mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 03:24:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lili-odvzem
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lili-odvzem  (Prebrano 10441 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vidka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 155


« Odgovor #45 : četrtek, 29.01.2015 : 17:56:25 »

Kdo pa je ta javna oseba?
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #46 : četrtek, 29.01.2015 : 18:10:16 »

čisto vsa odgovornost za vse te pse je na lastniku.

Vedno, saj zato pa smo lastniki živali.
Ampak, če hodimo mimo hiše, kjer pes občasno visi na štriku, drugi pa zmrzuje oz. crkuje, smo vsekakor tudi mi odgovorni, da takoj prekinemo trpljenje živali, če ne gre drugače, pokličemo eno od številk, ki so splošno znane. In mrtva žival (več njih?) nima nič od tega, da jo objokujemo šele po smrti, enako kot ne živa, potem, ko je že rešena trpljenja.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #47 : četrtek, 29.01.2015 : 19:52:57 »

Hitro firbčno guglanje na temo "Lili - nemška doga - Egipt" pove praktično vse o prvih letih življenja teh živali. V Egiptu.

Glede na to pa, da je v naslovnem postu omenjeno, da gre za odvzem po prijavi pri nas, je žalostno, da, glede na tole nihče, ki je kot vsaj drugi državljan RS dolžan ukrepati in prijaviti stanje, ki očitno ni nastalo v enem tednu ali mesecu, do letošnjega leta stvari ni prijavil. Če se je vedelo, da:
Psička Lila je pred odvzemom živela v obupnih pogojih.Dvakrat je visela obešena na ograji pesjaka ,večkrat je pobegnila ,pred pol leta je živela z njo v pesjaku še doga ,ki je ene noči umrla v pesjaku.....in še in še
Kako to? Ste/so očividci oz. tisti, ki so dali tele informacije iz citata, prijavili, ukrepali ali ste samo vedeli in molčali? Lips Sealed
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #48 : četrtek, 29.01.2015 : 20:03:19 »

Kdo pa je ta javna oseba?

Hitro firbčno guglanje na temo "Lili - nemška doga - Egipt" pove praktično vse o prvih letih življenja teh živali. V Egiptu.

Malo bolj natancno pregledovanje linkov pa razkrije kdo je ta javna oseba (pozor - to ni isto kot znana oseba ala celebrity!).

Glede na to pa, da je v naslovnem postu omenjeno, da gre za odvzem po prijavi pri nas, je žalostno, da, glede na tole nihče, ki je kot vsaj drugi državljan RS dolžan ukrepati in prijaviti stanje, ki očitno ni nastalo v enem tednu ali mesecu, do letošnjega leta stvari ni prijavil.
Podpis!

Če se je vedelo, da:Kako to? Ste/so očividci oz. tisti, ki so dali tele informacije iz citata, prijavili, ukrepali ali ste samo vedeli in molčali? Lips Sealed
To je pri celi zgodbi eden najbolj strasnih aspektov - ljudje, ki vidijo in/ali vejo in pogledajo stran. In ravno taki, potem, ko je konec, radi po internetu razlagajo, kako je bilo pa res grozno in kolk je fajn, da se je resilo! Pa kje ste bili prej?!? Jaz, ce vidim, prijavim pristojnim institucijam in/ali skusam pomagati, ne pa da se obrnem stran in kasneje pisem po netu!  Lips Sealed


Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #49 : četrtek, 29.01.2015 : 20:51:57 »

čisto vsa odgovornost za vse te pse je na lastniku.

UVHVVR bo poravnal strošek odvzema lastniku, potem pa z izvršbo poskusil dobiti denar vseh nas nazaj. Običajno to ni tako lahko, kot se bere in se mnogokrat zgodi, da je odgovornost za te živali potem na vseh nas in NIČ na lastniku.

volkec1127, majhnega kužka za vašega nemškega ovčarja ste že našli? Pa Lili, pride v poštev za posvojitev ali ne?
Logiran

Zavetišče Horjul
Moderator
*****
Sporočil: 1.166



« Odgovor #50 : torek, 10.02.2015 : 15:30:49 »

Lili ima zagotovljen nov dom, po tem, ko jo bomo uspeli cepiti in sterilizirati, kar še ni mogoče, je bila na antibiotikih zaradi grdega uroinfekta. Seveda ne gre k volkcem pa mačakom hasatom in podobnim. Na srečo.
Logiran

Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lili-odvzem
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines