mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:25:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Kako naučiti prinesi žogo
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti prinesi žogo  (Prebrano 4622 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
yyyeb
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« : petek, 23.05.2014 : 13:56:58 »

Pozdrav. Imam probleme z svojim psom. Na sprehodu bi mu rad metal žogo ampak njemu sploh ni zanimiva. Niti malo se ne zmeni za njo. Nekateri psi laufajo po žogo ampak je nočejo vrnit. Ta pa sploh ne laufa po njo. Kako mu vzbudit radost do žoge?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1 : petek, 23.05.2014 : 13:59:15 »

Probaj s čim drugim, če ga žoge sploh ne zanimajo. A se sicer zanima, da bi ti karkoli prinesel oz. šel vsaj iskat?
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #2 : petek, 23.05.2014 : 16:59:30 »

Čim več se doma in v mirnih okoljih igraj z njim - kjer se igra. Da bo ugotovil da je igra žur in se bo začel tudi drugje (počasi)  Smiley Pa igračo naredi čimbolj zanimivo, moj tudi če bi samo odsotno vrgla žogico dvomim da bi jo prinesel. Na začetku ni treba da prinaša, važno da se igra, saj prinašanje ni bistveno, ga lahko pozneje naučiš.
Če se pa sploh ne igra pa lahko igro naučiš - naklikaš, s priboljški (da ga s priboljški nagrajuješ za igro). Torej klikaš najprej samo ko pogleda igračo, potem ko gre do nje, jackpoot ko jo zagrabi itd.  Smiley Jaz sem mojega poleg tega da sem mu žogo naredila karseda zanimivo in da sem se veliko igrala doma, s to metodo navdušila zanjo in zdaj se z njo igra tudi v naravi.
Prinašanje in spuščanje pa ni bistveno, to enostavno naučiš s klikerjem in priboljški. Zame je najbolj bistveno to, da se pes igra, saj ni važno kako!
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #3 : ponedeljek, 04.08.2014 : 09:50:09 »

Kot je napisala aieredale 10, s klikanjem se to da, tako da tudi psom, ki jim irače niso bile zanimive, le-te to postanejo.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Kako naučiti prinesi žogo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines