mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:47:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Povešena leva ustnica
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Povešena leva ustnica  (Prebrano 4548 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LunaS
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« : petek, 31.10.2014 : 18:23:41 »

Pozdravljeni,

povprašala bi ali ste se pri svojih psičkih/psičkah že srečali z naslednjo težavo - psički se je povesila leva spodnja ustnica (opazno, vendar ne pretirano) in posledično ji s tam veselo kaplja slina, zato je leva stran gobčka in prsni del, ker ji tja kaplja, nenehno mokra. Glede na to, da je psička drugače aktivna, dobre volje, igriva in ima tek, bomo z obiskom veterinarja počakali do ponedeljka. Do tedaj težavo saniramo z žajbljevimi obkladki in po takšnem tretmaju je kako uro do dve ok, potem pa moramo tretma ponoviti.

Ko ji na prizadeto območje dajemo tople obkladke je videti, da je nič ne boli, ker pusti početi vse, edino malo se zmrduje, ker ji žajbelj ni všeč  Smiley Gobčka ni pustila v celoti odpreti, da bi pogledala kako so zobje (čeprav sem čisti laik glede tega), samo glede na to, da pusti, da ji območje močimo z žajbljem (čaj), je verjetno ne boli. Občasno se hoče malo popraskat, samo nisem še ujela dobro ali si praska ta predel ali malo nižje.

Na spletu sem našla različne informacije; češ da bi lahko bila težava v zobeh (poleti smo bili pri veterinarju zaradi druge stvari vendar je pogledal tudi zobe in jo pohvalil), že tedaj je sicer rekel, da hoče biti malo vneto (čeprav naše oko tedaj tega ni opazilo) in nas je vprašal, če psička rada vleče veje, se ruva z igračami in nosi kamne. Vse to je res in če jo zunaj vidimo, da se spravi na veje ali kamne, jo kregamo. Včasih je iz potoka nosila večje kamne, dokler je nismo pogruntali in od tedaj tega ne počne več. Pisalo je tudi, da gre lahko za ustnega raka  Shocked, kaj več "diagnoz" pa nisem zasledila.

Zelo bom vesela kakšnega komentarja, če se je kdo s tem že srečal, ponedeljek je še daleč in je malo nelagodno, čeravno mislim, da ni tako hudo, da bi morali leteti k dežurnemu veterinarju saj je psička kot sem že napisala dobre volje in ješča.

Če mi bo uspelo, bom kasneje objavila še fotografijo za sedaj pa sem si na Googlu sposodila sliko psičke in z rdečim krogcem označila kje mislim da je težava.


Vir klik

Hvala že vnaprej.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1 : petek, 31.10.2014 : 20:54:51 »

Ali ima pod jezikom na tej strani morda kaksno bulo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
LunaS
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 06.11.2014 : 18:16:24 »

Pozdravljena, hvala za odgovor. Veterinarka jo je pregledala po dolgem in počez in ni našla ničesar. Zobje BP, dlesni BP. Dobila je antibiotik in injekcijo za pomiritev želodca (?), psička je po treh dneh kot nova. Rečeno je bilo, da je lahko tudi kaj takega zaužila in bi se ji zataknilo pri požiralniku (npr. delček kosti ipd) oziroma da bi jo lahko dajal refluks. Zaenkrat je vse ok in upam da tako ostane.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Povešena leva ustnica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines