mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:41:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Grizenje, skakanje, cviljenje ko se obrnem na minuto stran od njega
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Grizenje, skakanje, cviljenje ko se obrnem na minuto stran od njega  (Prebrano 5083 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MEDO1
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : četrtek, 12.02.2015 : 13:04:02 »

 Pozdravljeni,

Imam mešančka starega 3 mesece, med jazbečarjem in aljaškim malamut. Vem da so to kot otroci, ampak če zna na neke načine vsiljevat in trmarit mislim, da se morajo tudi nekaj naučiti in poslušati.Res je da prakticirama vse te vaje priboljšeke, ga pohvalim se igrama, ampak na trenutke kot da mu ga zasteka in to se dogaja vse bolj pogosto. Včasih tudi jaz ne morem biti čisto mirna in ga po riti al pa so mi rekli, da mu lahko stisneš gobček in preneha gristi, ampak pri meni je samo huje. tako da sem to opustila. Ampak ne vem več na kak način mu naj dopovem da naj ne dela tega.

Ko hoče grizit, mu preusmerim, da naj se igra z igračko ampak je nekaj sekund zanimiva in pol sem na vrsti spet jaz.Ko je biu še manjši nikoli ni skakal in me grizel za hlačnice, zdaj pa to vse bolj pogosto počne in še renči in laja name. Kar se pa tiče cviljenja in tuljenja ,ko grem stran od njega in se ga že probala samega zapreti v sobo za pet min, sem mu vse lepo nastimala, igračeke,vodo,brikete, dekice....ni da ni, ampak kej hujsega, laja,cvili, hoče lukno v vratih nardit. Drugače prej je spal, na tleh zraven moje postelje, sicer je bilo tudi nekaj problemov, ampak je še nekod šlo.

Rada bi ga to zdaj naučila, da ne bo potem, kakšnik večjih problem, tako če mi lahko kdo svetuje kaj še naj probam bi bila zelo vesela.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1 : četrtek, 12.02.2015 : 13:21:27 »

Igraš se ko ti hočeš, ne ko ti on vsiljuje igro. Ko je preveč, ga daš umirjat in to pravočasno, sicer prideš do točke, ko moraš bit huda nanj, kar je pa škoda. Najboljši je neke sorte boks oz ograjica, lahko nekak ograjen prostor, kjer te še vidi, da ne panicira, ampak ga pa ne šljiviš, ne glede na to, kako se jezi. Ven ga daš, ko je priden, ga pohvališ, nagradiš... in ne ko glasno zganja teror, sicer se nauči, da s terorjem dosega zadeve. Tudi pozornost in božanje mu naklanjaš, ko je priden in ne ko te vleče. Ko te vleče, ga samo mirno daješ stran (magari če nabaviš staro otroško stajico, nekako tako pač, da ne more do tebe), sicer mu bo postalo všeč, da mu naklanjaš pozornost, magari v obliki kreganja. Rešitev je umirjanje in ne po riti in stiskanje gobčka ali kaj jaz vem kaj. Poleg tega mu je vmes treba nudit polno kratkih izhodov (takle še ne hodi na dolge sprehode, rabi pa več kratkih, kjer ima tudi interakcijo s teboj in ne samo trapanje okrog in vohanje), zaposlitve, norenja, da je sposoben lažje počakat. Vsak izhod je lahko nagrada za pridnost in ne da greš ven, ker ti je požrl živce in nori - sicer bo on razumel takole: bolj norim, bolj dobim sprehod. In nezaželeno obnašanje tako stopnjuješ...
Pejta v šolo, nujno! Ne vem sicer kako je tale kombinacija pasem nastala Huh, ampak vsekakor bo treba z njim v šolo. Tam ne bodo učili njega, ampak tebe, kako delat z njim. Potem gre lahko samo še na bolje. Sicer naj te pa to ne živcira preveč, če boš prav ravnala, nagrajevala mir in mirno (!) zavračala norenje in vlečene, bo zagotovo enkrat bolje. Pri dojenčkih bi imela v takile v človeška leta (mesece) prevedeni starosti vse stanovanje okrog obrnjeno. In kaj storiš? Poveš da ne, ne ukvarjaš se preveč s tem, da ni še bolj zanimivo, potem ga daš stran - stajca, stolček... ker se 'ne'-ja še ni sposoben 100% držat, se ne spuščaš v kregancije in teror, ker bi to prineslo samo kontra učinek in za brez veze zživcirano bitje (pa tudi tebe).
Logiran
MEDO1
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 12.02.2015 : 13:54:37 »

Ja v šolo grema marca, ko se začne, sem se že vse pozanimala. Mogoče sem tudi jaz izzvala zdaj takšno onbnašanje z njegove strani z stiskanjem gobčka in po riti, ampak sem probala ker so kao nekateri rekli da je njim tako uspelo. Ampak sem opazila, da sm nardila s tem zgleda samo slabše ne pa boljše. Ja hodima na sprehode (krajše) pa tudi zunaj sma veliko, ker živim v hiši in ima prostor za igranje. Zanima me še a ga lahko samega pustim, npr: če bi nabavila stajico ali box, da ga pustim samega čez noč v drugi sobi al bi naredila se samo slabse s tem. Vem da je potrebno veliko potrpljenja in še enkrat veliko potrplejenja Smiley

Hvala za odgovore!
Logiran
agi
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 14.02.2015 : 09:43:57 »

Nisi ti izzvala takega obnašanja, ampak te pes pač preizkuša. Išče meje do kam lahko gre. Pomembno je, da takšno obnašanje pravočasno ustaviš in ne čakaš da se bo rešilo samo od sebe, ker bo samo še slabše. Predvsem pa moraš biti odločna in psu dati jasne ukaze.  Pojdi v pasjo šolo, kjer ti bodo dali navodila, kako reagirati v določeni situaciji.


lp
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Grizenje, skakanje, cviljenje ko se obrnem na minuto stran od njega
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines