mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:43:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Raziskava: Razširjenost sladkorne bolezni in vpliv prehrane nanjo
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Raziskava: Razširjenost sladkorne bolezni in vpliv prehrane nanjo  (Prebrano 5039 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
KevinBecca
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« : torek, 10.03.2015 : 17:18:29 »

Pozdravljeni,

imam prošnjo za vse lastnike psov.

Smo dijaki veterinarske šole Maribor in delamo raziskavo na temo "Razširjenost sladkorne bolezni in vpliv prehrane nanjo". Prosili bi vse, ki imate 5 minut in ste lastniki psov, da rešite anketo in nam s tem pomagate pri raziskavi. Vsem bomo zelo hvaležni.

Prosim vas za resnost in če nimate namena resno rešiti ankete je ne rešujte. Vsak podatek, ki bo zavajujoč lahko vpljiva na rezultate.
ANKETA: https://www.1ka.si/a/58696

Hvala še enkrat vsem, ki jo boste rešili!

LP!
Logiran
KevinBecca
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 12.03.2015 : 22:10:02 »

Pozdravljeni,
v sklopu raziskave se obračamo na vas,  s prošnjo, če bi bil kdo od vas pripravljen s psom opraviti testiranje z vsebnostjo sladkorja v krvi.

Kako bi vse skupaj potekalo:
potrebujemo najmanj 6 PSOV, ki nimajo sladkorne bolezni! In namreč:
- 2 psa, ki jesta kvalitetno prehrano (primer: taste of the wild, royal canin, hill's itd...),
- 2 psa, ki jesta hrano iz supermarketov (pedigree, taček, itd...),
- 2 psa, ki jesta doma pripravljeno hrano.

Lastniki bi normalno hranili svoje pse, le, da bi vašemu psu merili sladkor 2x dnevno in namreč pred obrokom (pes mora biti tešč) in 1-2 uri po obroku. Testerje za merjenje sladkorja in knjižice za beleženje vrednosti sladkorja vam za ta čas damo mi, prav tako vas naučimo delati z njimi. Merili bi vsak dan - en teden. Po enem tednu bi zapisane podatke vrnili skupaj s testerjem. Psu to ne predstavlja bolečine. Če lastnik jemlje pa psu ne predstavlja dodatnega stresa, zato vašemu psu ne boste delali nikakršnih travm (za tiste, ki vas to skrbi.) Prosimo, da tisti, ki se bi odločili pomagati opravite to vestno, saj je podatke potrebno redno beležiti, za točne rezultate.

Vse skupaj je brezplačno in lastniki dobite rezultate tega dela raziskave, takoj ko bodo obdelani.

Tisti, ki ste pripravljeni pomagati, spodaj zapišite Pasmo psa (ali mešanček), starost psa, hrano in težo.

Prosimo za pomoč in upamo, da vas bo čim več pripravljenih pomagati!

HVALA!

Kevin, Nina in Jure
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Raziskava: Razširjenost sladkorne bolezni in vpliv prehrane nanjo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines