07.2014 : 10:57:16 »

Royalty  objem  Kiss Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #6 : sreda, 09.07.2014 : 11:11:45 »

Mulčki so res noro zlati.  Cheesy Cheesy Kiss Ne boste zgrešili s posvojitvijo!  Kiss
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #7 : sreda, 09.07.2014 : 19:21:55 »

Mulčki so krasni. Škoda, da so tigrčki in imajo problem. So povprečno grdi, navadni mački. Ko bi bili vsaj nadpovprečno grdi, ali pa nadpovprečno lepi, ali pa bi se okoli njih odvijala kakšna nadpovprečna (če se da čim bolj krvava in "sočna") drama, ali karkoli posebnega. Tako so pa samo navadni. Beda res.

Smo čisto navadni tigrčki in imamo problem. Smo povsem navadni mački v zavetišču in niti slučajno ne kaže, da bi nas kdo hotel.  Undecided

Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8 : sreda, 09.07.2014 : 19:44:07 »

Res, res, zares škoda, ker niso nežno oranžni, bežkasti s progicami. K pol bi bilo vse drugače. Za vrnitev v okolje sem jaz zadolžena in to je v resnici edini razlog, da so še tu, ker dežuje in se mi smilijo. Itak se mi, na smrt.
Logiran

SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 10.07.2014 : 06:20:26 »

Vidve  objem, jest upam, da vesta, da se ne menita takole pisno zgolj med seboj.
Nas je več, ki imamo notranje monologe in tudi dialoge zadnje čase.  Sad
Več, ki študiramo, če bi bila varianta stlačit mularijo na 9m2 kopalnice, ker drugje ni prostora. Več, ki so že tako polni in bi jim tudi začasništvo spravilo obstoječe kosmate rezidente v prevelik stres in posledično bolezen.
Več, ki vemo, da so posvojitelji, za katere so tigri in črnuharji najlepši in najboljši muci. Več, ki znajo pogledati preko barve kožuha in se zavedajo, da je to zgolj in samo okvir.

Je pa dejstvo, da taki ne »rastejo« za vsakim vogalom. Kot je tudi dejstvo, da bi tudi teli mulčki dobili svoje posvojitelje, če bi bilo na voljo dovolj prostora, da bi na njih lahko počakali.

Kot je tudi dejstvo, da se že par dni počutim kot en kup dr###ka (pardon-maj-frenč). Ker obstajajo situacije, ko vsa pomoč v materialu, takih in drugačnih sredstev, vse akcije za pomoč tistim, ki se trudite za dobrobit prav vsake živali, ki jo sprejmete pod svoje okrilje, enostavno ni dovolj. Ker zmanjka prostora. Zmanjka posvojiteljev.

Mi imamo to možnost, da potegnemo črto. Tukaj se neha. Ker karkoli več, čeprav bi to pomenilo dober dom za konkretno žival, pomeni tveganje, da obstoječim ne bi mogli zagotoviti kvalitetne oskrbe, veterinarja po potrebi, dovolj čohanja, sprehodov in vsega kar paše zraven. Vi pač tega luksuza nimate.  Sad
Zato pride do situacije, ko je potrebno potegniti določene poteze, če ne želiš ogroziti celote.

Zdej se grem scmerat, čeprav se bi ga najraje na smrt napila.
Za vse, ki so že bili kolateralna škoda in še bodo.
Zgolj zaradi tega, ker jih je zaj###la genetika.
Ker so prišli na svet v nepravem trenutku.
Ker jih je enostavno preveč.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #10 : četrtek, 10.07.2014 : 09:54:09 »

SinM,  objem

Se strinjam z vsako tvojo napisano črko.  In tudi jaz ne znam potegniti črte.....Sad    - pravzaprav še dobro, ker nikoli ne bi hotela biti človek, ki od ene določene meje naprej lahko gleda stran.  Lips Sealed
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Ronja
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #11 : četrtek, 10.07.2014 : 10:32:46 »

Se mi kar srce para.
A so mucki kastrirani in zdravi? Cepljeni?
Kaj pomeni jim dati začasen dom? Samo skrbeti zanje, dokler se ne najde dobra duša, ki bi jih posvojila?
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 10.07.2014 : 10:40:29 »

Ronja - pokliči Zavetišče Horjul - 051 30 44 35.
So veterinarsko urejeni in cepljeni. Seveda.
Za začasništvo pa pokliči na zgornjo številko. Ti bodo vse razložili.
In ja, pomeni skrb za njih (kot bi bili tvoji), dokler ne najdejo svojih domov.
 Kiss
Logiran
Ronja
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #13 : četrtek, 10.07.2014 : 13:11:50 »

Doma imamo sedemkilskega mačkona, starega 8 let. Od nekdaj je sam, zato ne vem, kako prenaša družbo drugih mačkov. Psov vem, da ne mara. Cel dan spi na kavču in na sploh je ena taka lenoba. Kadar mu srce poželi, ga spustimo v pasjo ogrado (beri: ograjen vrt), ampak uživač skoči na pasjo kučo pod drevesom in tam nadaljuje s spanjem (psa ni več).
Kakšna je možnost sožitja med vašimi tremi in našim mačkonom?


http://shrani.si/f/2R/gH/1s9J3PhV/img-050.jpg
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 10.07.2014 : 13:18:01 »

Ronja, prosim pokliči na zgoraj navedeno telefonsko številko...
Punce imajo polne roke dela in posledično niso ves čas na voljo na forumu.
Poleg tega je bistveno lažje (in vzame manj časa) možnosti predebatirati po telefonu.  Wink
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tigrasta četvorka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines