mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 02:06:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lilijoli?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lilijoli?  (Prebrano 16783 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #30 : sreda, 27.08.2014 : 14:09:51 »

Za društva sem vedno mislila, da pomagajo bolj pri prostoživečih/zapuščenih in v primerih kršenja predpisov, čeprav sem opazila, da zbirajo pomoč tudi za kakšne lastniške živali.

Ne ne, to našteto sodi v delovne naloge zavetišč, ne društev. Kot rečeno, če bo še komu padlo takole zapuščanje na misel, naj raje pokliče, pa mu z veseljem posredujem pravi naslov. Ali dva.
Logiran

mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #31 : sreda, 27.08.2014 : 15:36:53 »

Sigurno je stiska, to vsak razume. ...
... ce priti do zakljucka, da se da poklicati na primer ZH, za katerega ocitno ve, da obstaja, in vprasati kaj naj stori. Sigurno ima za en kratek klic, vsaj toliko, da pove, da je v hudi stiski in ce lahko prosim poklice ZH nazaj, ker on nima za telefon.

Skratka, nevednost zame ni izgovor za krsenje zakona, kar namerna zapistitev zivali definitivno je. Da o mentalnem stanju in custveni inteligenci cloveka, ki zapusti zival, niti ne zacnem.

Zal mi je, nimam nobenega socutja do tega cloveka. Vse kar imam je prezir. Dan danasnji je redkokomu lahko v zivljenju, pa nas zato se ni zapustila cloveskost. Cloveskost, zaradi katere skrbimo za svoje bliznje in za svoje stirinozce. Clovecnost zaradi katere ne naprtimu stroskov za nase bliznje in stirinozce nekomu, ki se zagotovo tudi ne valja v denarju, premore pa cloveskost, ki je zapustitelj Lilijoli ocitno ne premore!

Podpis pod tole.

Prelaganje odgovornosti, molk, skrivaštvo ... preveč je tega v tej družbi, pa naj gre za ljudi ali živali Sad

Internet gor ali dol, poznavanje tele teme je ali ni, to sploh ni važno.
Očitno je, da je človek dobro vedel za obstoj Zavetišča Horjul, torej bi bila prva normalna reakcija, da vzame telefon v roke in tja pokliče. In odkrito pove, da "ne zmore", "noče", karkoli. In vpraša, kaj mu je storiti.

Zbiranje denarja za lastniške živali  pa tudi ni tak tabu. Vsake toliko se najde na FB kakšen poziv, ko se posamezniki ali pa društvo trudijo pomagati tudi na ta način, da predstavijo zgodbo in javnost prosijo za pomoč.
Mislim, da je v teh zaj****ih časih po medijih toliko podobnih prošenj (tudi za pomoč ljudem) in toliko dobrih odzivov, da je nedopustno, da lastnik tele psičke ni niti poskusil.

Je mislil, da bi se tako "ponižal"? Ga je bilo "sram"?  butnglavc Lahko ta trenutek hodi naokoli s čisto vestjo? Angry Lips Sealed

Logiran

Unikatne tablice in portretki
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #32 : sreda, 27.08.2014 : 16:26:41 »

Joj, tole je totalna štala Huh. Ampak - če ima naša Lila kak pinčevski gen v sebi, potem je očitno totalna izdajalka svoje pasme  Wink
Upam samo, da se bo Lilijoli čim prej pustila hendlat, da jo boste lahko oskrbeli. Kdor pa jo je pustil na tak način - naj se mu roka posuši, stiske se rešuje drugače.
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #33 : sreda, 27.08.2014 : 17:21:16 »

Nobena stiska ne more biti opravicilo za dostavo psa na taksen nacin v zavetisce.Clovek,ki je to storil,si ne zasluzi naziva clovek.....

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #34 : sreda, 27.08.2014 : 17:26:37 »

Niso je dostavili v zavetisce, pac pa so jo pustili 8 km stran.
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #35 : sreda, 27.08.2014 : 17:50:41 »


tako kot je napisala pepsi ... vsak ima obdobja, ki bi jih najraje izbrisal iz svojega življenja. obdobja za katera si nikoli ni želel, da se mu zgodijo. in to DEFINITIVNO NI RAZLOG za tako ravnanje. jaz sem verjetno totalno z lahkoto odkartala čez 1500€, ko si je clea zlomila nogo januarja, stara komaj 9m. marsikdo me je vprašal, če sem normalna (za tiste, ki ne veste ... en mesec pred tem sem se odselila v stanovanje skupaj s sinom in vsemi psi) in zakaj psa ne uspavam.

ni mi padlo na pamet ... ampak sem nekako nabrala denar in danes je bejbika mlada svetovna prvakinja. po nasvetih nekaj zelo pametnih (zdaj samo še) znancev je namreč ne bi smelo biti več na svetu.

definitivno NOBENA stiska ni tako velika, da narediš to, kar je naredila ta oseba (oprostite človek mu/ji ne morem reči).

VSE SE DA, ČE SE HOČE.  ljubezen
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #36 : sreda, 27.08.2014 : 19:34:29 »

Jst pa ne verjamem, da se vse da, če se hoče. Včasih je nepredstavljivo do dvajsetih evrov prit. Ampak... če smo rekli, da je namerna zapustitev v naši družbi nesprejemljiva in smo to tudi uzakonili in se odločili, da se za takšno dejanje plača kazen, potem ne moremo, kadar nam tako paše, pa v luft skakat in zaradi dveh stavkov spremenit ploščo in uboge ljudi na piedestal silne stiske postavljat in ga sploh in oh srat. Tole je čist navadna usrana zapustitev živali in opustitev nudenja veterinarske pomoči, ko jo je potrebovala. Sicer pa... berem, da je zavetišče ne bi sprejelo, če bi se lastniki oglasili in povedali, kakšno je stanje. Tega sicer sploh ne mislim komentirat, naj si misli kar si hoče kdor si hoče... ampak... ampak... v Sloveniji je vendar toliko posameznikov, ki so sicer nekako povezani v nekakšna društva ali pa tudi ne, kakor jim pač v določenem trenutku po zakonu paše ali ne paše, ki z velikim veseljem pomagajo živalim, ki pomoč potrebujejo. Njim niso važne ne meje, ne zgodbe, ne nič... samo pomoč ubogi živali. Torej bi se komot obrnili na katerega od njih (torej na kakšnega posameznika, ki je morda celo v kakšnem društvu obenem) in bi bila zadeva in stiska in vse naokoli tip top rešeno. V čem je torej fora? Zapakirat psa v škatlo pa čao?

Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #37 : sreda, 27.08.2014 : 21:39:26 »

Ne bom tja (KLIK), bom semle, ker bi rada tisti konec živca, ki mi je še ostal po teh letih spremljanja fb, prihranila za kakšne konstruktivne debate.

Kako je mogoče, da je med ljudmi popolna toleranca do lastnika, ki je protizakonito zapustil žival, ki potrebuje veterinarsko oskrbo, obenem pa popolno nerazumevanje zavetišča, ki je to žival snelo izpred lekarne (do 30 dni na občinske stroške, torej stroške občanov, po 30 dneh in za morebitno sanacijo tace pa na svoje) in zdaj išče lastnike, se poskuša psici približati brez povzročanja dodatnega stresa, poiskati morebiten čip, jo oskrbeti ... ter pravi, da taka zapustitev nikakor ni ok? Kaj storiti, da bi se uspeli razumeti vsaj do tam, kjer protizakonito ravnanje vsem ali vsaj večini pomeni enako - kršenje zakona? Point zakona je v tem, da je odgovorno lastništvo odgovorno lastništvo, zapustitev pa zapustitev in ni zapustitev pred lekarno bolj cool od zapustitve v gmajni, čeprav bi si posameznik rad opral vest s tem, da škatlo nastavi vsem na očeh. Psica je še vedno zapuščena na grbi drugih ljudi, zapustitelj pa očitno lažje spi, ker je menda naredil super dobro delo s tem, ker je ni zavezal za drevo nekje globoko v gozdu.
A ljudje res mislijo, da bi morali biti v zavetiščih dolžni vsako žival sprejeti, za katero lastnik ne more več skrbeti? Potem verjetno mislijo tudi, da v zavetiščih na hranomatih brez dna pasji in mačji futer ven leze?
O bog ...
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #38 : sreda, 27.08.2014 : 22:40:38 »

Stiske so res velike. V tem primeru se res ne ve, a je lastnik naredil vse kar je lahko, da bi sam poskrbel za psa. Veliko je taksnih, da ravnajo po liniji najmanjsega odpora in raje nalozijo breme na drugega. Res pa je, da se ljudje razlicno spopadajo s stisko in si postavijo prioritete. Tezko je, ko se znajdes v tezavah. Prosit za pomoc vcasih  verjetno se tezje. Kam bomo pa prisli, ce bomo prelagali bremena na druge. To ni nacin. Sama sem se tudi znasla v stiski to leto. Zbolela sem in kar naenkrat je bilo premalo za vse. To so grozni trenutki, ampak dajmo se zavedat, da je treba iskat resitve in mozgat, kako nekaj resit, ne pa se znebit bremena. Tudi sama sem bila primorana sprejeti pomoc od nekoga, ker preprosto ni slo. Pa se nekaj, nekdo mi je castil clanarino za to leto, za mojpes.net. Ta nekdo je prebral, da sem v stiski in cez par dni dobim posto s podaljsano clanarino. Moram priznat, da so se mi sredi hodnika ulile solze. A je bilo treba ji to narest? Ne. Tudi ona ima en kup stroskov, pa svoje zivali. Ampak vseeno je to naredila, kar mi veliko pomeni. Jaz sem hvalezna Jani, da mi je podaljsala midija brez placila, ker cisto iskreno, z vsako tako gesto sem dobila zagona, zavedala sem se, da nisem sama. Vsak je nekaj dal in nekako sem prebrodila. Dajmo se naucit prosit za pomoc, najprej prosit za pomoc, ko smo v stiski. In ce te nekdo zavrne, mogoce poskusis se drugje in vprasas za pomoc se na drugem koncu. Naj bo cilj dobiti pomoc in prebroditi. Ob vsej tej tehnologiji in toliki mnozici ljudi, se najde nekdo, ki bo znal pomagat. To je pravi nacin!
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #39 : sreda, 27.08.2014 : 22:45:22 »


smet verjemi ... DA SE. včasih ne brez pomoči, včasih ti pomaga kdo, za katerega si ne bi niti mislil. ampak se da. in ja točno tako, kot je napisala moonbeam ...

res je najlažje preložit breme na nekoga drugega  Sad
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #40 : četrtek, 28.08.2014 : 05:16:56 »

Fejst se po prstih tolčem, pa najbrž mi bo žal že po 5-ih sek, da sem tale post oddala, ampak...

Osebno imam že poln kufer takih in drugačnih "stisk".
"Stisk", ko opravilno sposobni ljudje skačejo v luft, kaj je država in družba dolžna storiti in pomagati, medtem, ko se preden se vključi kamera, v kopalnico skriva lonce s kanabisom in najnovejši i-pod. Skupaj s škatlicami Marlbora in Camela.
"Stisk", ko 4 članska družina fehtari za pomoč, medtem ko se dva odrasla sinova sredi dneva valjata po postelji in je za hišo ogromen, zaraščen, neobdelan vrt.
Medtem, ko ljudje, ki so dejansko v stiski, niti nočejo pred kamero, v vsej svoji mizeriji najdejo za kavo/čaj tudi za snemalno ekipo in rečejo, zdejle je hudo, ampak smo zdravi, imamo 4 roke in bomo že.  ljubezen

Namerna zapustitev je namerna zapustitev. Pa če samo odpreš vrata avtomobila, ali pa odložiš škatlo pred katerakoli vrata.
Opustitev veterinarske pomoči je opustitev veterinarske pomoči, ne glede na vsoto.
In ne, ni opravičila za storjeno dejanje.
Da se pa vse skupaj kaže kot dejanje, ki je v dobrobit živali, je pa... sej ne najdem besed, sploh.

Pa, če koga zanima, kaj je to stiska, naj gre enkrat v ZH na višku mačje reprodukcijske sezone.
Ko konstantno zvoni telefon, vse kapacitete so pa polne. Ko je treba n-mačk vsak dan sfutrat, skrete spucat, pesek zamenjat. Vsak dan. Najmanj dvakrat dnevno.
Plačat hrano, pesek, zdravila, veterinarsko oskrbo, antiparazitike in enormne količine čistil.

Ampak zavetišče mora, a ne. Je dolžno, a ne.
Lastnikom pa, ker so reveži v stiski, za njih je pa čisti alturizem žival v škatlo zapakirat in pustit, da se drugi ukvarjajo s tem, kje dobiti sredstva.

Krasna logika. Ni kej.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #41 : četrtek, 28.08.2014 : 07:36:18 »

SinM, se popolnoma strinjam z napisanim.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #42 : četrtek, 28.08.2014 : 07:58:25 »

No, pa če sem že tolk "sikala", bom pa še mal.  Roll Eyes
Me prav zanima, tko, čist resno, zakaj tale paket ni bil odložen na primer pred kakšno lekarno na Bledu, al pa Jesenicah, al pa recimo v Kranju...
V ZH so namreč pridobitniško naravnani, pa še fejst zoprni po vrhu.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #43 : četrtek, 28.08.2014 : 08:53:08 »

SinM, vsa čast. Se strinjam 100%!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #44 : četrtek, 28.08.2014 : 09:08:37 »

Ko takele berem (na FB): "...Jaz, kot ljubiteljica zivali, veliko raje vidim, da clovek prinese zival v zavetisce kot pa da jo pusti ob robu avtoceste, samo v gozdu ali da kar pozabi nanjo..."

...Me je kar malo groza biti "ljubiteljica živali".

Kako je sploh eno ali drugo opcija za "ljubitelja živali"?
A če raje "vidi,  da clovek prinese zival v zavetisce..." ima to opcijo sicer rajši, a če ne gre drugače pa jbg je tudi druga opcija "da jo pusti ob robu avtoceste, samo v gozdu ali da kar pozabi nanjo" čist ok? Huh

Kako lahko kot "ljubitelj živali" sploh govoriš o "rajši", če ne eno, ne drugo ne bi smelo sploh priti na misel, v poštev kaj šele da bi bilo kakorkoli sprejemljivo? Huh
Kako lahko kot "ljubitelj živali" zagovarjaš tako početje v kakršnikoli obliki? Huh
Kako lahko kot "ljubitelj živali" sprejmeš in zagovarjaš in očitno podpiraš nekoga, ki poškodovano žival ne pelje TAKOJ po primerno oskrbo, pač pa organizira cel projekt "škatla" ki je vzel kar nekaj časa za izpeljavo, namesto da bi se čimprej oskrbelo poškodovano psico ? Huh
Ne razumem, res ne.

Če je nekdo toliko informiran, da izbere "najboljše" zavetišče, ve da odlaganje pred vrati ne bo šlo, ker se je zavetišče zaščitilo pred takšnim početjem s kamerami in zadevo natančno splanira kako jo bo izpeljal... potem "sory" ne vidim razloga, da ne bi zadevo rešil na moralno in  zakonsko nesporen način.
In ne, nima svoje psičke rad. Nima.
In potemtakem jaz očitno nisem "ljubiteljica živali". Kaj takega mi na kraj pameti ne pade ne početi, niti podpreti ali zagovarjati. Fuj.
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lilijoli?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines