mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:02:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: renčanje
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: renčanje  (Prebrano 17358 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #30 : sreda, 22.04.2015 : 09:18:15 »

No, meni je jasno, da ko, gremo spat, odgrnem odejo in zlezem noter. Tako mora biti jasno tudi psu, da ko gremo spat, gre on v kurilnico. Ne vem, kaj je tu takšnega, da psa zmede. Moja psica spi na postelji. Ko grem spat, gre dol. Pika. Nobene zmede ni pri tem. Ne pri njej, ne pri meni. Ni debate, moja družba ok, ptem pa ne. Jasna navodila, kdaj se kaj zgodi. Če rečem, zdaj je čas za kurlnico, je to lahko kadarkoli. Ne pa, kadar pes ne spi. Mislim, no....

Se strinjam z vsem ostalim, kar si napisala, Binas, da mora biti črno belo pri dajanju navodil. Ampak tega res ne more zmotiti spanec, dremež, al kako?
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #31 : sreda, 22.04.2015 : 11:36:09 »

mislim da če bi psa zmedlo bi letal gor in dol. Tako pa mislim da dobro ve kam more iti samo sprobava meje, če se ne boste stvari lotili tako kot je treba vam bo kuža še dal vetra. Tudi jaz bi sprobala mejo če bi bili moji starši neodločni.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #32 : sreda, 22.04.2015 : 12:21:57 »

......

Se strinjam z vsem ostalim, kar si napisala, Binas, da mora biti črno belo pri dajanju navodil. Ampak tega res ne more zmotiti spanec, dremež, al kako?


Točno tako. Ker kadar jaz spim, počivam, imajo vsi ostali, da mi dajo mir, vključno s psico. In tega se držim tudi pri ostalih, jih ne zbujam, če ni iz varnosti nujno. Zbudijo, "zatežijo" mi lahko samo v primeru požara itd, oz. psica kadar ima težave s prebavo in mora it driskat/bruhat. Pasji organizem rabi spat pa pika. In če bi rad, da spi v kurilnici-potem naj to počne tam.

Pa še nekaj je. Dokler mladičku/psu par zadev ni jasno, nekaj samokontrole, splošnih pravil obnašanja. Bi jaz lepo natrenirala kdaj je izrecno povabljen na kavč, posteljo, dnevno in kdaj ni. Da se izogneš točno takemu renčanju. Pa potem so spet psi različni. Eni rabijo res dosledno, sistematično ukvarjanje in ogromno tega-vse življenje malo preizkusijo, če se je kje kaj spremenilo. Eni pa ne. Moja se tudi valja na moji postelji, pa ko se jaz vležem, gre sama od sebe dol, ji ne paše spanje v dvoje izgleda, rada spi sama, če slučajno skoči gor, kadar še ni postlano, razume "dol" in ni problema, prav tako ni težav s tem, ker ne sme na kavč, je poskusila, smo rekli dol in je OK. Je pa fajn že prej naučit "dol" in "hop" pri kakih klopcah zunaj, deblih, skalah ipd. Odvisno od psa.
Tako kot ni čas za sprehod sredi noči, ker takrat jaz spim...Ni čas za bujenja psa, ker sem si jaz pač izmislila. To se stori prej, recimo po zadnjem večernem wc-ju.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #33 : sreda, 22.04.2015 : 13:14:17 »

No, meni je jasno, da ko, gremo spat, odgrnem odejo in zlezem noter. Tako mora biti jasno tudi psu, da ko gremo spat, gre on v kurilnico. Ne vem, kaj je tu takšnega, da psa zmede. Moja psica spi na postelji. Ko grem spat, gre dol. Pika. Nobene zmede ni pri tem. Ne pri njej, ne pri meni. Ni debate, moja družba ok, ptem pa ne. Jasna navodila, kdaj se kaj zgodi. Če rečem, zdaj je čas za kurlnico, je to lahko kadarkoli. Ne pa, kadar pes ne spi. Mislim, no....
Se stronjam s tabo. Pes me mora ubogat in ne sme rencat name, vedno, ce ga zbudim, ce ga ne zbudim, ce zagleda divjad, ce zagleda psa, ce zavoha hrano, ce ... Vedno. In zame je to povsem crno belo. In tudi za psa je to crno belo.

Je pa zagotovo lazje, kot na ta nacin vzgojiti psa, reci, da mu ni treba ubogati, ko (glej vse zgornje ce-je) in takrat lahko tudi opozorilno renci, ker on pac ne bi tega, kar bi ti in ti to tudi jasno pove z rencanjem.

Pes, ob pravilni vzgoji, rad sledi svojemu vodniku. In sledi povsem crno belo, ce je vzgoja za dolocenega psa pravilna, in mu je vedno jasno, da so pravila igre "vodnik rece, jaz z veseljem naredim". Nima kaj razmisljat, ce on to ta hip bi ali ne bi, ali bi mogoce kaj drugega in kaj drugega bi.

Kar seveda ne pomeni, da ga moramo vsakic, ko je ali spi (nujni fizioloski potrebi) motit. Mora pa vedno, ko ga pri tem zmotimo, odreagirat na naso zahtevo takoj in brez rencanja. Povsem crno belo.  Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #34 : četrtek, 23.04.2015 : 07:17:16 »

Eh. Pes nima kaj renčat name pa če ga sredi noči zbudim ali mu pregledujem poškodovano taco... Pa nič ni treba na silo. To je stvar jasnih pravil in zaupanja.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #35 : četrtek, 23.04.2015 : 12:04:06 »

Eh. Pes nima kaj renčat name pa če ga sredi noči zbudim ali mu pregledujem poškodovano taco... Pa nič ni treba na silo. To je stvar jasnih pravil in zaupanja.
Podpis!
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: renčanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines