mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:06:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: Intervju z Majo Golob
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Intervju z Majo Golob  (Prebrano 13473 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : ponedeljek, 09.03.2015 : 10:29:01 »

Ko krvni sladkor pada, se pes uleže
Anja Ščuka / Ljubljana, 8. 3. 2015

Za osmi marec objavljamo intervju z izjemno žensko, ki ji poleg družine pomenijo največ psi in delo z njimi. Šola pse pomočnike za številne namene, pri tem se ne ustraši novih izzivov. Kot prva na svetu je izšolala psa za odkrivanje glutena v hrani, v Slovenijo je prinesla tudi mantrailing in iskanje trupel s pomočjo psov.

S čim vse se ukvarjate?
Ukvarjam se s šolanjem psov pomočnikov, to zajema pse za slepe osebe, invalidne osebe, za pomoč diabetikom, za odkrivanje glutena in drugih alergenov v hrani, pse za gluhe, epileptike, avtiste in psihološko pomoč. Ukvarjam se še z mantrailingom. To je v bistvu veja reševanja, kjer iščejo pogrešano osebo ali pobeglo osebo po specifičnem vonju. Tu ne gre za sledenje po poškodbi tal, ampak za iskanje točno določene osebe po zraku. Tu so lahko sledi stare tudi po več dni, lahko so v mestnih ali urbanih okoljih.  Druga panoga je tudi iskanje trupel, kar je čisto novo področje v Sloveniji. Mantrailing sem prinesla v Slovenijo lani, ko sem imela prvi seminar, prav ta vikend je tudi drugi seminar, kamor sem vključila še iskanje trupel.


http://www.zurnal24.si/ko-krvni-sladkor-pada-se-pes-uleze-psi-pomocniki-epileptiki-alergiki-gluten-slepi-salbovidni-maintrailing-clanek-246452
Logiran

kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #1 : ponedeljek, 09.03.2015 : 11:08:01 »

Respect...
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 09.03.2015 : 11:21:02 »

Meni se zdi to eno najlepše možno delo nasploh ljubezen
Je Andrej Žunič (veterinar, reševalec, svetovni prvak v iskanju pod ruševinami 2013) zadnjič lepo povedal, kako imamo ljudje v bistvu že za skoraj vse dejavnosti neke naprave, robote, mašine, ki opravljajo dejavnost bolje, kot živo bitje,.... ampak za tako profesionalno odkrivanje vonjav psom pa še dolgo ne bo konkurence Smiley ljubezen
Logiran

KevinBecca
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 09.03.2015 : 18:58:11 »

wooow, res se mi zdi zanimivo! Tukaj mislim, da ni konkurence. Res vsa čast!  Grin
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 09.03.2015 : 19:30:23 »

Meni se zdi to eno najlepše možno delo nasploh ljubezen


Se strinjam  bravo Afro
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: Intervju z Majo Golob
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines