mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:57:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Prepogosto lulanje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prepogosto lulanje  (Prebrano 4441 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
badgal
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« : četrtek, 12.02.2015 : 00:07:59 »

Pozdravljeni!

Z mojo kavalirko Bibo imava spet en problem.

Bom pojasnila situacijo.

Moja psička je kavalirka in stara je 3 mesece. Vsi mi govorijo, da jo moram navkljub njeni ''mladosti'' voziti ven na ''sprehode'', pa če tudi krajše, le, da je nekaj časa vseeno ozunaj. Ker psička uživa predvsem na vrtu in snegu, sva zdaj tudi po kakšno urco vsega skupaj na dan ozunaj.

Najprej me zanima, koliko časa je sploh priporočljivo, da bi se tako mladega psa vozilo ven, sploh v tako mrzlih vremenih? Kako je s snegom? Vsak mi pove drugače... Zato me zanima vaše mnenje.

Pojavil se je pa problem. Od včeraj na vsake toliko časa začne Biba urinirati na tri minute. Počepne, priteče pa samo majhna kapljica. To naredi kakšnih petkrat, če se zamoti je mir. Je to vnetje mehurja? Ravno pred dvema dnevoma sva prišle od veterinarja, je bila cela boga (cepljenje), zato res upam, da nama ni treba ponovno tja.

Že v naprej se Vam zahvaljujem za odgovore in pomoč!

 Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1 : četrtek, 12.02.2015 : 09:16:29 »

Moja psička je kavalirka in stara je 3 mesece. Vsi mi govorijo, da jo moram navkljub njeni ''mladosti'' voziti ven na ''sprehode'', pa če tudi krajše, le, da je nekaj časa vseeno ozunaj.

Imajo zelo prav. Večkrat na dan po malo. 15 minut po moje brez težav lahko hodita vsakič. Prevsem pa naj spoznava različna okolja, situacije ... naj bo sprehod usmerjen v socializacijo, ne toliko v samo "telovadbo" (poleg opravljanja fizioloških potreb, seveda).

Pojavil se je pa problem. Od včeraj na vsake toliko časa začne Biba urinirati na tri minute. Počepne, priteče pa samo majhna kapljica. To naredi kakšnih petkrat, če se zamoti je mir. Je to vnetje mehurja?

To je kar tipičen znak, ja. In če je, se zdravi z antibiotiki, zato bosta morali k veterinarju - čim prej, tem bolje. Ni pa tako redko, da cepljenje sproži uroinfekt (mislim, da sta ga imeli celo dve sorojenki mojega psa po cepljenju stekline).

Logiran
badgal
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 12.02.2015 : 10:07:01 »

SunnyDay hvala Smiley še danes počakam, da vidim kako bo s tem uriniranjem, če bo zadeva enaka kot včeraj, jo peljem...
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Prepogosto lulanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines