mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 08:34:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: pes je sam doma
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pes je sam doma  (Prebrano 5636 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nincy47
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : četrtek, 08.01.2015 : 19:17:16 »

S fantom se bova preselila v svoje stanovanje. Imava maltežana starega 1 leto in pol. težava je v tem da mu nikoli ni bilo treba da bi bil sam doma, saj je zmeraj bil nekdo z njim. Zdaj pa bo to seveda nekako moral biti. Ne morem spati že par dni ker samo razmišljam o tem kako naj ga navadima na to. Sva že delala nekaj na tem ampak se ne obnese. Najprej za 1 min nato za 5 min in tako dalje sva ga zaprla v sobo(kjer ima hrano, vodo, svojo postlco in je najrajši tam) mu povedala naj počaka. Ko pa sva zaprla vrata je začel histerično lajati. Danes sva ga pustila samega 20 min in snemala kako dolgo laja. Lajal je na vsake 4-5 min ampak res zelo malo. Ko sva prišla domov je bila guma na vratih (spodaj da ne piha) vsa pogrižena in sčvekana. Zanima me če ima še kdo podobne probleme in ali lahko 1 leto in pol starega psička še navadim da mora počakati sam doma. Drugače pa mu posvečava zelo veliko pozornosti morda preveč in on to zna izkoriščati, ker pač je najin cartlček =)
Logiran
retriverka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 08.01.2015 : 19:46:43 »

Ja lahko. Jaz bi ti mogoče svetovala, da kupiš (ali pa si sposodiš) kovinski boks in ga najprej navadiš na ta boks, da je to njegovo zavetje in ga imaš potem tukaj notri sploh prvih nekaj časa, da ne bo uničeval. Pa nadaljuj s početjem kot si do sedaj. Skoraj logično je, da mu je neprijetno na začetku a se bo navadil, samo poterpežljivo in počasi.
Logiran
nincy47
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 14.01.2015 : 18:04:38 »

Upam da se bo čimprej navadil, če se sploh bo. Hvala za pomoč=)
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: pes je sam doma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines