mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 09:25:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lili-odvzem
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lili-odvzem  (Prebrano 10452 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #30 : ponedeljek, 26.01.2015 : 18:15:05 »

A bo tudi moje vprasanje prehudo smetenje te teme? Za Lili zdaj ze vemo od kod je prisla, mene pa zanima cigava je bila doga, ki je umrla v pesjaku? Je bila slovenske vzreje, izvožena v Egipt? In potem pripeljana nazaj? Res se opravicujem ampak me firbec matra, ce je tole ena taksna zelo stara tema.... lp
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #31 : ponedeljek, 26.01.2015 : 20:22:18 »

Kar se mene tiče, vem samo to, da je bila doga in je ni več. Če je res bila doga in ne velik črn pes z belo liso, podoben dogi, recimo. Ampak volkec in ostali tam okoli pa gotovo vedo vse in še več.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #32 : torek, 27.01.2015 : 10:06:45 »

kaja, imaš prav, ja.
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #33 : torek, 27.01.2015 : 19:11:00 »

Mi je zal, da imam prav. Pa tako ljubljeni psi so to bili, pa bla bla bla  bruham bruham
Logiran

Lisička
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #34 : četrtek, 29.01.2015 : 10:01:17 »

Doga je bila rodovniška, iz slovenske psarne. Prepeljana v Egipt in od tam spet nazaj v Slovenijo. Lili je na začetku živela z dvema dogama (oba iz iste psarne), na začetku so vsi trije brez problemov sobivali. Potem je začelo prihajati do pretepov med dogama, zato sta morala biti stalno ločena. Tamlajšega samca so potem oddali, starejšega pa obdržali. Zdaj ko je poginil je bil star dobrih 8 let, kar je za dogo že lepa starost.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #35 : četrtek, 29.01.2015 : 11:08:26 »

Mhm, se strinjam. Krasna, neverjetno dolga doba za dogo, ki je živela v TISTEM pesjaku. A so ga pobrali trdega, zmrznjenega? Ali je bila kakšna bolj romantična smrt?
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #36 : četrtek, 29.01.2015 : 11:44:17 »

In tretja doga, samicka? Ce se ze pogovarjamo....
Logiran

Lisička
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #37 : četrtek, 29.01.2015 : 12:02:15 »

Doga je v pesjaku živela zadnje leto, mogoče 2. Pred tem je bil v hiši. Ne vem pa kako je bilo stanje zdaj tam, jaz sem bila z njimi v stiku takrat, ko so vsi psi živeli v hiši.
Tretja doga, samička? Trije so bili, Lili in dve dogi - samca.
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #38 : četrtek, 29.01.2015 : 13:16:09 »

Rumen samec se je oddajal leta 2011. Ker se mi je zdelo, da bi lahko bil iz vzreje moje znanke, sem jo takrat o tem obvestila (mislim, da so ga oglasevali na bolhi). Res je bil njen, kaj je bilo potem ne vem, sklepam pa, da je vzrediteljica pomagala pri iskanju novega doma.
Ostali so se siv samec, crna samica in Lilly. Vsaj tako pravijo objavljene slike na netu Smiley

Zal mi je, da se je tako koncalo. Da je Lilly po vsem tem pristala v zavetiscu, tezko posvojljiva.  Undecided Sad Pa nikoli cepljena, najmanj od leta 2009 ne. Najbrz je bilo enako z dogami.
Logiran

Lisička
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #39 : četrtek, 29.01.2015 : 13:25:56 »

Za samico prvič slišim, rumen samec je našel dober dom pri družini ki je že imela eno dogo (mogoče je to ta črna samica?).

Je pa tudi meni žal za Lili...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #40 : četrtek, 29.01.2015 : 13:29:59 »

(mogoče je to ta črna samica?).

Ni. Bile so 3 doge in Lili. sram
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #41 : četrtek, 29.01.2015 : 13:31:11 »

A jaaaaa, ce je bil pa samo leto ali dve v tistem pesjaku, pol je pa vse v redu  Cool.
Logiran

Lisička
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #42 : četrtek, 29.01.2015 : 13:37:42 »

Pa res... No, od leta 2010 te samice ni bilo z njimi. Ne spomnim se niti, da bi jo lastnik od Lili kadarkoli omenil... Vprašanje kaj se je zgodilo z njo.

In ne Smetka, ni v redu. Ampak jaz osebno za to pač nisem vedela.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #43 : četrtek, 29.01.2015 : 15:39:31 »

Nic od te zgodbe ni v redu! Ampak res nic! Ni v redu od vzreditelja, da nekomu, ki je ocitno samo v navalu navdusenja zacel zbirati razlicne barve dog, tri doge v roku dveh let poslje v Egipt. Ni v redu, da si zbiratelj in da kupujes eno barvo za drugo, kljub temu, da niti prvega psa ne obvladas in potem samo pises "hi, hi, hi, pa sem ga res razvadila." Ni v redu, da, ko ugotovis, da je psica, ki si jo pobral s ceste agresivna ali pa vsaj nepredvidljiva, se naprej k hisi vlacis nove doge. In ni ok, da, ko se locis in se gres neko dobrodelnost v Afriki z novim mozem, pozabis na vse pse, ki si jih nabavil/posvojil in prepeljal v Slovenijo. Osgovornost do zivali ostane, pa tudi, ce se locis in zacnes novo zivljenje. Tudi, ce so bili vsi stirje psi prepisani na bivsega moza, ti ostane moralna odgovornost, da se jim ne zgodi kaj takega, kot se jim je! Pa se za javno osebo gre, ki se je prej predstavljala za veeeeeeliiiiiikoooooo ljubiteljico in resiteljico zivali! Ne, prav nic pri tej zgodbi ni ok!
Logiran
volkec1127
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #44 : četrtek, 29.01.2015 : 17:51:31 »

čisto vsa odgovornost za vse te pse je na lastniku.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lili-odvzem
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines