mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:54:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lilijoli?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lilijoli?  (Prebrano 16715 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #15 : sreda, 27.08.2014 : 10:43:04 »

Osebna stiska in ljubezen do živali se rešuje drugače  Lips Sealed Undecided Ne pa s polnim paketom  butnglavc Če ne bi bilo not živo bitje, bi mislila da se kdo bedake dela  Angry Sad jezen trmoglavka
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #16 : sreda, 27.08.2014 : 10:45:22 »

Smet, sem delila na fb-ju in močno upam, da bo kdo karkoli vedel.
Več v tem trenutku ne morem narediti. Razen, da fejst prav po šofersko kolnem.  bruham
Boš povedala, ko bo čas za to, kako ti lahko pomagamo.  Kiss Kiss
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #17 : sreda, 27.08.2014 : 11:14:56 »

In pol se "sory" na skatlo napise! Kaj sorry, to se ne dela in pika!  butnglavc jezen

Resnicno upam, da se tale zgodba konca z najdenim lastnikom in kaznijo zanj. Ja, saj vem naivna sem ...
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #18 : sreda, 27.08.2014 : 11:26:28 »

Živali se posvaja ali kupuje odgovorno. To pomeni tudi, da pretehtaš svoje finančne možnosti in računaš na to, da te lahko doletijo tudi stroški v višini 1000 € + ter s tem namenom daš že na začetku eno tako vsoto na stran. Se pa vsakemu izmed nas lahko zgodi, da izgubi službo, da še za najbolj osnovne mesečne stroške nima, kaj šele za kakšno drago operacijo za žival.

Glede na to, da je lastnik vedel kam psičko "poslati", najbrž spremlja tudi temo. Prosim, vsi, ki veste, povejte mu (in tudi drugim, ki razmišljajo o takih "paketih"), kaj v primeru (finančne) stiske lahko naredi oz. kam naj se obrne po pomoč. CSD, RK, Karitas najbrž ne financirajo takega luksuza, kot je žival. Se potem obrneš na kakšno društvo za zaščito živali in ali so društva sposobna kriti take stroške?

Nikakor ne podpiram, da se psa zapakira, stresira in nekje zapusti, predvidevam pa, da je bila zadaj stiska in pod stresom se lahko sprejemajo zelo napačne odločitve.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #19 : sreda, 27.08.2014 : 11:36:34 »

Jaz sem prepričana, da kakšno društvo komaj čaka na tako prošnjo in da bi z veseljem zbrali potrebne evre, pa še družini bi pomagali. Res sem prepričana. In bom tudi z veseljem povedala, če se bo le kdo obrnil na nas, kam s takšno prošnjo.
Logiran

uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #20 : sreda, 27.08.2014 : 11:38:29 »

Glede na to, da je lastnik vedel kam psičko "poslati", najbrž spremlja tudi temo. Prosim, vsi, ki veste, povejte mu (in tudi drugim, ki razmišljajo o takih "paketih"), kaj v primeru (finančne) stiske lahko naredi oz. kam naj se obrne po pomoč. CSD, RK, Karitas najbrž ne financirajo takega luksuza, kot je žival. Se potem obrneš na kakšno društvo za zaščito živali in ali so društva sposobna kriti take stroške?

Društva sprožijo po svojih kanalih zbiranje denarja za take primere, recimo zdaj zbira Poživ za operacijo noge pri mladem mucu. Seveda društva ne bodo zmogla financirat teh zadev, se pa ponavadi nabere kar nekaj denarja s pomočjo prostovoljnih prispevkov.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #21 : sreda, 27.08.2014 : 11:44:51 »

Se pa vsakemu izmed nas lahko zgodi, da izgubi službo, da še za najbolj osnovne mesečne stroške nima, kaj šele za kakšno drago operacijo za žival.

Iz prve roke:
ko po 24 letih dobesedno čez noč ostaneš brez službe in imaš doma tri pse - ja, je panika in zelo slabo spiš , če sploh. Standard ti pade za vsaj 75%  - ampak samo tebi, psom ne.

In potem zajameš sapo in se boriš! Je dolgo, težko in zajebano, oprostite izrazu. Undecided  Pride tudi pomoč - pogosto prav od tam, od koder je sploh ne pričakuješ,  Kiss pa vseeno ni lahko.

Ampak kljub temu nikoli, v nobenem trenutku niti za sekundo ne pomisliš na to, da bi psa zapakiral v škatlo in ga dostavil pred vrata zavetišča. Prej bi svojo ledvico prodala, prisežem!

Toliko o tem, da se v stiski sprejemajo tudi napačne odločitve. Najbrž res kakšna, ampak. v zvezi z živalmi ne.
 Lips Sealed
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #22 : sreda, 27.08.2014 : 11:48:05 »

Hja, čeprav je tole zgolj "pametenje" in ugibanje, vse skupaj bolj "diši" po kakšnem import ekspresu.  Lips Sealed
Po čem to sklepam?
Punca seka okoli sebe, se izogiba vsem možnim stikom.
Sej vem, da so si psi med seboj različni, ampak, če bi kateregakoli od najinih sedanjih ali bivših psov spakiral na podoben način, nobeden od njih zagotovo ne bi sekal okoli sebe, ali pa se ne polno izogibal stikom.
Noben pes, ki je socializiran in kateremu se v življenju dobro godi, tega NE počne.
Stiska. Mhm. To bo.  Angry
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #23 : sreda, 27.08.2014 : 11:49:48 »

Sigurno je stiska, to vsak razume. Ampak ... Ce spremlja clovek to temo, potem ima ocitno internet. In ce ima internet, potem bi lahko poguglal kaj storiti v dani situaciji. Ce nic ne bi nasel ali pa interneta nima, sem prepricana, da kljub stiski se ima mozgane in zna pomislit, kaj bi bilo zakonito za naredit in ce priti do zakljucka, da se da poklicati na primer ZH, za katerega ocitno ve, da obstaja, in vprasati kaj naj stori. Sigurno ima za en kratek klic, vsaj toliko, da pove, da je v hudi stiski in ce lahko prosim poklice ZH nazaj, ker on nima za telefon.

Skratka, nevednost zame ni izgovor za krsenje zakona, kar namerna zapistitev zivali definitivno je. Da o mentalnem stanju in custveni inteligenci cloveka, ki zapusti zival, niti ne zacnem.

Zal mi je, nimam nobenega socutja do tega cloveka. Vse kar imam je prezir. Dan danasnji je redkokomu lahko v zivljenju, pa nas zato se ni zapustila cloveskost. Cloveskost, zaradi katere skrbimo za svoje bliznje in za svoje stirinozce. Clovecnost zaradi katere ne naprtimu stroskov za nase bliznje in stirinozce nekomu, ki se zagotovo tudi ne valja v denarju, premore pa cloveskost, ki je zapustitelj Lilijoli ocitno ne premore!
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #24 : sreda, 27.08.2014 : 11:51:43 »

Hm, mozno tudi, da je to kar pravi SinM ...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #25 : sreda, 27.08.2014 : 12:14:22 »

Hja, čeprav je tole zgolj "pametenje" in ugibanje, vse skupaj bolj "diši" po kakšnem import ekspresu.  Lips Sealed
Po čem to sklepam?
Punca seka okoli sebe, se izogiba vsem možnim stikom.
Sej vem, da so si psi med seboj različni, ampak, če bi kateregakoli od najinih sedanjih ali bivših psov spakiral na podoben način, nobeden od njih zagotovo ne bi sekal okoli sebe, ali pa se ne polno izogibal stikom.
Noben pes, ki je socializiran in kateremu se v življenju dobro godi, tega NE počne.
Stiska. Mhm. To bo.  Angry

Hm ..., do sem voham sram
Ko v glavi malo zlagaš zadeve skupaj ...

Mimgrede, ena štacuna je Lili Jolie, s ponudbo, ki jo aktivisti s področja živalovarstva zagotovo obožujejo.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #26 : sreda, 27.08.2014 : 12:33:13 »

SinM, ni za pozabit, da je pinč ali mix pinč. Jst "normalnega" do tujcev žal še nisem srečala v življenju.
Logiran

SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #27 : sreda, 27.08.2014 : 12:40:34 »

Smet, itak znaš ti najbolje presodit kako in kaj...
Meni enostavno tole vedenje ne gre skupaj s kolikor-toliko dobro preskrbljenim, oskrbljenim lastniškim psom.
Ja izogibanje in podrejanje na nevtralnem terenu in popolnoma nepoznanem okolju in ljudmi, ne pa, da niti ti ne moreš zraven, no.  Sad Angry
Me pa fejst spominja na "pakete", ki jih je ZH že prejemal v preteklosti od ljubiteljev živalic.  Lips Sealed
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #28 : sreda, 27.08.2014 : 13:27:00 »

Ne vem.. jst sem kar prepričana, da je svoje ljudi imela rada; in da bo tudi do nas sčasoma (če se bo ta sčasoma pripetil, seveda) čisto druga. Ne vem, kako je z rodovniškimi, ampak kar sem imela stika z mix pinči, res ni bil noben gladek. En v eno smer, drug v drugo.. pred leti smo imeli Valterja v zavetišču; ja še malo, pa ne bi smela več hčerke pogledat  Roll Eyes. Je pa kar razumljivo vedenje; nagnjen si k histeriji itak, pol te tačka boli, pol te zbašejo v škatlo in prepričana sem, da zraven vijejo roke in vpijejo, kako te ljubijo in da res ne morejo drugače in točijo krokodilje solze in še oni histerijo gonijo do nezavesti in pol se znajdeš v zavetišču. Ja fajn, a ne?

Logiran

Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #29 : sreda, 27.08.2014 : 13:48:21 »

Smetka, hvala za odgovor.

Na temo živali najbrž ne preberem tako malo, vendar tako direktne možnosti pomoči za lastniško žival, kot jo je dala zdaj Smetka, nisem nikjer opazila. Za društva sem vedno mislila, da pomagajo bolj pri prostoživečih/zapuščenih in v primerih kršenja predpisov, čeprav sem opazila, da zbirajo pomoč tudi za kakšne lastniške živali. To slednje sem dojemala bolj kot izjemo.

Za Lilijolijine lastnike ne vem, če bodo zbrali pogum in se oglasili (bi pa s tem pokazali, kako radi jo v resnici imajo), vsekakor pa upam, da po tako jasno podani roki, ne bo nihče več imel potrebe po paketnih dostavah živali.

Glede pinčev, jaz sem lani spoznala eno izredno socializirano pupiko, ki je bila tako skulirana, da je bila lahko samo izjema, ki potrjuje pravilo. Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lilijoli?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines