mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 10:42:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lilijoli?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lilijoli?  (Prebrano 16774 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #45 : četrtek, 28.08.2014 : 10:25:42 »

To, da je taka strahopetna zapustitev živali poleg tega da je kazniva še vse zgoraj našteto sploh ni vprašljivo. Ne dvomim, da bo ženska, ki je psico zapakirala v šlatlo to svoje dejanje izredno težko opravičevala. Da ne gre za ljubljenega družinskega člana, ki bi v škatlo romal samo zaradi brezizhodne stiske lastnice bo jasno takoj po tem, ko se bo izkazalo, da pes nima čipa. In torej ni bil deležen niti najosnovnejše oskrbe že od vsega začetka (ne samo veterinarske, psa niti v malo šolo ne moreš vpisati če ni cepljen in cepljeni so čipirani)

Je pa problem širši in pri nas dejansko se lastniki, ki se resnično znajdejo v stiski nimajo kam obrniti po pomoč. Pomoč zgoraj omenjenih društev je verjetno mišljena kot cinizem. Ja občasno se zbira za kakšnega lastniškega, a to je izjemoma, če lahko spackaš skupaj zgodbico, ki je dovolj žalostna, da bo ganjeni publiki odprla denarnice dovolj na široko, da  bo še kaj ostalo. Spraviti lastniškega psa v zavetišče pa tudi ni tako lahko, sploh če je potrebno zdravljenje, ti pa nimaš niti za oskrbino. Ne rečem, da ga ne bi vzeli, vendar bi bila to velika usluga, dobra volja vodje zavetišča. Imamo kup takih in drugačnih organizacij, ki se ukvarjajo s tako ali drugačno pomočjo živalskim brezdomcem. Nimamo pa niti ene, ki bi se ukvarjala s pomočjo lastniškim. Na katero bi se lahko obrnil ne samo takrat, ko si v hudi stiski, ampak tudi takrat, če ne moreš plačati dragega zdravljenja, rehabilitacije. Brez objavljanja žalostnih zgodbic, klečeplazenja  in poniževanja. V tujini imajo sklade, namenjene prav pomoči lastnikom. Prosiš za pomoč, priložiš dokumente, če ti pomoč odobrijo, jo vračaš po svojih zmožnostih. Tisti ki lahko, ponavadi vrnejo več kot so dobili. Zbira pa se denar za te sklade enako kot za tiste, ki pomagajo brezbomcem.

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #46 : četrtek, 28.08.2014 : 17:30:26 »

A ja, sem pozabila. Ni čipirana.
Logiran

neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #47 : četrtek, 28.08.2014 : 18:10:56 »

Smetka, se morda ve približno koliko je stara?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 28.08.2014 : 18:19:10 »

Odrasla vsekakor. Recimo cca 5 let. Karakterno ni le strah problem, mene se ne boji več, je pa žleht. Prav išče, kako bi prišla do mene in ugriznila, kolikor bi ji zobje dali  Roll Eyes.

Res je, lastniške spraviš v zavetišče na tri načine: odvzem, dobra volja zavetišča ali prideš, poravnaš prispevek ob oddaji in je to to. Meni se ne zdi zakomplicirano, še vedno smo vse speljali, kar je bilo nujno, pa kakor koli že. In če ne v zavetišče... kar vztrajam pri društvih; če se vtikajo v vse in še kaj, potem naj se začnejo pa še v vse, ki so agresivni, stari, bolni, rabijo vsak po nekaj 100 evrov za oskrbo itd., zakaj vendar se ne bi?

Takole pa sigurno ne "odda" psa v zavetišče in zelo si želim, da bi dobila tegale junaka, res. Ampak seveda... ob toliko razumevajočih tam zunaj ne verjamem, da bo kdo kaj zinil.
Logiran

sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #49 : četrtek, 28.08.2014 : 18:33:15 »

No, tole se mi je tudi zdelo, da je bila taca ob verjetni kopici drugih problemov z njo le povod, da so se je znebili.
Šit.  Sad Sad
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #50 : četrtek, 28.08.2014 : 18:46:13 »

Saj ne vem, če paše ravno sem ... nekje je bilo omenjeno, kaj narediti ko lastniški pes zboli in ti nimaš cvenka  Lips Sealed Tongue Na TRR sem imela _ skoraj kot Himalaja  Shocked, Gali so bile štete minute, ure zaradi pirometre. Veta sploh vprašala nisem za ceno ... šele potem ko sem lahko sploh dihala ... sem s solzami v očeh, jecljaje omenila da gledam po ceniku, pa ne najdem ... Je rekel, o tem se bova menila ko bo psica na nogah ... bomo že kako ... In ja, račun sem nekako plačala. Ja vem, znesek se ne more primerjat z operacijo kosti ... Ampak ko nimaš, nimaš ... Ampak šteje samo, da ti srce ne okameni. 
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #51 : ponedeljek, 01.09.2014 : 21:05:35 »

Kako je Lilijoli? Se je ze privadila na vas in novo okolje?  Smiley Za napredek pri iskanju lastnika pa niti vprasala ne bom ...
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #52 : torek, 02.09.2014 : 06:38:20 »

Ne, se ni. Niti malo, še slabše je. Zdaj živi pod deko, kamor se sama skoplje in je praktično ne vidim. Veterinarski pregled jo je čisto zdelal (kolikor že prej ni bila). Tole je, kar se mene tiče, brezupno.
Logiran

SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #53 : torek, 02.09.2014 : 06:45:59 »

Šit.  Sad  Angry
A je problem zavetiški ferker, a kaj drugega?
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #54 : torek, 02.09.2014 : 06:53:31 »

A je problem zavetiški ferker, a kaj drugega?

Ne, ONA.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #55 : torek, 02.09.2014 : 07:45:45 »

Smo jo čisto umaknili iz "sveta", ne sprejema pa prav nikogar.
Logiran

maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #56 : torek, 02.09.2014 : 07:56:16 »

Tigra v pasji duši?  Lips Sealed Tongue Ali slabše? (če odmislimo tačko)
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #57 : torek, 02.09.2014 : 08:51:33 »

A pošljem kakšne kroglice gor?  Kiss Ker tele pa izpod deke ne morem vzeti k nam... Undecided Čeprav rade volje!  Lips Sealed
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #58 : torek, 02.09.2014 : 11:46:25 »

Eh, ja.  Undecided Vseeno upam, da vam tudi tu uspe kak cudez naredit.  objem
Logiran
Zavetišče Horjul
Moderator
*****
Sporočil: 1.166



« Odgovor #59 : torek, 02.09.2014 : 13:40:24 »

Ne vem, če gre upati na čudež.
http://youtu.be/CPzpyWcL0sg
Logiran

Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lilijoli?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines