mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 12:49:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Z mladičem na morje - da ali ne ?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Z mladičem na morje - da ali ne ?  (Prebrano 4753 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mkiler
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : torek, 01.07.2014 : 13:52:04 »

Pozdravljeni,

pripravljam se na prihod malega francoskega buldoga, ki ga dobim čez dobre dva tedna. Problem pa je, da grem čez tri tedne na morje na Kornate za 10 dni. Čeprav bi ga z največjim veseljem vzela s seboj, bi bilo verjetno najbolje zanj, da je tačas še pri vzreditelju. Kaj mislite vi? Kakšen nasvet bi mi prišel zelo prav.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1 : torek, 01.07.2014 : 14:58:38 »

Vsekakor, če odmislim vse ostalo povezano s takim mladičkom, pes tudi vseh cepljenj ne bo imel za sabo  Huh.

Za mladička in prihod v nov dom, si je vsekakor treba vzeti čas.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2 : torek, 01.07.2014 : 15:13:07 »

Že zaradi cepljenj (steklina) niti ne moreš iti čez mejo. Poleg tega gre za zelo pomembno obdobje vtisnjenja, ki bi ga veljalo čim bolj izkoristiti, tako da jst bi a) odpovedala dopust oz. ga porabila za mladiča in če to res ne gre, b) pustila mladiča pri vzreditelju.
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #3 : torek, 01.07.2014 : 21:35:19 »

Tudi jaz ne priporočam, pa ne toliko zaradi zakonskih določil kot zaradi njega in vas. Že tako bo doživel dovolj velik stres ko bo zapustil leglo, potem pa spet dolga vožnja in novo okolje v enem tednu.
Lani je pri meni tako naneslo, da sem imela cca 3 mesece starega mladiča na morju. In naj povem, da je sicer bil zelo poseben dopust, ampak sem bila tako utrujena, da se tista dva tedna nisem popolnoma nič spočila. In tudi skoraj nič imela od dopusta, saj z mladičkom težko kam greš, pa da ne govorim o nočnem dežurstvu. 
Moj nasvet pustite ga pri vzreditelju še teh par dni in si potem vzemite še nekaj prostih dni le zanj, ter skupaj uživajte in ga navadite na njegovo  novo življenje.  Smiley
Logiran
mkiler
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #4 : petek, 04.07.2014 : 13:09:00 »

Najlepša hvala za odgovore. Bo ostal še pri vzreditelju dokler se ne vrnem potem pa imam dopust še en teden samo zanj. Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Z mladičem na morje - da ali ne ?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines